Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Shailene Woodley (Shailene Diann Woodley)

Shailene Woodley

Doğum Yeri : Simi Valley, California , ABD

Doğum Tarihi : 15 Kasım 1991

Hakkında : Shailene Diann Woodley 15 Kasım 1991’de Simi Valley, Kaliforniya'da doğdu. Annesi, Lori, ortaokul danışmanı ve babası, Lonnie Woodley, okul müdürü. Tanner adında bir erkek kardeşi var. Shailene dört yaşında modellik yapmaya başladı. Oyunculuğa başladığında ise beş yaşındaydı. 15 yaşındayken annesi ve babası boşandı ve ona skolyoz tanısı konuldu. Tedavi için korse kullandı.1999 yılında Replacing Dad filminde ilk önemli rolünü oynadı. 2002 yıllarında Without a Trace ve The District gibi ufak televizyon yapımlarında yer aldı. 2005 yılında A Place Called Home filmindeki rolüyle Genç Sanatçı Ödülleri - En İyi TV Filmi, Mini Dizi veya Özel Program Performansı - Öncü Genç Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi.Ayrıca Shailene, 2003–2004 yıllarındaünlü ABD dizisi The O.C. da altı bölüm rol aldı. 2005 yılında Felicity: An American Girl Adventure filmiyle ortaya çıktı. Bu filmde ki rolüyle Genç Sanatçı Ödülleri’nde tekrar aday gösterildi.Shailene aynı zamanda, Crossing Jordan, Everybody Loves Raymond, My Name is Earl, CSI: NY, Cold Case ve Close to Home gibi şovlarda hem konuk, hem de tekrarlanan oyuncu olarak rol aldı. 2008’de ABC Family’nin The Secret Life of the American Teenager dizisinde 15 yaşında hamile kalan Amy Juergens rolünü canlandırdı.Woodley 2011 yılında The Descendants filmiyle çıkış yaptı. Filmde ki performansı eleştirmenlerin beğenisini kazandı ve prestijli ödüllerde aday gösterildi. 2012 yılında Altın Küre’de Sinema Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde aday gösterildi fakat ödülü kazanamadı. Başka bir önemli adaylıkta Sinema Oyuncuları Derneği'nden geldi. Şubat ayında bugüne kadar ki en büyük ödülünü, Bağımsız Ruh Ödülü’nü kazanarak En İyi Yardımcı Kadın Ödülü'nü evine götürdü.Woodley’in 2013 yılında iki yeni projesi oldu. Çekimleri tamamlanan The Spectacular Now filminde Aimee Finicky’yi canlandırdı. Eva Green ile White Bird in a Blizzard filminde yer aldı. Bu filmindeki çıplak sahneleriyle gündeme geldi. Ayrıca popüler kitap serisi Divergent’ın film uyarlamasında Beatrice Prior’ı canlandırdı. 2014 yılında John Green'in aynı adlı kitabından uyarlanan Aynı Yıldızın Altında filminde Hazel Grace Lancaster karakterini canlandırmıştır. Ve ayrıca 2015 yılında Uyumsuz Serisi'nin ikinci kitabı olan Kuralsız ve 2016 yılında da üçüncü kitabı olan Yandaş filminde Tris Prior rolünü canlandırmıştır.erakman

10 Nisan 2017 08:04

Snowden filmin de de izledigim ve son derece basarili buldugum guzel oyuncu.Son zamanlarin en sampatik ve guzel oyuncusu.

Cevap Yaz

erakman

13 Mart 2016 14:46

Ayni Yildizin Altinda bir filmi bir kez daha hayranlik duymus oldugum guzel bir oyuncu.

Cevap Yaz

şabanoviç

2 Ağustos 2015 16:45

aynı yıldızın altında filminde çok beğendim

Cevap Yaz

erakman

10 Ağustos 2014 12:54

Bana kalirsa son yillarin Jenifer Lawrance ile birlikte en basarili ismi.Yakin gelecekde adini sikca duyacagimiza benziyor.

Cevap Yaz

Papatyam34

22 Nisan 2014 16:35

çok beğendiğim bir oyuncu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica