Yeşilçam'da Banu Alkan, Seda Sayan,Oya Aydoğan ve Bahar Öztan gibi bir çok isimle 33 filme imza attı. Ayrıca 9 filminde yönetmenliğini yaptı. 80'li yılların ilk yarısında peş peşe yaptığı albümlerle ve hem oynadığı hem de yönettiği filmlerle adından çok sık söz ettirdi ve Arabesk & Fantezi müzikte en başarılı isimlerden biri olmayı başardı. "> Gökhan Güney ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gökhan Güney (Mehmet Yüceler)

Gökhan Güney

Doğum Yeri : Hatay

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1954

Hakkında : Gökhan Güney 1954 Yılında Hatay'ın Reyhanlı İlçesinde doğdu. Yedi kardeşin en küçüğü olan Güney'in çocukluk hayatı bu mütevazı ilçede geçti.1967 yılında İstanbul' üniversitedeki ağabeyinin yanına ziyarete gelen Güney daha sonra bir konfeksiyon atölyesinde çalışmaya başladı.

Askerlik çağına kadar tekstil işiyle uğraştı.Askerliğini Urfa'da bandocu olarak tamamladıktan sonra İstanbul?a geri döndü.Kısa süre sonra Fatma hanımla evlendi. Selin, Büşra ve Serhan isimli çocukları oldu. Bir yandan iş hayatını devam ettiren bir yandan da Melahat Pars yönetimindeki Kadıköy Musiki Cemiyetindeki eğitimini sürdüren sanatçı 1979 yılında "Garibin Çilesi" isimli ilk albümünü müzik marketlere sundu.Aynı zamanda onun için bu yılardan sonra kariyeri resmi olarakta başlamış oldu.

Yeşilçam'da Banu Alkan, Seda Sayan,Oya Aydoğan ve Bahar Öztan gibi bir çok isimle 33 filme imza attı. Ayrıca 9 filminde yönetmenliğini yaptı. 80'li yılların ilk yarısında peş peşe yaptığı albümlerle ve hem oynadığı hem de yönettiği filmlerle adından çok sık söz ettirdi ve Arabesk & Fantezi müzikte en başarılı isimlerden biri olmayı başardı.kamille6161@hotmail.

30 Mayıs 2019 12:50

GÖKHAN GÜNEY in filmlerin de eksık var.. 1986 yapımı denı akbulut ıle bırlıkte cevırdıgı HIRSIZ fılmı yok liste de. 1990 yılı yapımı TUTUNAMAYANLAR filmi şehnaz dilan İLE BİRLİKTE CEVIRDIĞI SEVDaLILAR filmi Ekleyın lutfen..

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

5 Nisan 2018 00:40

Bence Gökhan Güney Abimiz çok Efendi bir Sanatcı hiç kötü bir Konuyla Gündeme geldiğini hatırlamıyorum. Ve Şarkıların Filmleride gayet güzel. Kendisinin En sevdiğim Filmleri Günah Defteri, Vurun Beni Öldürün ve Talih Kuşu.

Cevap Yaz

yeşilçam1987

27 Mart 2018 03:57

Sesi harika oyunculuğu da iyi ama arabesk sanatcilarindaki film yönetme durumu iyi olmuyo bence sadece oyunculuk yapsalar daha iyi olur.ha bu arada gökhan güneyi çok seviyorum.

Cevap Yaz

sinemaadamı

29 Ocak 2016 19:06

çok değerli bir ses sanatçısıdır.oyun gücüde iyi sayılır.kendisine esen günayın sesi çok yakışıyor. allah uzun ömürler versin inşallah.

Cevap Yaz

gezgin1903

1 Ekim 2013 17:47

sesi gayet güzel ama oyunculuğunu beğenmiyorum

Cevap Yaz

liondaddy

21 Haziran 2013 19:39

Gökhan Güney'in sesi ve şarkıları çok güzel. Arabesk deyince akla gelen ilk isimlerden biri. Özellikle Yaraladın Beni şarkısı çok tutulmuş. Hem yönettiği hemde oynadığı filmlerde var. Uzun ömürler diliyorum..

Cevap Yaz

beyzacetin

13 Ağustos 2012 16:45

güzel bir sesi var oyunculuğu da fena değil sonucta oyuncu değil filmlerinin bazıları fena değil bazıları kötü

Cevap Yaz

beyzacetin

13 Ağustos 2012 16:45

güzel bir sesi var oyunculuğu da fena değil sonucta oyuncu değil filmlerinin bazıları fena değil bazıları kötü

Cevap Yaz

silvester

25 Aralık 2011 17:09

Sesiyle ünlendi ama,beyazperdede iyi çizgi yakaladı.80 li yılların müzikoartist akımının öncülerindendir.Ümit Besen,Ercan Turgut,Küçük şarkıcılar vs.bayağı piyasa oluşturdular.O yıllarda TV zenginliği olmaması,onların yolunu bayağı açmıştır.Gökhan Güney de bunu çokiyi değerlendirerek sivrilenlerden olmuştur.Oldukçada başarılıdır.Tek başarısızlığı ise,Özlem filminde takımının kalecisi olup,topa olur olmaz şekilde atlaması çok komikti.İnsan bu filmden önce, Kaleci Kova Yaşar dan bir-iki figür öğrenirdi.Şaka bir yana,sağlıklı ve mutlu bir hayatı olmasına duacıyım......Silvester.

 

Cevap Yaz

Revorse

14 Nisan 2011 19:57

Başarılı bir sesi ve oyunculuğu vardı,umarım şimdilerde de iyi durumdadır...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica