Emre Ayan

Gerçek Adı Emre Ayan
Doğum Tarihi 5 Ekim 1980
Doğum Yeri İstanbul
Ajans Aslı İslamoğlu Agent & Management

Biyografisi

Emre Ayan, 5 Ekim 1980 yılında İstanbul'da doğdu.
Girne Amerikan Üniversitesi'nden mezun olan Emre Ayan, senaryo denemelerine başladı. Medyavizyon Yapım Şirketi'nin düzenlediği ve Barış Manço'nun haya tının beyaz perdeye aktarılacağı senaryo yarışmasında ikincilik ödülünü kazandı.
Ağustos 2011'de Osman Wöber ve Erdem Ergüney gibi oyuncuların dersleriyle oyunculuk eğitimini tamamladı ve televizyon dizilerinde yer almaya başladı.
Leyla ile Mecnun ve Uçurum gibi dizilerde sahnelendirdiği bölüm oyunculuklarından sonra Star Tv'de yayınlanan aralarında Caner Cindoruk, İsmail Hacıoğlu ve Engin Şenkan gibi oyuncuların da bulunduğu "Firar" dizisinde Nadir'in(Caner Cindoruk) güvendiği adamı Ümit karakterini canlandıran Emre Ayan, Kanal D'nin polisiye dizisi Kanıt dizisinde Amerika'dan özel olarak gelmiş, insanların vücut hareketleriyle doğru&yalan ayrımı yapabilen ve cinayetleri çözen "Profil Uzmanı Yüksel" karakteri ile karşımıza çıktı.
Emre Ayan, son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Savcı Leyla Türkmen'in(Ayşe Çiğdem Batur) özel polisi ve sağ kolu Vahap'ı canlandırmaktaydı.

Oyuncu (6)

Son Yorumlar (1)

bengukalav avatar bengukalav 10 Aralık 2012 15:26:51

10

Beğenerek izliyoruz başarılar

Yandex.Metrica