Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Özlem Türay (Nimet Özlem Türay)

Özlem Türay

Doğum Yeri : İzmir

Doğum Tarihi : 11 Eylül 1981

Eğitim : Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü

Hakkında : 1981 yılında İzmir'de doğdu. 1995 yılında İzmir Karşıyaka Tiyatro Atölyesi'nin bir çok oyununda görev aldı. Sokak Çocuklarını Koruma Derneği'nde oyunculuk dersleri verdi ve oyunlar sahneledi. 1996 yılında Bir Evlenme, Cimri, Hastalık Hastası, Sahte Cennet, Ferhat ile Şirin gibi oyunlarda oynadı. 1999 yılında Tiyatro sınavlar için Harika Lafçıoglu gözetiminde tiyatro ve şan dersleri aldı. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazandı. 2001 yılında bu yana bir çok atölye çalışmasına katıldı. Oyunculukta Ses ve Nefes, Biyomekanik Oyunculuk, Oyunculuk ve Doğaçlama, Tiyatro ve Doğaçlama, Commedia Dell'Arte Oyuculuğu bunlardan bazılarıdır. 2002 Kadınlar da Savaşı Yitirdi adlı oyunda müzik yaptı. 2003 Kafkas Tebeşir Dairesi isimli oyunda rol aldı. 2004 Hamlet uyarlaması olan oyunda Hamlet'i oynadı. 2004 İki Efendinin Uşağı adlı oyunda rol aldı. Mahşer-i Cümbüş bünyesinde katıldı. Şu an Özel bir kolejde tiyatro öğretmenliği yapmaktadır. 2004 yılında TRT'de yayınlanan Benimle Oynar Mısın adlı çocuk programında rol aldı. 

Resimlermansurx

16 Aralık 2016 06:00

Özlem turay yetenekli,güzel iyi bir oyuncu buna rağmen iyi bir çıkış yapamadı umarım bundan sonra o çıkışı yakalar oyuncu cantuğ turay ın kuzenidir yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

Kuzey Kore

19 Ocak 2011 16:34

Bir dönem hemen herkesin sevgilisi olmuş Mahşeri Cümbüş ekibinin bu genç, güzel ve başarılı oyuncusu, Türk sinemasına büyük katkı sağlayacak, bundan eminim. Öylesine yetenekli ve istekli bir sanatçı ki, klasik bir ifade olacak ama üstlendiği her rolü tam anlamıyla yaşıyor ve büründüğü karakterle eksiksiz bir bütünleşme sağlıyor. Bunu yaparken de son derece rahat ve özden... Ben bazen onun, kendisinin kamera karşısında olduğunu unuttuğunu bile düşünüyorum. Abarttığım sanılmasın; Özlem Türay’ı tanımayan biri, onun rol yapmadığını, sanki oradan geçerken, film setine öylesine, bir anlık dahil olduğunu ve bu yüzden kaygısızca, kendi içinden geçen neyse, o şekilde davrandığını zannedebilir. Bu anlamda, Özlem Türay, içinde yer aldığı her sahneye yüksek bir inandırıcılık ve ilgi artıran bir etkinlik kazandırıyor. Bu nitelikleri kuşkusuz, onun önceki yıllarda tiyatro sahnelerinde ve tv stüdyolarında sergilediği canlı performanslarına dayalı olarak güçlenmiş kariyerinden, deneyiminden ve kendi özgüveninden kaynaklanıyor. Ama onun, rolüne bürünme arzusu, sanatsal açıdan bence en değerlisi. Özlem Türay'ı, son olarak Halil İbrahim Sofrası adlı güzel dizide severek izliyorum. Sinema dünyasının kısa sürede ve uzun erimli olarak bu sanatçıyı değerlendireceğini umut ediyorum.

Cevap Yaz

f_ebru_b

12 Temmuz 2008 04:03

programda anında sölediği şarkılara bayılıyorum ya :)

Cevap Yaz

yunus955

10 Temmuz 2008 22:57

sesi harika

Cevap Yaz
Yandex.Metrica