Bülent Çolak

Gerçek Adı Bülent Çolak
Doğum Tarihi 20 Eylül 1977
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

"Geniş Aile" dizinde "Ulvi" karakteri ile bilinin Bülent Çolak, sanat yaşamına Reis Çelik'in yönettiği 1998 yapımı "Hoşçakal Yarın" adlı filmde Hüseyin İnan karakteriyle başlamıştır. "Gönül Yarası" ve "Joenjoy" gibi filmlerde de çeşitli roller alan Bülent Çolak, "Fırtına" ve "Hırsız Polis" adlı dizilerde de oynamıştır. Ayrıca oyuncu "Semaver Kumpanyada" tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

Oyuncu (52)

Son Yorumlar (10)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 16 Eylül 2017 23:04:22

Geniş Aile dizisinde Ulvi karakteriyle geniş çevreler tarafından sevilmiş ve o yıllarda dizi sayesinde büyük popülerlik kazanmıştır. Ancak dizi bittikten sonra başka bir projede çok fazla ön plana çıkamadı. Yada başka bir ifadeyle Ulvi ile yakaladığı çıkışı diğer yapımlarda gerçekleştiremedi. Ama genel bir bakış açısıyla Bülent Çolak oldukça yetenekli bir oyuncu bilhassa komedi rollerine çok yakışıyor. Umarım daha başarılı projelerde kendisini izleme imkanı buluruz.

ilkerbay avatar ilkerbay 23 Mart 2015 12:10:15

7

2014'te 6 Filmde yer alarak iyi bir başarı yakalamış umarım devamını getirir çok yetenekli bir oyuncu

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 07 Mart 2015 19:30:01

8

Hem komedi hemde dram rollerinde oynayabilen iyi ve kötü her rolün altından kalkan muhteşem bir oyuncu ama buna rağmen bir türlü popüler olamadı baş rolü kapamadı ama ne olursa olsun onu izlemek ayrı bir keyif başarılarının devamını dilerim.

Yandex.Metrica