Erkan Kolçak Köstendil

Gerçek Adı Erkan Kolçak Köstendil
Doğum Tarihi 16 Ocak 1983
Doğum Yeri Bursa
Eğitim Durumu Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Biyografisi

Liseyi Bursa Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli tiyatro oyunlarında, film ve dizilerde rol almış tır. İlk Facebook dizisi Mukadderat'ı yazıp yönetmiştir (2009). Ayrıca çektiği kısa film Vakit, Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması 'En iyi senaryo -En iyi görüntü'. Kral Midas Kısa Film Yarışması 'En İyi Film-En İyi Yönetmen'. 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim iyi senaryo-en iyi görüntü-en iyi yönetmen-en iyi film ödüllerini almıştır. Amsterdam ve İstanbul’da çekimleri tamamlanan orta metraj film olan "Torbacının Esrarı" yazıp yönettiği bir diğer filmidir. "Tarot", “Inside The Door” adlı kısa filmlerde rol almıştır. Yazdığı, yönettiği ve oynadığı "Karşı Cinsle Tanışma Sanatı" adlı tiyatro oyunu Isparta “sanal cafe”de sahnelenmiştir. İkincikat'ta oynanmaya devam eden "AuT" adlı oyunda çok başarılı bir performans sergilemektedir. 2009 yapımı “M.A.T” dizisinde, 2012 yapmı "Babalar ve Evlatları" dizisinde, 2008 yapımı “Güz Sancısı” filminde rol almıştır. TRT1 de gösterilen "Sakarya Fırat" dizisindeki Er Mahmut Karakum karakteriyle herkesin beğenisini kazanmıştır. "Merhamet" dizisinde Mehmet karakterine hayat vermektedir (2013). Tiyatro Tiyatro dergisi tarafından "Yılın Erkek Oyuncusu" ödülünü ‘Aut taki rolüyle Erkan Kolçak Köstendil ve ‘Disko 5 No lu oyunundaki performansıyla Mirza Metin paylaşmıştır. '17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Seçici Kurul Genç Oyuncu Özel Ödülü: Erkan Kolçak Köstendil (Aut - Sıfırnoktaiki) almıştır. 2014 yılından itibaren, Kanal D'de yayınlanan Ulan İstanbul dizisinde Karlos karakterini canlandırmaktadır

Yönetmen (2)

Senaryo (2)

Oyuncu (35)

Son Yorumlar (7)

ToqqLe avatar ToqqLe 08 Mayıs 2020 13:33:57

4

Soğuk ve donuk bir oyuncu itici bir havası var tabi seveni de çok benim kişisel yorumum dur.

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 26 Mart 2020 09:24:39

6

Set de malesef çok havalı korumalarla geziyor fotoğraf çekmek için korumalara sorarsanız bu sefer size hastayım numarasını söyler ortalama soğuk bir oyuncu.

mansurx avatar mansurx 24 Ekim 2016 20:15:09

7

Erkan kolçak köstendil yetenekli iyi bir oyuncu karakter rollerinden baş role kadar yükseldi ulan istanbul dizisiyle tanındı kara bela ve yok artık filmlerinde fena değildi ayrıca tiyatroda yapıyor yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dile rim.

Yandex.Metrica