Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hatırla Sevgili

Hatırla Sevgili

8,84

(135 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Tarihi Dram, Duygusal, Tarihi

Ülke: türkiye

Oyuncular: Yağmur Yılmaz, Gürcan Aktaş, Ezgi Asaroğlu, Turgay Aydın, Hikmet Demir, Feride Çetin, Atakan Yağız, Charles Carroll, Murat Zubi, Umut Tabak Devamını Gör...

Konusu : Şevket ve Rıza Büyükada’da karşılıklı evlerde oturan iki eski arkadaştır. Ancak politik görüşleri onları birbirinden uzak düşürmüştür. Şevket’in oğlu Ahmet Lozan’daki tahsilini bitirip evine döner. Bu dönüşü ailesinden daha heyecanla bekleyen biri daha vardır. Rıza’nın kızı Yasemin... Genç kız Ahmet’e uzun zamandır platonik bir aşkla bağlıdır. Ada’daki ünlü pastanenin sahibinin oğlu Necdet ise Yasemin’in Ahmet’e olan duygularından habersizdir. Yıllardır onunla ilgili gizli hayaller kurmaktadır. Yasemin büyük sırrını yakın arkadaşı aynı zamanda Necdet’in kardeşi Lale’yle paylaşır. Lale arkadaşının hayal kırıklığına uğrama ihtimalini düşünerek onu uyarır. Ancak Yasemin aşkının gücüne inanmaktadır.by_yeti

12 Mayıs 2017 10:53

O dönemi iliklerine kadar yaşamış birisi olarak çok güzel bir yapım. Ancak yönetim kkadrosu keşke biraz daha cesaretli olabilseydi. Yaşananları daha cesurca anlatabilselerdi. İsmi lazım olmayanlar o günlerde arkadaşlarını satanlar bugün kahraman gibi ellerini kollarını sallayarak gezinmeleri ağrıma gidiyor.

Cevap Yaz

oznuryilmaz

6 Eylül 2015 03:17

Çok başarili ve tek kelimeyle mukemmel bir dizi idi. 3 defa izledimm ne kadar izlesem bıkmam heralde.

Cevap Yaz

yerli

20 Ağustos 2015 23:14

hatırla sevgili 60 lara 70 lere ve 80 lere götüren ve o dönemleri hissettirebilen ve aynı zamanda harika kurgusuyla müzikleriyle oyuncu kalitesiyle izleyicisini kendine bağımlı kılan harika muhteşem ve her dönem izlenebilecek nadir kalitede olan dizilerdendir.

Cevap Yaz

black_eagle_47

26 Eylül 2013 00:44

Türk dizilerini pek izlemeyen biri olmama rağmen bu dizinin her bölümünü büyük heyecanla takip ettim. Tabi ki senaryoyu yazan kişinin bir tarafı olacaktır ama 72 deki idamlar ile 27 Mayıs darbesi ve Menderes idamı aynı şekilde eleştirilmiştir. Her ne kadar siyasi olaylar eksik ve hatalı anlatılsa da günümüzdeki toplumu merak ettirmiştir. Bu diziden sonra yakın tarih ile ilgili kitap alma oranı yükselmiştir diye düşünüyorum. Dizinin çekim mekanları da güzel yerlerdi. Bu dizi sayesinde Büyükada'yı merak edip gezdim. Ayrıca müziklerini de defalarca dinlemişimdir. Bu kadar kaliteli bir yapım her zaman olmaz. En iyi dönem dizisidir benim gözümde.

Cevap Yaz

ecem solmaz

26 Mart 2012 22:08

güzel işti unutulmaz gerçekten.

Cevap Yaz

secotaselyan

3 Ekim 2011 17:11

türkiye'de yapılan en kaliteli dönem dizisi olduğunu düşünüyorum.adnan menderes döneminden başlayıp 80 darbesine kadar olan dönemi 2 sezon içerisinde izleyiciyi sıkmadan çok iyi anlatmışlardır.dizi vermek istediği mesajları gayet sade bir üslupla analtmıştır.ayrıca oyuncu kadrosu oldukça usta ve yetenekli oyunculardan kurulmuştur.

Cevap Yaz

emre84

23 Ağustos 2011 14:25

Bittikten sonra onun kadar başarılı bir dizi daha çekilmedi

Cevap Yaz

emre84

17 Şubat 2010 18:55

Ne kadar güzel ve başarılı bir diziydi insan böyle dizileri özlüyor dizi dediğin böyle olmalı

Cevap Yaz

aspasia

3 Ağustos 2009 09:09

izledigim en guzel turk dizisi.harikaydi muzik,oyuncular,konu cekim herseyiyle tek kelimeyle cok guzel dizi.hele 60 larin istanbulunu izlemek bambaska bir duygu..devamini bekliyorum sabirsizlikla...

Cevap Yaz

DEMIR CAN

21 Mart 2009 19:19

Bence son beş yılda Türk Tvlerinde yayınlanmış en iyi dizi idi.Unutulmaya yüz tutmuş yakın tarihi bütün gerçekleriyle ortaya sermesinin yanısıra, toplumda da önemli bir etki bırakmıştır.Zaten sanat eserlerinin toplumda bir etki bırakabimesi çok önemlidir.
Son dönemde Issız Adam filmi ve getirdigi nostaljik müzik patlaması hariç, kitleleri sürükleyen ve tarz yaratan tek yapım budur.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica