Yusuf Çim

Doğum Tarihi 26 Eylül 1991
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Arel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü

Biyografisi

26 Eylül 1991'de İstanbul Fatih'te dünyaya geldi. 3 çocuklu bir ailenin en küçük ferdidir.
Beyoğlu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Teknolojisi mezunudur. Kendisi halen İstanbul Are l Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. 2009 yılından itibaren Media Markt, Eti, Avea, Blast, İpragaz, Castrol gibi birçok markanın ve FHM dergisi katalog çekimlerinde yer almıştır. 2011 Best Model of Turkey öncesi ve sonrası birçok defile de boy göstermiştir. Fashion Week, Günsel Ülkü, Forever Young gibi defileler ve Damat, Kiğili, Tween, Ralp, Lauren, Hatemoğlu, Polo, Mango, Marks&Spencer gibi tanınmış markalar için podyuma çıkmıştı. Müzik kariyeri 2013 Ağustos'da çıkardığı "Olsun Bi Kere" EP Albümüyle başladı. Albümde Olsun bi kere parçası 4 ayrı versiyonda mevcut. İlk oyunculuk kariyeri'nde Leo Medya Yapım şirketi ile anlaştı. Tayfun Güneyer'in yazdığı ve yönettiği, 2014 Aralık ayında Show TV'de yayınlanmaya başlayan Ezra adlı dizideki "Başkomiser Tek Tabanca Mustafa" rolünde oynamıştır. Gold Yapım'ın 2015 Haziran ayından itibaren Star Tv'de yayınlanmakta olan başrolünü Demet Özdemir ile paylaştığı Çilek Kokusu adlı dizide "Burak Mazharoğlu" karakterini canlandırmıştır. Gold Yapım'ın 2016 Nisan ayında yayınlanmaya başlayacak olan 'Hanım Köylü' adlı dizide Gülsim İlhan Ali ile başrolü paylaşacaktı. Sunuculuk kariyeri C Yapım'ın 2015 yılında Show TV için yaptığı "Piramit" adlı yarışma ile başladı. Evrim Akın ve Gökhan Yıkılkan'ın yarışmacı koçluğu yaptığı programın Sunuculuk görevini üstlendi. 2016 Yılbaşı akşamı Show Tv de yayınlanan 'Sibel Can ile Yılbaşı Özel' Programının sunuculuğunu yapmıştır

Oyuncu (7)

Son Yorumlar (4)

enigmacuture avatar enigmacuture 02 Kasım 2018 03:28:40

servet dizisi 2 bölümde yayindan kalkinca psikolojisi bozuldu seklinde hakkinda haberler cikan oyuncu. temennim daha seçici olmasi. kimse ucuz isi yemiyor artik.

yeşilçam1987 29 Mart 2018 04:51:04

7

yakışıklı sempatik ekranada çok yakışıyor ama nedense yer aldığı hiçbir dizi başarılı olamadı.iyişallah bundan sonra yer alacağı yapımlarda şansı yaver gider ve kendisini sinema filmleri ve başarılı dizilerdede görebiliriz çünkü star ışığı olan nadir erkek oyunculardan birisi bana göre..

suspiria 26 Ekim 2015 18:01:32

10

sempatik oyuncu,sarkici,sunucu ve insan. cok positif bir insana benziyor , sevdim kendisini. muzikle ilgilensin ama bana kalsa oyunculuk isine daha cok odaklansin, isigi vardir ve ekrana cok yaksiiyor. yolu acik olsun.

Yandex.Metrica