Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Huysuz Virjin (Seyfi Dursunoğlu)

Huysuz Virjin

Doğum Yeri : Trabzon

Doğum Tarihi : 1 Ekim 1932

Ölüm : 2020-07-17

Eğitim : Deniz Lisesi

Hakkında : Deniz Lisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK'de devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı.

Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

 


Resimleraybicekurtkız

22 Ekim 2020 14:03

Allah rahmet eylesin Huysuz'umuza. Seni hep güler yüz ve özlemle anacağız Güzel Yürekli .

Cevap Yaz

bltszlk

19 Temmuz 2020 11:16

Huysuz Virjin dün itibariyle hayatını kaybetmiştir..Allah Rahmet Eylesin..Televizyonda yaptığı programlarda reyting rekorları kırardı.

Cevap Yaz

portiangel

1 Nisan 2013 12:57

Seyfi Dursunoğlu bizim ülkemizde bir fenomendir.Dünyayı birçok ülkeye göre bir çok açıdan geriden takip eden ülkemizde cesaretiyle çok tabulu etik yapımıza derin bir çizik atmıştır..saygılar...

Cevap Yaz

SendenBaşka

14 Ekim 2012 15:59

Seyfi Dursunoğlu televizyon da açık oturum sunsa sıkılmadan izlerim .Hazır cevaplılığı espirileri ve kendisi müstesna bir sanatçı ,evinin eksiği gediği hiç bitmesin inşallah hep seyredelim onu.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

7 Kasım 2008 21:55

ostrogot, vizigot, vikingler, anlayan anladı, seyfi amcamızın ünlü laflarındandı, rtüke burdan slm olsun :)

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

24 Ekim 2008 08:29

seyfi dursunoğlu "huysuz virrin" ile özdeşleşti,her cumartesi akşamı onu kanal d ekranlarında görmek güzeldi,10 yıldan beri(belki fazla da olabilir),o programı yapmakta ki ben bu programı izleyerek büyüdüm.ekranlarda kalmaya hep devam etsin..

Cevap Yaz

mrs.hsn

6 Şubat 2008 19:25

RTÜK2ün yaptığı ayıp sadece seyfi abiye değil tüm huysuz virjin hayranlarına izlyenlerine böyle bir güzelliği ekrandan çekmek doğru değil bence ama ne şükürki bazı yapımcılar ve televizyon yetkilileri sunuculuk bile olsa huysuz virjini bizleri tekrardan buluşturuyor.Bir tanesi seyfi abi.Sen bizim hep kalbimizdesin. 

Cevap Yaz

f_ebru_b

12 Ocak 2008 20:24

bekliyorum acaba RTÜK ne zaman seyfi dursunoğlu'ndan daha doğrusu huysuz virjinden ne zaman özür diliycek diye.olağnüstü başarılı.söylenilecek hiçbir laf yok.

Cevap Yaz

erkan_2236

14 Temmuz 2007 13:25

Bi türlü komik olamayan insan...

Cevap Yaz

titus andronicus

20 Ekim 2006 07:55

FENOMEN.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica