Onur Öztürk

Gerçek Adı Çağdaş Onur Öztürk
Doğum Tarihi 16 Ağustos 1979
Doğum Yeri Sivas
Eğitim Durumu Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı-Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro
Ajans Tümay Özokur Film Reklam

Biyografisi

Çağdaş Onur Öztürk, 16 Ağustos 1979 tarihinde Sivas’da doğmuştur. İlk, orta ve lisede de tiyatro oyunlarında yer aldı. Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde okurken de fakültenin tiyatro kulübün de faaliyet gösterdi. Üniversite bitince askerliğini yaptı ve dönünce kısa bir süre bir ilaç firmasında temsilcilik yaptı.

Sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü’ne girerek orada okudu ve mezun oldu. Bu okulda okurken 2008 yılında “Gazi” dizisi ile televizyona adım attı.
Osman Sınav tarafından yaratılan ve 2009 yılında başlayan, baş rolünde Tayanç Ayaydın’ın oynadığı “Sakarya Fırat” dizisinde oynadı.

2011 yılında baş rollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil, Merve Boluğur’un oynadığı “Kuzey Güney” adlı dizide kötü adam Barış Hakmen karakterini oynamıştır. 2015 yılında baş rolünü Vildan Atasever'le paylaştığı Yaz'ın Öyküsü dizisinde Tunç ve 2014 yapımı başrol oynadığı Kendime İyi Bak Filminde Emre karakterini canlandırmıştır.

Oyuncu (22)

Son Yorumlar (4)

sinemaagresif avatar sinemaagresif 02 Ekim 2015 12:36:50

10

oyuncu dediğin budur. yakışıklılık desen yakışıklılık karizma desen on numara. doğruluk ekseninin doğanı kuzey güneyin barışı aşktan kaçılmazın komiser alisi ve yazın öyküsünün tuncu. yer aldığı her yapımda rolünün hakkını fazlasıyla veren bir isim o nur. onu yakında yeni projelerde görmeyi çok isterim . allah yolunu açık etsin .başarılar

umutersin 20 Haziran 2011 04:01:06

Sakarya Fıratta haksızlığa uğrayan başarılı genç oyuncu. Genetik mutasyona uğramış şekillerde karikatürize oynamadığı için diziden ayırdılar  sanırım.

bayraktar_samet 17 Kasım 2009 22:25:11

arkadaşında dediği gibi oyuncu budur.ama niye hapse gönderdilerki Doğan'ı

Yandex.Metrica