Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar

Doğum Yeri : İspanya

Doğum Tarihi : 24 Eylül 1949

İlgili Filmler

Resimlermansurx

15 Kasım 2016 08:50

İspanyol sinemasının en iyi yönetmenlerinden biri penelope cruz,antonio banderas ve paz vega gibi oyuncuların tanınmasında etkisi olmuş atıf yılmaz tarzı kadın hikayeleri ile bilinen her filmi izlemeye değer iyi bir yönetmen.

Cevap Yaz

magoria

5 Nisan 2013 01:44

hem kadınların hemde uç noktalarda yaşıyan insanların hayatlarına ışık tutan çok büyük bir sinemacı

Cevap Yaz

psıkopat_sulo91

2 Şubat 2010 05:12

Çok başarılı bir senarist ve yönetmen.

Cevap Yaz

kökhücre

17 Eylül 2008 12:20

Kadınları en iyi anlatan yönetmen...

Cevap Yaz

badem ağacı

1 Aralık 2007 18:07

evet türkiye de atıf yılmaz ın kadınları odak noktasına koyarak sinemada işleyişi ispanya da almadovar ın görevidir:) cok kaliteli bir yönetmen olmasının dışında duyarlı bir insan olduğunu gösteren bu özelliği sayesinde dünyaca ünlü ve iyi yönetmenler arasına girmiş, filmleri de cok sevilmiştir. bu kadın hassaslığı ise yaşamında annesi ve ailesinde ki diğer kadınlarla olan sıkı bağlarından geliyormuş.

Cevap Yaz

nali

29 Ekim 2006 20:56

benim en sevdiğim yabancı yönetmendir.türkiye de rahmetli atıf yılmaz neyse kendiside ispanyada aynı öneme sahiptir.kadın filmlerinin usta yönetmenidir.ispanyanın gelmiş geçmiş en iyi sinemacılarındandır.konuş onunla filmiyle tanıdım ilk önce kendisini ve bir daha filmlerini izlemeyi bırakamadım.antonio banderas,penelope cruz ve güzel insan paz vega yı pedro almadovar meşhur etmiştir.bence tek kelimeyle muhteşem bir yönetmendir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica