Dilara Aksüyek

Gerçek Adı Dilara Aksüyek
Doğum Tarihi 24 Temmuz 1987
Doğum Yeri İzmir, Karşıyaka
Eğitim Durumu Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro

Biyografisi

Dilara Aksüyek 1987 yılında İzmir Karşıyakada dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudr. Evlerden biri adlı dizide önceden rol almıştrı. Bir çok yan rolde oynadıktan sonra bu sene çekilmiş ve yayınlanmış olan Merhamet adlı dizide Özgü Namal ile birlikte rol almış ve çok başarılı bir şekilde zor bir karakteri canlandırmıştır.

Dilara Aksüyek Merhamet isimli bu dram dizisinde Şadiye rolünü canlandırmıştır. Dizi ise Hande Altaylı ‘nın Kahperengi isimli romanında uyarlanmıştır. Bu dizide bir fahişeyi canlandıran güzel oyuncu çok başarılı rol yapmaktadır. Dizinin bir kısmında ürkek bir kızı oynayan güzel oyuncu bir kısmında da baş belası bir fahişeyi canlandırır iki açıdan bakıldığında da harika rol yapmıştır. Senaryoyu okuduğu zaman çok heyecanlandığını dile getirmiştir.

Dilara Aksüyek bir fahişe rolünü canlandırmanın gerçekten çok zor olduğunu söylemiştir. Kendisi de bu konuda gerçekten çok haklıdır çünkü naif kadın rolünü oynamak her zaman çok daha kolay ve başarılı olabilir, diğer rol zordur.

Oyuncu (9)

Son Yorumlar (2)

portiangel avatar portiangel 07 Mayıs 2013 17:24:58

10

41 kere maşaallah hem çok güzel hem çok iyi bir oyuncu.

romeo34 avatar romeo34 31 Ağustos 2012 04:36:42

10

ve tanrı kadını yarattı..

Yandex.Metrica