Şebnem Dilligil

Gerçek Adı Şebnem Sema Dilligil
Doğum Tarihi 1 Ocak 1960
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bölümü

Biyografisi

Şebnem Dilligil, 1981 yılında Ankara Devlet Korservatuvarı Yüksek Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. Küçük Prens, Yaban Ördeği, Babayiğit, Bir Yastıkta, Sevgili Dokt or, Salıncakta İki Kişi, Fil Adam, İkinci Bölüm, Romanoff’la Juliet gibi oyunlarda başroller üstlendi. 25 kadar oyunda rol aldı.

Oyuncu (32)

Son Yorumlar (7)

sharapnell avatar sharapnell 05 Mayıs 2012 16:35:05

10

şebnem dilligil, dilligil ailesinin gelinidir. rahmi dilligil'in karısıdır. televizyonda, genelde dizilerde görünmüştür.

onlydesperado 03 Şubat 2008 11:36:02

10

geç gelen bahar dizisinin ilk bölümünü izledim bir sinema sever,vizyonu yakından takip eden ve bir eleştirmen olarak şunu diyebilirimki dizi hakkında geniş yorum yapmak için henüz daha çok erken ancak tecrübe ve ustalık kendini hemen belli eder şebne m hanımın performansı ortada bence süper diğer oyuncuların çoğu yeni olduklarından rolleri üzerlerine tam oturmamış elbise gibi görünsede umarım kısa zamanda rollerine ve dizinin havasına adapte olacaklar ve diziyi iyi noktalara taşıyacaklardır ve tabiki şebnem hanım gibi bir ustayla çalışmanın avantajını kullamaları gerekir ondan profesyonellik adına çok şey öğrenebilirler bir sinema sever olarak şebnem hanımı artık daha kült daha daha farklı rollerde görmek isterim her ne kadar anne rollerin de başrı olsada oyuncu sadece bir karakterle sınırlı kalmamalı (ve yönetmenlere söylüyorum)ve sınırlandırılmamalı inanıyorumki daha farklı rollerde daha iyi performans göstereceğini biliyoruz başarılarınızın devamı dileklerimle

yorumyapar avatar yorumyapar 27 Ocak 2008 23:18:01

6

bu oyuncuyu heyecanla bekliyoruz umarız senarist çokça oyun imkanı verecek teksti yazar ve bizde doya doya izleriz

Yandex.Metrica