İçimdeki Kahraman filminin, 9. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışması kapsamında gerçekleşen İstanbul prömiyerinden sonra film ekibi düzenlenen söyleşiye katıldı.
29 Ekim 2021

Ulusal Uzun Metraj Yarışması filmlerinden "İçimdeki Kahraman" filminin gösterimi 25 Ekim Pazartesi günü, Atlas 1948 Sineması'nda gerçekleşti. Filmden sonra, ekibin katılımıyla bir söyleşi düzenlendi. İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşiye filmin yönetmeni Sinan Sertel, senaristlerinden Ümit Cihan, oyunculardan Cüneyt Yalaz, Ulvi Kahyaoğlu ve film ekibi katıldı. Söyleşinin moderatörlüğünü ise Arya Su Altıoklar üstlendi.

Filmde, babası tarafından bir süper kahraman olduğuna inandırılan Kahraman'ın, kaza sonucu kaybettiği babasını, süper güçlerini keşfedip, geri döndürmek için giriştiği mücadele anlatılıyor.

İlk olarak söz alan yönetmen Sinan Sertel, İçimdeki Kahraman'ın bir gişe filmine daha uygun olup olmadığı hakkındaki soruya; "Zor bir soru. Ne yazık ki sinemayı bir araya sıkıştırmak istemiyorum. Seyirciyi çok ciddiye alan biriyim. Seyirci ne der, onunla ilgileniyorum. Biz ortaya ne çıkmaması gerektiğini daha çok konuştuk, dikkat ettik." dedi ve filmi daha komik unsurlarla doldurabileceklerini ama bunu tercih etmediklerini ve bir denge tutturmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bir izleyicinin; "Çok zor bir şey denemişsiniz, nasıl bir yol takip ettiniz?" sorusuna Cüneyt Yalaz, bir oyuncunun farklı potansiyellerini açığa çıkarabilecek bir rol olduğunu ve bu açıdan bir oyuncu için eşsiz bir tecrübe olduğunu söyledi. Ulvi Kahyaoğlu ise; "Benim için Çağdaş karakteri üzerine çok çalıştık, sürekli araşarak, tartışarak ilerledik. Çok kolay olmadı ama güzel bir şey çıktı ortaya, ben mutluyum." dedi.

Festivalde 26 Ekim Salı 

9. Boğaziçi Film Festivali'nin dördüncü gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda yer alan filmlerin gösterimi yapılacak.

Atlas 1948 Sineması'nda 13.00 seansında Juja Dobrachkous'un "Elveda Büyükanne", 16.00 seansında Danis Tanovic'in "Komşuluk Halleri", 18.30 seansında Cemil Ağacıkoğlu'nun "Kafes" ve 21.00 seansındaki Selman Nacar'ın "İki Şafak Arasında" filmlerinin gösterimi gerçekleşecek.

Sinemaseverler Kadıköy Sineması'nda ise 13.00 seansında Will Sharpe'ın "Louis Wain'in Renkli Dünyası", 16.00 seansında Ferit Karahan'ın "Okul Tıraşı", 18.30 seansında Muhammet Çakıral'ın "Lacivert Gece" ve 21.00 seansında Erkan Tahhuşoğlu'nun "Koridor" filmlerini izleyecekler. 

Bosphorus Film Lab bünyesinde gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik ise saat 15:30'da başlayacak olan "Türkiye'de Minority Co-Production" başlıklı konuşma Akademi Beyoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleşecek etkinlikte TRT Sinema Müdürü Faruk Güven, Eurimages Türkiye Temsilcisi Ece Tarlan ile yapımcılar Enes Erbay ve Zeynep Koray, Türkiye'den küçük ortak olarak yer alınabilecek film yapım fonları hakkında bilgilerini aktaracaklar.

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)