Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nefes Nefese

Nefes Nefese

8,16

(29 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Gençlik Dram, Duygusal, Gençlik

Yönetmen: Birkan Uz Birkan Uz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gözde Ayar, Göksel Bekmezci, Ayşe Kökçü, Burak Sarımola, Caner Özyurtlu, Alper Düzen, Ceren Olcayto, Melih Düzenli, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Aslı Çifkurt Devamını Gör...

Konusu : Bir grup lise öğrencisinin baskı, baştan çıkarma, mutluluk ve hayal kırıklıklarından kurulu olan yaşadığımız bu dünyada kendilerini bulma mücadelelerini konu almaktadır. Bu gençler herkes gibi aşk, arkadaşlık, başarı ve mutluluk aramaktadırlar. Onların hikayeleri günümüz İstanbul'unun yaşamından küçük bir kesittir.Busra7

6 Mayıs 2019 11:01

Ve dizi sadece 9 bölüm sürmüş. İnternetten eski reyting paylaşımlarına baktığımda gördüm ki reytingleri çok ta düşük değil. Hele hele gecenin köründe yayınlanan bir diziye göre gayette iyi oranlar almış. Yani birazcık kanal diziyi bitirmek istemiş gibi geldi bana. Belki de senaristler bu cinsellik içeren diziyi Türk toplumuna düzgün bir biçimde uyarlamakta zorluk çektikleri için onlar 9.bölümde bitirmek istemişte olabilirler. Orjinal dizinin bölümleri youtube'da var. Bienvenida Realidad (2004) yazınca çıkıyor. Bizim dizinin bölümleri de yüklüydü ama silinmiş. Eğer silinmeseydi iki diziyi karşılaştırıp aradaki farkı görmenizi isterdim.

Cevap Yaz

Busra7

6 Mayıs 2019 10:56

Ispanyol yapımı "Bienvenida Realidad" (2004) adlı gençlik dizisinin Türk versiyonuymuş bu dizi. 1 yıl sonra uyarlanmış Türk televizyonlarına. Internete Bienvenida Realidad yazınca 2014 yılında yayınlanan dizinin Şili versiyonu çıkıyor. Yani bizden sonra Şilidede uyarlanmış. Dizinin orjinaline baktığımızda cinsellik,erotik sahneler,uyuşuturucu bağımlılığı,alkol gibi bir çok kötü örnek teşkil eden sahneler barındırmakta. Ama bizim dizide doğal olarak böyle sahneler yok. Sadece Kaya sigara içiyordu bir de bir kaç sahnede alkol aldığını gördük ama öyle çok göze batan bir sahnesi yoktu yani.Bir de orjinal versiyonda Hakan Ural'ın canlandırdığı Ilhan hoca dizideki hocalardan biriyle birlikte olmuştu Nazlı hocamıydı hatırlamıyorum. Yine Türk versiyonunda böyle bir durum olmadı. Düşünsenize her şeyiyle idealist öğrencilerine iyi bir rol model olan bir öğretmenin evli barklı başka bir kadın öğretmenle birlikte olduğunu. Kesinlikle toplum ahlakına uymazdı. Hadi diğer diziler neyse de bu dizi sonuçta bir gençlik dizisiydi. Yine de şunu belirtmek isterim ki orjinal diziden kat kat daha güzel bir dizi. Çünkü orjinalinde öğrenciler sürekli deyim yerindeyse eğer birbirleriyle yiyişiyorlardı.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

11 Mayıs 2015 10:03

Nefes nefese atv kanalında 2005 yılında yayınlanmış 9 bölüm sürmüş.

Cevap Yaz

secotaselyan

1 Mart 2012 22:59

lise yıllarında ki gençler için çekici bir diziydi.kendim de o dönemde lise öğrencisi olduğum için ilgiyle takip etmiştim fakat kısa bir süre sonra yayından kaldırılmıştı.

Cevap Yaz

candy86

3 Ocak 2010 21:11

türkiyedeki en iyi okul dizisiydi çok iyi bir uyarlamaydı diğer okul dizilerinden farklıydı heyecanlı ve sürükleyici öyküsü vardı ceren moray yağmur atcan sinem kobal çok iyiydi.

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

14 Ekim 2009 01:38

Tam izliyorduk ve evet Atv'nin alistigi seylerden, dizi kaldirmak. Ya iste, ama genede izliyorduk ve iyiydi bence, hele Sinem Kobal ve Ekin Türkmen bu dizi de cok cok basariliydilar.

Cevap Yaz

cerenim9

5 Kasım 2008 10:25

yine atvnin önce sevdirip sonra elimizden aldığı bir diğer dizi Alıştık artık ne diyim Başarılı genç isimler ve konu gayet iyi seçilmişti Keşke devam edebilmiş olsaydı

Cevap Yaz

capone

19 Eylül 2008 11:46

Güzel bir diziydi.Özellikle filmin şarkısı Dönence çok güzeldi

Cevap Yaz

Gül Tuna

27 Ekim 2007 19:19

güzel bir diziydi bence hakan uralin olmasi da ayri bir kalite katmisti diziye

Cevap Yaz

pulley06

13 Temmuz 2007 06:44

Güzel,keyif veren bir diziydi. Ne yazık ki, çok erken daha tadına varamadan sona erdi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica