Karayar Köprüsü

6,86

( 3 kişi yorum yaptı )

Karayar Köprüsü

TV Filmi

1991

Künye

Yönetmen Hüseyin Karakaş
Müzik Özkan Turgay
Eser
Süre 101 dk
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ada, Aşk, Hastane, Hastane, Metres,

Ekip

Kurgu Hasan Bektaş (Kurgu)

Firmalar

TRT (Yapım)

Son Yorumlar (3)

zeytinc avatar zeytinc 01 Ocak 2013 23:01:50

Karısını genç bir doktorla aldatan bir baştabip; aynı baştabip’in yeğenine aşık orta yaş krizine girmiş ve yaşadığı hayattan sıkılan anne(başatbip’in eşi) ve kızı, ve tabii ki fazlasıyla realist, egoist ve ego sahibi bir mimar

982 14 Ocak 2009 15:30:01

3

80 lerin sonunda 90 ların başında aynı tarzda bir sürü trt tv filmleri var.Bu tip filmlerde oyuncular çok kötü rol yapıyor.Diyaloglar mekanik, sadece ezberlenip hızlı bir şekilde okunuyor. Anlamlı gibi görünüyor, ama boş, anlamsız.  Buna rağmen garip bir etkileyiciliği var.  Temel olarak konu insanın yalnızlığı ve ikili insan ilişkileri, karakterler kendini saklıyor ve üstün olduğunu  göstermeye çalışıyor.Her zaman soğuk ve karamsar bir atmosfer var.Dalga geçilebilecek kadar kötü filmler olmasına rağmen, izlenilesi filmlerdir. Trt nin bu filmlerin dvdlerini çıkarması ya da en azından tvde daha fazla göstermesi gerekir.  

performer avatar performer 23 Aralık 2008 22:28:12

bu filmi 23.12.08 tarihinde  cine5 yayınladı. bir trt filmi lakin cine5 tasarruf mevduatı sigorta fonu (TMSF) yönetiminde olduğu için trt arşivlerini kullanmış olmalı. biraz geç kalınmamış mı? binlerce görüntünün bulunduğu bu arşivlerin kullanılmamas ı çok büyük bir yanlıştır. sadece cine5 değil TRT'nin de kendi arşivini kullanması gerekir.

Yandex.Metrica