Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sıla

Sıla

8,28

(82 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Dram, Duygusal

Ülke: türkiye

Oyuncular: Begüm Benian, Volkan Ateş Akyılmaz, Ahmet Sarsılmaz, Atilla Yiğit, Volkan Ateş Akyılmaz, Sinan Divrik, Volkan Ateş Akyılmaz Devamını Gör...

Konusu : Mezopotamya'nın bereketli toprakları. Hiçbir penceresi birbirine bakmayan, yüksek avlulu evleri, daracık sokakları olan topraklarda kanun tanımaz töreler, töreye karşı gelen aşk! Kalbinde hep hasret büyütmek zorunda kalan bir kızla, töreleri ve kalbi arasında kalan Boran'ın tutkulu aşk hikayesi! Yazgısı, onu üç yaşındayken özünden, ailesinden koparıp, İstanbul'a sürükler. Kökleri Doğuda, Batı dünyasına ait Sıla, bir yalanla büyür. Sıla başka bir dünyaya kök salmaya çalışırken o farkında değildir ki, o topraklar kızların kaderini başkaları yazar. Sıla'nın hiç duymadığı Berdel kelimesi, hayatının tüm seyrini değiştirir. Hiç tanımadığı ağabeysinin canını kurtarmak için, hiç görmediği aşiret reisi Boran'la zorla evlendirilir. Artık Sıla kocaman bir evde, yıkılmaz kuralları olan bir töreye hapistir. Sıla her gün kaçış planları yapar ama farkında değildir ki, asıl kaçmaya çalıştığı şey, içinde yavaş yavaş büyüyen Boran'a duyduğu umarsız aşktır.canilecanan

5 Temmuz 2019 00:00

İki tane birbirine gerçek hayatta gıcık olan insanın iki aşığı oynaması kolay olmamış olmalı.

Cevap Yaz

mansur34

7 Mart 2017 07:28

Sıla dizisi klişe bir konusu olmasına rağmen yayınlandığı dönem ses getirmiş bir diziydi oyuncu kadrosu fena değildi mehmet akif alakurt dublajlı oynamasına rağmen fena değildi cansu dere de rolünde sırıtmıyordu sıla gençoğlu burada okuduğu şarkılarla ilk olarak tanınmıştı o dönem sıla tokası bile moda olmuştu atv diziyi 79.bölümde final yapmıştı.

Cevap Yaz

YSHN

26 Kasım 2012 11:00

ben bu diziyi çok severdim çok güzel diziydi

Cevap Yaz

DEMIR CAN

19 Mart 2009 17:41

Eskiden sanatçılarımız, yapımcılarımız, bu tür ağalık beylik düzeninin ne menem şeyler oldugunu anlatan ve bunların insanı köleleştiren, her şeye boyun egen bir toplum yaratan, halkın kanını emen kişilerin taşlandıgı filmler ve diziler yaparlardı.

Hatta seksenli yıllarda TRT'de bile bu konuyu gündeme alan ve ağalık beylik düzenini topa tutan bir çok yapım izlemişimdir.

Ancak son on yılda ne olduysa oldu, aslında toplumun kanını emen bu ağalar beyler birden kıymete bindi ve bu ve benzeri Tv dizileri ve filmlerle birden melek ilan edildiler.

Sonuçta dizide geçmiş yıllardaki kötü bir ağa yok.ÇOk iyi yürekli, namuslu, vs.,vs., bütün iyi özelliklere sahip bir ağa var.Ve halkımız da bu agaya bayıldı maalesef.Ve ağaların aslında kötü insanlar olmadıgını, onları sevmemiz ve saygıda kusur etmememiz gerektiğini bilinç altımıza bir güzel işledi bu diziler.

Halbu ki kazın ayagı öyle mi?Hiç de degil.Toplumumuzda ağalık beylik düzeni hala devam ediyor ve kendilerini Ortaçağ derebeyleri misali toplumun üst sınıfında görmeye ve alt sınıftan gördükleri kimselerin kanın emmeye devam ediyorlar.Bu diziler sayesinde de aklanıyorlar.

Diziye bakarsanız ana fikir olarak töreye karşı çıkmaktadır.Ama töreye karşı çıkmanın ilk şartı zaten bu ağalık düzenine karşı çıkmaktır.Ağa diye bir şey olmamalıdır.Ama nerde? Töreye karşı çıkıyorum tavırlarında hepimiz "yahu şöyle bir agamız olsa da ona hizmet etsek" noktasına getirildik.

Bu tür yapımları Kemal Sunal, İlyas Salman ve Şener Şen'in o muhteşem taşlamalı filmlerinin yanında zerre kadar tercih etmem.Sadece eleştiri için izlerim.

Cevap Yaz

emre84

15 Ocak 2009 12:31

Güzel bir diziydi zamanında da bitti

Cevap Yaz

Loverman

8 Aralık 2008 19:01

Arkadaşım tam bi sıla hastası. Benim hiç sevmediğimi biliyor cuma akşamları bu dizi çıktığı zaman kızdırmak için telefonla beni arıyor dizi başladı diye. bu töre dizilerinden nefret ediyorum. film olsa neyse. yıllarca bunları izlemeye mahkum edildik. bırakın bu dizileri artık. bunlar geride kaldı. ileriye dönük daha çok yaşamımızda var olan bir dizi yapılsın. daha güncel örneğin trafik kazalarıyla ilgili bir dizi. sevdiğimiz sanatçılar olsun. çok tutulur ve sürücüler daha fazla dikkat eder kendilerine. 

Cevap Yaz

gokhanyetis

29 Eylül 2008 14:44

İlk dört bölüm muazzamdı. Ama konuyu çabuk yediler. Her bölüme iki töre cinayeti sokuşturuyorlardı. Zaten 4.bölümden sonra bıraktım izlemeyi

Cevap Yaz

casusbellı44

1 Eylül 2008 22:38

Artık devrini tamamlamış dizi.anlatacak ne kaldı daha.

Cevap Yaz

sultanahmet

1 Eylül 2008 13:30

Çok güzel ve Çok anlamlı bir dizi.Oyuncularıda harika.Herkes izlemeli

Cevap Yaz

mrs.hsn

10 Temmuz 2008 12:17

Onu bırak başrole bide oyuncu die 2 tane mankeni dikmişler karşımıza.O zaman bu konservatuarlar falan boşuna açılmış kardeşim gir bi güzellik yarışmasına en azından bi 3. ol...2 poz ver polemik yap oyna başrolleri efendim bunlar bide artık kendilerini tiyatro sanatçısındanda saymaya başladı.Resmen bu işin eğitimini alanlara okuyanlarına daha da ötesi devlet,şehir ve belediye tiyatrolarının çalışanlarına hakeret ediyolar.Mankenlerin,şarkıcıların oynadığı bütün dizilere ve filmlere karşıyım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica