Nilgün Atılgan

Gerçek Adı Ayşe Nilgün Atılgan
Doğum Tarihi 7 Ekim 1956
Ölüm Tarihi 12 Aralık 2012
Doğum Yeri Bilecik
Ölüm Yeri Antalya

Biyografisi

Altı yaşında Şehir Tiyatroları Çocuk bölümü'nde Mark Twain'in, Tom Sawyer oyununda rol alarak sanat yaşamına adım attı. Bir süre Ankara Devlet Konservatuvarı Bale bölümü'nde eğitim gördü. Bir gazeteni n açtığı Foto Roman Güzeli yarışmasında birinci güzel seçildi. Ardından foto roman ve sinema oyunculuğuna başladı. Sahneye çıkarak ses sanatçılığı yaptı. Gazinocular Kralı olarak tanınan Fahrettin Aslan'la nişanlandı. Sonra Öztürk Serengil'le bir evlilik yaptı. Son olarak, Grand Restaurantlar'ın sahibi Cengiz Tabakçı ile evlendi ve bu evliliğinden iki evlat sahibi oldu. Antalya'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Oyuncu (10)

Son Yorumlar (19)

erakman avatar erakman 28 Ekim 2013 07:57:22

10

Az önce dost bildiklerim adlı filmin fragmanında gördum kendısını.Ah nerede filminden de tanıyordum kendisini.Ne de güzel oyuncuymuş.Vefat ettıgınıde az önce ögrendım ve çok üzüldüm.

beyzacetin avatar beyzacetin 26 Eylül 2013 15:57:15

Güzel bir kadın ve iyi bir oyuncuydu. Allah rahmet eylesin

Loverman avatar Loverman 21 Aralık 2012 16:09:50

6

Türkiye nin en büyük üç sorunundan biri olan trafik kazası maalesef nilgün atılganın da hayatına mal oldu. zengin, fakir, genç, yaşlı, sanatçı işçi ayırmadan herkesi tehdit eden bu bela yok olsun artık. karizma35/göztepe arkadaşımın belirttiği gibi d aha ziyade ah nerede filminde hatırlayacağız. ferite bir sözü vardıki aklıma gelirdi bazen "sakın bana kıtır atma gözünü oyarım". merhume aysel karakterini oynarken 37 yıl sonra hızla gelen bir arabanın onun sonu olacağını nerden bilebilirdi. leman çıdamlı ve kamil sönmezin ölümüde üzdü ama gerçekki nilgün atılganın ölümüne daha çok üzüldüm. boşu boşuna ölmeyi haketmiyordu. Allah rahmet eylesin.

Yandex.Metrica