Zuhal Aktan

Doğum Tarihi 10 Ekim 1950
Doğum Yeri Merzifon, Amasya
Ölüm Yeri Bodrum

Biyografisi

- «10 Ekim 1950'de Merzifon'da doğdum ama nüfus kağıdımı İstanbul'dan almışlar. Zaten benim nüfus kaydım biraz karışıktır. Öyle ya, doğum yerim Merzifon, ama nüfus kağıdıma göre ben İstanbullu'yum. ik inci karışıklığı biraz sonra, yeri gelince anlatırım. Babamın adı Zülkarneyn. Ne demek bilmiyorum ama eski bir Türk adıymış Zülkarneyn. Annemin adı ise Melahat. Babam halen Eskişehir'de. Kendisi hava albayıdır. Annem ise ev kadını. Lise mezunu. Meral adlı 18 yaşında bir kız kardeşim var. Babamın mesleği dolayısıyla ilkokulu birçok okulda okudum. Diplomamı Konya Karma İlkokulu'ndan aldım, ortaokula Konya'da başladım, Eskişehir Atatürk Lisesi'nden mezun oldum. Sonra istanbul'a geldik. Halen Özel Diş Hekimliği Yüksek Okulu'nun üçüncü sınıfında öğrenciyim»
- «Sahi size onu anlatmayı unuttum. Geçen yıl nisan ayında yapılan güzellik yarışmasına katıldım ve Türkiye Güzeli seçildim. Aynı yıl Haziran ayında Miami'de yapılan Dünya Güzeli Yarışması'na katılacaktım, ama bir mesele çıktı. Biliyorsunuz. Amerika'da reşit olma yaşı 21. oysa ben 18 yaşındaydım. Yad ellerde güçlükle karşılaşmayayım diye mahkeme kararıyla doğum tarihimi 1947 yaptırttım.»
Kaynak; 04-10-1969 tarihli İlk Röportajından alıntı.

Oyuncu (25)

Son Yorumlar (9)

MAVİ GÖZ avatar MAVİ GÖZ 11 Haziran 2016 12:45:14

10

sinemayı erken bırakmış oyuncularımızdan güzel ve iyi filmleri var filmlerini beğenmişimdir

sinemaadamı avatar sinemaadamı 16 Şubat 2016 19:24:10

10

hep kaliteli filmlerde dev oyuncularla oynamış. savulun battal gazi geliyor filminde izebella , yarım kalan saadette jale , tarkan marsın kılıcında bilge cüneyt arkın, murat soydan, kartal tibet, ayhan ışık ve daha biçok ünlü oyuncuyla en az 50 film çekmiştir. çok başarılı olduğunu düşünüyorum. kendisine hem nevin akkaya , jeyan mahfi tözüm hemde alev koral gülen kıpçak sesleri iyi gidiyor. tebrikler zuhal . gözleriyle rol yapabilen değeri bilinmemiş bir aktris.

beyzacetin avatar beyzacetin 18 Mart 2013 16:20:04

8

Güzel ve farklı bir yüz. İyi bir oyuncu. Allah rahmet eylesin.

Yandex.Metrica