Mine Coşkun

Gerçek Adı Münevver Coşkun
Namı Malatyalı Çoşkun Kardeşler
Doğum Tarihi 1 Ocak 1932
Doğum Yeri Malatya

Oyuncu (23)

Son Yorumlar (3)

mkurtsen avatar mkurtsen 01 Temmuz 2013 01:20:16

Birkaç yıl önce bu oyuncu hakkında yorum yapmış hiçbir filmini izleyemediğimizi yazmıştım. Aradan 3 yıl geçmiş. Şanslıyız ki
Bugün benim elimde 3 filmi var
1-Kendini Kurtaran Şehir Maraş
2-Onu Ben Ben Öldürdüm
3-Kıbrıs Şehitleri
Diğerlerininde bir ye rlerden çıkması ümidiyle.
Sanatçı o yılların Türkan Şoray'ı imiş, ayrıca Memduh Ün'e yönetmenlik kapısını açan, ilk filmi Düşman Aşıklar'ın yapımcısı. Sağ mı nerede yaşıyor bilen var mı?

tevfik cakmak avatar tevfik cakmak 05 Mart 2010 22:30:03

10

MİNE COŞKUN(1932 Malatya) ve MÜNEVVER COŞKUN(1930 Malatya) iki kardeştirler ve gazino sahnelerinde "COŞKUN KARDEŞLER" adıyla Türk Halk Müziği şarkıları söyleyerek tanındıktan sonra her ikisi de bir yıl arayla şarkıcılıklarının yanı sıra sin ema oyunculuğuna başlamışlardır.Mukaddes Coşkun diye ablaları yoktur.İki kardeş bu sayfada tek kişi gibi gösterilmekte,kardeşlerin bilgileri birbiriyle karıştırılmıştır.

mkurtsen avatar mkurtsen 28 Haziran 2009 22:22:06

1950 -1960 arası çekilen şarkılı ve türkülü filmlere ve o yılların radyo ve sinema dergilerinde  şarkıcı ve türkücü kardeşlerin icra -i sanat eylediklerini görüyoruz. Örneğin  ;Çoşkun Kardeşler, Şen Kardeşler, Çalıkuşları gibi. Mine Çoşkun'da o yılla rda Ablası  Mukaddes Çoşkun ile bir ikili oluşturmuş. Konserler vermiş, sonradan filmlerde oynamış. Bizler ne yazıkki onun hiçbir filmine yetişemedik, ve izleyemedik. Büyük talihsizlik günümüze ulaşan hiçbir filmi de yok. Kimbilir belki bir yerden bir filmi çıkıp gelebilir, umutla bekliyoruz.

Yandex.Metrica