Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dwayne Johnson (Dwayne Douglas Johnson)

Dwayne Johnson

Doğum Yeri : Hayward, Kaliforniya, ABD

Doğum Tarihi : 2 Mayıs 1972

Hakkında : Dwayne Douglas Johnson (2 Mayıs 1972), onun tarafından da bilinir ve bazen yatırıldı halka adı Kaya,Amerikalı aktör ve bir profesyonel güreşçi için çalışıyor WWE.Johnson oldu kolej futbol oyuncusu. 1991 yılında, o vardı Miami ulusal şampiyonluk takımın Üniversitesi . Daha sonra oynadı Calgary Stampeders yılında Kanada Futbol Ligi ve 1995 sezonu içine iki ay kesildi.Bu onun dedesi gibi profesyonel bir güreşçi olmak için açtı Peter Maivia ve babası Rocky Johnson . O bir güreşçi olarak ana ün kazandı Dünya Güreş Federasyonu 1996 ile 2004 yılları (WWF) ve şirket tarihinin ilk üçüncü nesil güreşçi oldu. O hızlı bir şekilde itildi yüzü "Kaya" olarak daha sonra, başlangıçta "Rocky Maivia" olarak fatura, WWF. O döndü topuk bir üyesi olarak Domination Nation of 1997. WWF katıldı İki yıl sonra, o kazandı WWF Şampiyonası ve şimdiye kadar, öncelikle onun karizmatik röportajlar ve en popüler pehlivanlar biri oldu tanıtımlarını .Johnson yaygın olarak tüm zamanların en büyük profesyonel güreşçi biri olarak kabul edilir.O, WWF / E şampiyonaları onaltı kez düzenledi. Bu dokuz içerir Dünya Ağır Siklet Şampiyonası ( WWF / E Şampiyonası yedi kez ve WCW / Dünya Şampiyonası iki kez), WWF Intercontinental kemerini iki kere ve WWF Tag Team Championship beş kez. O altıncı WWF / E Triple Crown Şampiyonu ve kazananı 2000 Royal Rumble .Johnson'ın otobiyografisi Kaya diyor ki ... (Joe Layden ile birlikte yazdığı) 2000 yılında yayımlandı. Bu 1 numaradan giriş yaptı New York Times Best Seller listesinde ve birkaç hafta boyunca listede kaldı. Johnson ilk önde gelen film rolü oldu Akrep Kral 2002 yılında. Bu rol için, onun ilk oynadığı rolü 5,5 milyon ABD Dolar, bir aktör için bir dünya rekoru ödenmiştir. O zamandan beri dahil olmak üzere birçok başarılı film yer aldı Rundown , Be Cool , Walking Tall , Gridiron Gang , Game Plan , Get Smart , Sihirli Dağ , Gezegen 51 , ​​Tooth Fairy , Doom , The Other Guys , Faster , Fast Five , ve Hızlı Altı .Ali_Alamuti

24 Haziran 2019 10:49

Korkusuz, savaşçı karakterleri gayet iyi oynuyor.

Cevap Yaz

mansurx

30 Ekim 2016 19:55

Amerian güreşlerindeki başarısıyla sinemaya geçmiş eski güreşçi yeni aksiyon yıldızı mumya filmiyle ünlendi bu filmde oynadığı akrep kral karakterine sonra filmler yapıldı popülerliği arttı hızlı ve öfkeli rio soygunu filminde de fena değildi aksiyon filmlerine yakışan bir oyuncu.

Cevap Yaz

S.Sarp Saatçi

17 Şubat 2012 15:26

Ringlerden sinemaya transfer olan bir oyuncu. Akrep Kral ve Mumya filmlerinde çıkış yapmış Doom ve Hızlı Ve Öfkeli Rio Soygunu filmlerinde de yeteneğini ispat etmiştir.

Cevap Yaz

göknil

21 Ocak 2010 14:53

Şampiyonların şampiyonu bile olmuş bu oyuncu yakın zamanda ringlere döneceğini açıklamıştır.

Cevap Yaz

göknil

21 Ocak 2010 14:52

Dwayne Johnson,yani nam-ı diyar The Rock.Asıl ünü Amerikan güreşi ile kazanmıştır.90'lı yılların WWF ve WCW federasyonlarında The Undertaker,BigShow,Hulk Hogan gibi bir çok güreşçiyi mağlup etmeyi başarmıştır.Yakın zamanda WWE'ye geri döneceğini açıklamıştır.

Cevap Yaz

john-philo

8 Mayıs 2009 14:41

the rock' namıyla bilinen oyuncunun önceden güreş yaptığını bilmiyordum. akrep kraldaki performansını beğendim.

Cevap Yaz

capone

18 Mayıs 2008 11:59

profesyonel bir güreşçiyken sonra aktörlüğe soyunan adam

Cevap Yaz
Yandex.Metrica