Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zeynep Dizdar (Zeynep Dizdar )

Zeynep Dizdar

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 14 Temmuz 1976Halil Güneşli

18 Mart 2009 21:50

 14 Temmuz İstanbul doğumlu olan Zeynep Dizdar ilk albümü "Yolun Açık Ola" ile 1998 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki "Vazgeç Gönül" adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de tam not aldı.

Müzisyen ve yorumcu kimliğini "Yolun Açık Ola" ile birlikte ispatlayan Zeynep Dizdar, bu muhteşem çıkışın ardından müzik dünyasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 8 yıl gibi uzun bir süre ara vermek zorunda kalan sanatçı bu yıllar içerisinde piyasaya küsmedi ve birikimini arttırarak birbirinden güzel söz ve bestelere imza attı.


Nihayetinde başarılı müzik adamı Ozan Çolakoğlu ile ortak bir projeye girerek Çolakoğlu'nun sahibi olduğu Sarı Ev'le yeni bir albüm çalışmasına girdi. Sarı Ev ve Sony BMG ortak yapımı olan albümü "İlle de Sen"i 2005 yılında piyasaya çıkartan Zeynep Dizdar bu albümle muhteşem çıkışını gerçekleştirerek zirvedeki yerini aldı.

Prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu'nun, süpervizörlüğünü ise Dizdar'ın bir önceki albümünde de başarılı işlere imza attığı sanatçı Ümit Sayın'ın gerçekleştirdiği "İlle de Sen"de aynı zaman da albüme adını veren şarkı dahil olmak üzere Ümit Sayın imzalı 7 şarkı yer aldı. 10 şarkılık albümde klipleri de yayınlanan Yok Yok ve Zehir Gibi hitlerin söz ve müzikleri ise Zeynep Dizdar'a ait.

"Bu albüm benim en büyük aşkım ve en güzel yolculuğum" diyen Zeynep Dizdar, bir çok kurum ve kuruluşunun yaptığı müzik anketlerinde 2005-2006 yılının en çok dinlenen kadın pop sanatçısı adayları arasında yer aldı. Bu albümle birlikte zirvedeki yerini sağlamlaştıran Zeynep Dizdar halen müzik listelerinde ilk sıralardaki yerini korumakta.

Son olarak albümün başarılı slowları arasında yer alan "Yüreğimdeki Yağmurlar" a 4. klibini çeken Zeynep Dizdar bu arada 3. albümün startını verdi. 2007 Nisan ayı ortalarında yeni albümünü çıkartmayı planlayan Zeynep Dizdar zirvedeki yerini sağlamlaştıracak bir yapıma imza atmaya hazırlanıyor.

Ve EN son albümü ve klibi Sana Güvenmiyorum'la karşımızda!

zeynep dizdar'ın 1997'de çıkardığı albümü ve albüme adını veren şarkısı. 8 parça içeriyor albüm:

1997 yılı Yolun Açık Ola Albümü 

1. vazgeç gönül
2. nerede olursan ol
3. unutma beni
4. yolun açık ola
5. hicaz
6. ben senin gölgenim
7. savrulduk
8. bir hayvanın günlüğünden

2005 yılı İlle de Sen Albümü

1 zehir gibi
2 yok yok
3 yüregimdeki yagmurlar
4 sen oralarda
5 vazgec gönül (remix)
6 ille de sen
7 birak
8 acimasizsin
9 zehir gibi (gurcell versiyon)
10 istemem istemem

2008 yılı Sana Güvenmiyorum Albümü

1- Sana Güvenmiyorum
2- Bekle
3- Nazar
4- Boşver
5- Nasıl Dayanırım
6- Masum Değilsin
7- Aşkımız İçin
8- Şaka Değil
9- Aşk Bu
10- Affet
11- Belki

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

23 Ekim 2008 23:26

pek takip etmedim ama 2005 yılındaki "zehir gibi" şarkısından,bu sene piyasa sunduğu "sana güvenmiyorum" şarkısıyla adından çok söz ettirdi,sesini beğendiğim hemen her şarkısı da güzel dinlenilebilir vaziyettedir.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

10 Ekim 2008 14:47

zeynep dizdar gerçekten muhteşem şarkılara imza atıyor ve ilk yorumun benden olmasını gerçekten hak ediyor, favori sanatçılarımdandır. çok etkileyici ve çekici bir bayan daha fazla başarıyı hak ediyor

Cevap Yaz
Yandex.Metrica