TRT ve Orman Bakanlığı?nın işbirliği sonucu gerçekleştirilen ? Fidan Hanım?a ne oldu? ? adlı TV filminde; doğanın, ormanların insan eliyle nasıl yok olduğu ve buna karşı çıkan insanların mücadelesi yer alıyor.
Karabük ve çevresindeki orman köylerinde çekilen film doğa ve insan ilişkisindeki acımasız mücadeleyi anlatıyor. Bir grup üniversite öğrencisi başlarında bir öğretim üyesi ile birlikte ?kısa film? çalışması için bir orman köyüne gelirler. Burada kalacakları mekân olarak öğrencilerden birinin babasının villasını tercih ederler. Baba emlakçılık yapmakta ormanı kaçak olarak kesip, yasa dışı bir takım yollarla arazi temini yoluna gitmektedir. Köylülerden bir kısmının deli bir kısmının efsunlu olarak nitelediği Fidan Hanım ise buna karşı çıkmakta, ormanın yağmacıların elinde kalmaması için her yola başvurmaktadır. Bu mücadelenin asıl nedeni ise film içinde şekillenen öğrenci ile Fidan Hanımın arasındaki ilişkiden ortaya çıkacaktır.

"> Fidan Hanım'a Ne Oldu ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fidan Hanım'a Ne Oldu (Fidan Hanım'a Ne Oldu)

Fidan Hanım'a Ne Oldu

8,59

(1 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 12 Dk Gizem Dram Gizem, Dram

Ülke: türkiye

Oyuncular: A. Yavuz Sepetçi, Ege Aydan, Suna Selen, Sevinç Erbulak, Suat Karausta, Hakan Salınmış, Alpay Kemal Atalan, Engin Özsayın, Mert Yavuzcan, Korhan Başaran Devamını Gör...

Konusu :

TRT ve Orman Bakanlığı?nın işbirliği sonucu gerçekleştirilen ? Fidan Hanım?a ne oldu? ? adlı TV filminde; doğanın, ormanların insan eliyle nasıl yok olduğu ve buna karşı çıkan insanların mücadelesi yer alıyor.
Karabük ve çevresindeki orman köylerinde çekilen film doğa ve insan ilişkisindeki acımasız mücadeleyi anlatıyor. Bir grup üniversite öğrencisi başlarında bir öğretim üyesi ile birlikte ?kısa film? çalışması için bir orman köyüne gelirler. Burada kalacakları mekân olarak öğrencilerden birinin babasının villasını tercih ederler. Baba emlakçılık yapmakta ormanı kaçak olarak kesip, yasa dışı bir takım yollarla arazi temini yoluna gitmektedir. Köylülerden bir kısmının deli bir kısmının efsunlu olarak nitelediği Fidan Hanım ise buna karşı çıkmakta, ormanın yağmacıların elinde kalmaması için her yola başvurmaktadır. Bu mücadelenin asıl nedeni ise film içinde şekillenen öğrenci ile Fidan Hanımın arasındaki ilişkiden ortaya çıkacaktır.performer

11 Ekim 2009 12:10

ilginç ve güzel bir dizi. sevinç erbulak'ın ne kadar iyi bir sanatçı olduğunu bu diziden öğrendim. hemde trt'de yayınlanan 2009 gösteriminden. evet sanırım geç kaldım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica