Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Toprak Sergen (Toprakhan Sergen)

Toprak Sergen

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1968

Eğitim : AÜ DTCF Oyunculuk ana bilim dalı Lisans ,AÜ DTCF Yönetmenlik Yüksek Lisans

Hakkında : Toprak Sergen, 1968 doğumlu oyuncu ve seslendirme sanatçısı. Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Yönetmenliği Bölümü'nü bitiren Sergen, Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde ön lisans yaptı. TRT'de radyo sunuculuğu, tv program yapımcılığı gibi görevlerde bulundu. Kısa bir süre Trabzon Devlet Tiyatrosunda, özel tiyatrolarda çalıştı. Televizyon reklam filmlerinde, kliplerde ve sabah kuşağı, yarışma programlarında yer aldı. Türkiye’nin en önde gelen markalarının sunuculuk , moderatörlük ve sahne performanslarını yapıyor. Seslendirme çalışmalarına devam ediyor. 'Albüm' adında bir müzik albümü de çıkaran Toprak Sergen, sanatçı Semih Sergen'in oğlu ve sanatçı Burak Sergen'in kardeşidir.sevilsaridogan

11 Şubat 2013 01:49

Kişiliği mükemmel bir adam.. her girdiği işte ses getiriyor.. girdiği her rolün hakkını veriyor... sesi de karizması ile yarışıyor hani :) çok büyük hayranıyım... bir insan bu kadar asil ve doğal olabilir ancak. Toprak Sergen ünlü olunca kişiliği değişmeyen, her zaman candan, samimi ve mütevazi kalan nadir kişilerden biri bence... Toprak Sergen'i daha fazla filmlerde dizilerde görmek istiyoruz..

Cevap Yaz

Kleberson

3 Şubat 2013 02:19

bir basrol diziyle veya bir basrol sinema tekrar dönmesini istedigim oyuncu ses tonu harika oyunculugu dahada süper...

Cevap Yaz

gecedensonra

1 Ağustos 2011 03:08

90 lardaki tv filmi furyası ve bunun 2000 lerin başlarına kadar devam etmesi nedeniyle sinemada pek izleyemediğimiz insan.  ne güzel bi sesi var bu adamın ya tok gür bir ses şöyle bir kahramanı canlandırsa kendi sesiyle fena mı olur .

 

gelegelim biz onu  boks salonlarında sunuculuk yaparken anons yaparken görüyoruz.

 resmen sinemanın kaybı oluyor  acı kayıp bana kalırsa hemde büyük . değereni bilemiyoruz gibi geliyor.

 

şimdi tv filmi dizisi bile olsa razıyız mankenden oyuncu oluyor da bu adama niçin değer verilmiyor yoksa kendi tercihi mi?

Cevap Yaz

bltszlk

15 Kasım 2010 23:06

2.Yorumum olsun ''Aşkın Dağlarda Gezer'' adlı dizide Toprak Sergen Mahmut karakterini oynadı.Kendisine saygılar dilerim.

Cevap Yaz

bltszlk

6 Kasım 2010 21:37

Toprak Sergen kıvırcık uzun saçları,kulağında küpesi vede karizmatik biri.Oynadığı dizilerde süper oynuyor.Kendisine tebrik edip,sevgilerimi sunarım

Cevap Yaz

Halil Güneşli

28 Şubat 2010 09:36

Böylesine bir yetenek nasıl olurda televizyon filmleri ve dizilerde harcanır ? Anlamak mümkün değil, aslında burasının Türkiye olduğunu düşünürsek anlamak o kadar da zor olmamalıdır. Aileden gelme bir tiyatro geleneğini gözardı etsek bile Toprağın televizyonlarda sunuculuk yapması ve yarışma programlarında boy göstermesi beni çok üzüyor. Daha çok filmlerde yer almalı film derken televizyonu kast etmiyorum. Sinemada gösterilen filmlerde yer almalı, bence Toprak hem başrol oyuncusu, hemde bir jöndür.

Cevap Yaz

G-Ö-Z-D-E 1984 ANKAR

15 Ekim 2009 14:31

süper dublaj yapıyo neden göremiyoruz son zamanlarda bırak görmeyi sesini bile duyamıyoruz artık

Cevap Yaz

Exotic

10 Şubat 2009 23:10

hos cocuk. sesi cok iyidir tabiki yakisiklida.oyuncudan anlayan cogu kisi toprak sergenide begenir zaten abi kardes ikiside bana gore cok iyi oyuncular.topragi bu aralar soyle turkish cult filmde gormek isterim. 3 maymun tarzinda bi filmdeki performasini merak ediyorum.. cabuk geri don seni bi dizide bi filmde izliyelim...senin gibi bir oyuncuya sadece tv filmlerinde oynamak yakismiyor

Cevap Yaz

selen_24

10 Şubat 2009 02:37

böyle yetenekli bi oyuncu için ne söylense az çok yakışıklı çok karizmatik mükemmel bi oyuncu

Cevap Yaz

dipnosti

12 Ocak 2009 14:01

ya bu adamın çok etkileyici bir sesi var...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica