Aydan Burhan

Doğum Tarihi 1 Kasım 1968
Doğum Yeri Bursa
Eğitim Durumu Belediye Konservatuarı

Biyografisi


Oyuncu (47)

Son Yorumlar (20)

Türksinemasısever avatar Türksinemasısever 23 Eylül 2017 23:35:39

10

Öncelikle oyunculuğu üst düzeyde. Mahallenin Muhtarları dizisindeki ününü eğer doğru şekilde devam ettirebilseydi halen başrol kadın rollerine devam edebilirdi ama olmadı malesef. O konuda Esra Akkaya başarılı oldu ve uzun yıllardı Şirin rolünün verd iği haklı ünü devam ettiriyor şu an ekranlarda ve beyaz perdede pek yer almasa da.

Gülen Adam, Boynu Bükük Küheylan gibi filmlerde de oyunculuğu çok iyiydi. Yangın Ayşe de gayet güzel bir diziydi ancak seyirci Fadime'den sonra Ayşe'yi pek sevmedi anlaşılan. Sonra ise düşüş dönemi başladı Aydan Burhan'ın.

Aslında hala çok güzel ve oyunculuğu daha da demlendi. Ama galiba haddimiz olmayarak naçizane tavsiyemiz birazcık kilo vermeli. Eğer bu olursa yeniden 90'lı yılların Aydan Burhan esintisi yaşanabilir camiada. Yolu açık olsun...

SarpBayhan avatar SarpBayhan 20 Nisan 2017 12:40:33

Seksenli yılların sonunda Kemal Sunal filmleriyle ile başlayan, Doksanlı yıllarda ise Mahallenin Muhtarları ve Yangın Ayşe ile devam eden bir popülarite yakalamış, 2000 yılında TGRT'de yayınlanan Tirvana dizisine kadarda bu popülerliğini korumuş bir oyuncudur. Sonraki yıllarda kaba tabiriyle çaptan düşmüş ve o yıllardaki popülerliğini bir daha yakalayamamıştır.Hatta bir dönem hiç gereği olmadığı halde bir mecmuada müstehcen diyebileceğimiz pozları vardı. Bence bu çok gereksiz bir hareketti. Kendisi 2000'li yıllara gelindiğinde genelde Samanyolu Televizyonunun dizilerinde oynamıştır. Maneviyatı ön plana çıkaran Büyük Buluşma, Beşinci Boyut, Hakkını Helal Et ve çocuklara hitap eden Tarık ve Diğerleri gibi dizilerde oynadığını hatırlıyorum. Yine STV'de yayınlanan Şefkat Tepe dizisinde oyunculuğuna devam etmiştir. Fadime rolü birazda üzerine yapıştı sanki halen daha Mahallenin Muhtarlarındaki Fadime olarak hatırlandığını düşünüyorum. Ama Gülen Adam ve Boynu Bükük Küheylan filmlerine baktığımızda gençliğinde oldukça güzel bir kadın olduğunu da söyleyebiliriz. Kendisine sevgi ve selamlarımı gönderiyorum daha iyi projelerde ekranlara olmasını isterim.

bltszlk 31 Ocak 2017 13:19:46

10

Aydan Burhan Mahalllenin Muhtarları,Yangın Ayşe ve Tirvana dizisinde süper performans gösterdi.Rahmetli Kemal Sunal'la çektiği Gülen Adam filmiylede güldürdü.İyi bir oyuncu

Yandex.Metrica