Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mehmet Tanrısever

Mehmet Tanrısever

Doğum Yeri : Bağyurdu/Bozkır/Konya

Doğum Tarihi : 2 Ocak 1953

Hakkında : Kendi deyişiyle, "hayat mektebi mezunu". Çelik tencere üreten Mert Çelik Fabrikasının sahibi. 1989 yılında Feza Film şirketini kurup yapımcılığa başladı. Yücel Çakmaklı'nın yönettiği "Minyeli Abdullah" la islâmi sinema akımına büyük destek verdi ve film büyük bir gişe yaptı. Karagümrük yakasında cep tiyatrosu, kafeteryası, sergi salonu ve mescidiyle FSKM-FEZA Sineması Kültür Merkezini kurdu. Ve Sürgün filmiyle yönetmenliği denedi.

ResimlerToqqLe

22 Mayıs 2020 13:51

Son iki filmiyle yönetmen olarak ilk iki filminin başarısını yakalayamadı.

Cevap Yaz

eager

18 Ocak 2011 23:22

İzleyeni titretip kendine getiren, şöyle bir silkelenmesini sağlayan filmlere imza atan değerli şahsiyet... Minyeli Abdullah filminin etkisi çok büyüktür.. Son filmi Hür Adam ise izlerken çok ağlatan filmlerindendir.. Hür adam filmi sebebiyle çok baskıya uğradı ve yıprandı.. ama sinema sektörünün önemini kavramış biridir.. Hür adam filmi umarım son filmi olmaz ve inşallah yine insanları doğruya yönelten filmlere imza atar. Allah kendisinden razı olsun hayırlı uzun ömür versin...

Cevap Yaz

MGUNAY

15 Nisan 2010 17:18

az olsa güzel filmlerin yapımcılığı yapmış bir kişidir İnşaallah devamını yapar uzun ömür diliyorum.

Cevap Yaz

wunsch vertrauen

23 Kasım 2007 06:35

İstanbul Fatih'deki meşhur Feza Sineması'nın sahibidir. 1994 yılında bu sinemada senaristlik, yönetmenlik kursları veriliyordu. İyi niyetle yola çıkılan bir projeydi.Senaryo çalışmalarına kendisi de katılır sinemada neler yapmak istediğine dair uzun uzun konuşurdu. O zamandan aklımda kalan şu cümlesi oldu : Ben dünyanın en ünlü yönetmeni olmak istiyorum ! Sanırım sabırla kendini geliştirmekle meşgul.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica