Selen Seyven

Gerçek Adı Selen Seyven Katırcıoğlu
Doğum Tarihi 2 Nisan 1986
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Yahya Kemal Beyatlı Lisesi Spor Bölümü, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü (öğRenCisi )

Biyografisi

Özbek bir anne ve Türk babadan dünyaya gelmiştir. Ankara Yahya Kemal Beyatlı Lisesi mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nü okudu. Selen Seyven Genco dizisiyle tanınmaya başl adı. Ardından adını Osman Sınav 'ın yönetmenliğini yaptığı Doludizgin Yıllar dizisinde rol aldı.[kaynak belirtilmeli] İlk başrol oynadığı filmi Janjan'dır. Sinemada ikinci başrolünü, engelli bir kızı canlandırdığı Abimm filmiyle oynamış ve bu filmin gösterim gününde hayranları kendisi için sinema salonu kapattırmıştır.

Birçok Türk dizisinde rol alan Selen Seyven son olarak bir aile komedisi olan Kocamın Ailesi dizisinde canlandırdığı Yonca karakteriyle yer aldı.

Oyuncu (30)

Son Yorumlar (26)

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 08 Mart 2020 14:02:14

6

Selen seyven güzel ve yetenekli bir oyuncu olsa da beklenilen çıkışı yapamadı eline bir çok fırsat da geçti ezel akay ın yiğeni olması da işe yaramadı hak ettiği yere gelemedi 2 yıldır yok son dönemde artık kendi sesiyle oynuyordu ve oyunculuğunda ge lişme vardı bu 2 yılık arayı anlamak zor yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 19 Temmuz 2019 23:28:29

Avrupa Avrupa dizisindeki performansı fena değildi ama nedense ben istenen çıkışı yapamadığını düşünüyorum.

mansur34 avatar mansur34 07 Mart 2017 07:43:09

6

Selen seyven yetenekli,güzel bir oyuncu ama malesef oda bir çok oyuncu gibi popüleritesini koruyamadı ünlü yönetmen ezel akay ın yeğenidir yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Yandex.Metrica