Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çemberimde Gül Oya

Çemberimde Gül Oya

8,93

(101 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Politik Dram, Politik

Yönetmen: Çağan Irmak Çağan Irmak

Ülke: türkiye

Oyuncular: Cüneyt Şen, Sevinç Erbulak, Serkan Genç, Hakan Yufkacıgil, Mark Levitas, Emrah Elçiboğa, Ali Yaylı, Kürşat Şahin, Emre Armağan Özcan, Oya Semerci Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dram)En İyi Yönetmen (Dram)

Konusu : Feriha 25 yaşında trendy bir dergide çalışan, günümüz kayıp gençliğine örnek modern bir kızdır. Özel hayatı ve iş hayatının çok kötü gittiği bir dönemde, dergi 1970'li yılların kayıp gençliğini anlatan dört bölümlük bir yazı dizisi hazırlamaya karar verir ve bu sorumluluk Feriha'nındır. Feriha, seyircinin uzun süre nedenini bilmeyeceği bir sebepten küs olduğu annesiyle bu röportajı yapmaya karar verir. Annesi Yurdanur'un (55), kendi hikayesini kızının ve seyircinin bilmediği bir şekilde anlatmasıyla, seyirciyi 1970'lerin çalkantılı, zorlu ve naif günlerine götüren nostaljik bir yolculuk ve Feriha'nın ölen babası Mehmet'le annesinin muhteşem aşk hikayesi başlar. Yurdanur'un gençlik hikayesi 1970'lerdeki üniversite öğrenci olaylarıyla başlar. Sağ ve sol frekanslara uzak bir arkadaş çevresinden gelen Yurdanur, en yakın arkadaşını bir kaza kurşunuyla olaylar sırasında kaybeder. Çıkan büyük kargaşada uzanan tek yardım eli Mehmet'indir. Mehmet (25) örgüt üyesi solcu bir gençtir ve bu genç adam hikâyenin ilerleyen bölümlerinde Yurdanur'un eşi ve Feriha'nın babası olacaktır. Bu iki genç korkunç anarşik olaylar fonunda karşı konulmaz bir aşkla birbirlerine aşık olurlar. Ancak, dönemin tipik bir burjuva ailesinden gelen Yurdanur'un siyasal yelpazenin sağında olan babası Dinçer Bey ve annesi Sema karşılarına çıkan ilk engel olacaktır. Mehmet, kendi hallerinde geçimlerini küçük bir kumaşçı dükkânıyla sağlayan ailesiyle kavga etmiş, bir oda arkadaşıyla, konağının tüm odalarını kiraya veren Madam'ın konağında yaşamaktadır. Bu konak, her bir odasında barındırdığı rengârenk tipleriyle izleyenlere apayrı hikâyeler sunacak olan dizinin ana mekânıdır. İlerleyen bölümlerde Mehmet ve Yurdanur'ın da yuvası olacak olan bu mekânda üç aile daha yaşamaktadır. Birinci aile, kzı ve damadı Almanya'da işçi olan, hafif tatlı kaçık Suna Hanım, küçük torunu Ercan ve İstiklal savaşı gazisi bunak Gazi dede'den oluşan Egeli ailedir. Gazi Dede, eve gelen yabancıların Rum ajanı olduğunu düşünen, Atatürk'ün öldüğüne inanmayan konağın doğal komiğidir. İkinci aile Urfa'dan göçmüş Sultan, 17 yaşlarındaki güzel kızı Zarife ve fabrikada ustabaşı olarak çalışan maço, otoriter bir doğulu İbrahim'dir. Üçüncü aileyse, pavyonda ses sanatçısı olan Canan Cansev ve dostu Selo'dur. Bu takma atlı ve herkesin fahişe gözüyle baktığı genç kadın, aslında temiz ve saf bir kasaba kızıdır. Konağın sahibi Madam Niki arada kira almaya uğrayıp, evdeki cümbüşe dedikodularıyla renk katan renkli bir azınlıktır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Ses Ekibi

Seslendirme

Ulaşım

DiğerKartalTibetTutkunu

11 Ekim 2017 19:56

Yönetmen Çağan IRMAK bir dönemi ışık tutan bu dizisi ile yakın tarihte yaşanan siyasal kaotik düzeni katışıksız, yalında betimlemeyle bunu yeni genç nesli aktarmakta.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

13 Ekim 2016 04:12

Harika bir diziydi... Uzatmadan 40 bölümde anlatıp bitirilen bir hikaye... Baştan aşağı profesyonel oyuncular... Çağan Irmak bazen sevdiğim bazen de çok kızdığım işler yapıyor... Ama seviyorum... Her yaptığını da izlerim...

Cevap Yaz

portiangel

22 Şubat 2013 13:13

Ben hep derim ki ; altında çağan ırmak imzası olan herşeyi alın , giyin yiyin , için .izleyin kardeşim.bu diziyi izlerken aldığım keyif hala zihnimde damağımda...

Cevap Yaz

t_rex

2 Ağustos 2012 08:27

tutkunuyum bu dizinin. 40 bölümünü satın alıp bitirip yine baştan izliyorum.harika...işte ben dizi sektöründen bunları bekliyorum ;sinema tadında diziler yapılıp, en fazla 50 bölüm olup. dvd si çıkarılacak projeler akımı başlasın artık.

Cevap Yaz

leadrix

28 Mart 2012 18:51

Gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi. Daha iyisi yapılamadı.

Cevap Yaz

Nümayiş

25 Mart 2012 01:23

Gelmiş geçmiş en başarılı dizi... Zaten Çağan Irmak adı başarıyı çağrıştırıyor.

Cevap Yaz

t_rex

4 Ocak 2012 14:14

İnsan ruhunun derinliklerinede işleyebilen  ayrıntı,derinlik ve sekanslar içermektedir. bir dizi değil,yaşamdan alınıp bir kutuya yerleştirilmiş bir dünya yaratıldı.buradan çağan ırmak'a sesleniyorum; lütfen buradan  yazıp methiyelere şükran ve teşekkürlerini arz ederse bizlerede onunla aynı mutluluğu bir nebze yaşatmış olur.kendileri buradan sesimi duyarsa demek isterim ki; aynı tatta dizilere yoğunlaşıp emel edinsin. bizlerin "keşanlı ali destanı" tarzı  işlere ihtiyacımız yok. biz o güzelliklere bizi misafir ettiğiniz  yaşamlardan tekrar tatmak istiyoruz. lütfenn... çabalayın. hüsranıda olabilir önemli olan adım atmaktır. gelin bir dizi yaratın çağan bey. bir dönem projesi olsun yine. köşkler,tarijhi mekanlar, yitip gitmiş özbenliklerimiz yine sihirli ellerinizle hayat bulsun. derinler aşklar aksedin kalplere, bir yurdanru bir mehmet bir zarife ved e cananlar  yaratın başka dil ve çerçevelerde. 

Cevap Yaz

t_rex

18 Aralık 2011 11:07

dizi tuttu. daha fazla uzatılacak bir proje değildi. siz sanırım diğer gereksiz diziler gibi 200 küsurluk olmasını isterdiniz ama 40 bölüm en  ideal. daha fazla uzun olsaydı dvd olarakta  can sıkabilirdi.uzatmanın hiç bir manası yoktur.

Cevap Yaz

Reykjavik95

27 Kasım 2011 13:20

Yıllar önce Kanal D ekranlarında 1 sezonluk bile olsa izlemeye doyamadığım bir diziydi.Türk halkının diziyi anlamaması ve sonucunda benimsemesi nedeniyle dizi yayından kaldırılmıştı.Zaten Çağan Irmak bu dizi tutarsa bir imkansızı başarırız demişti.Çağan Irmak son 10 yılın en başarılı yönetmeni.Bu dizide onun işinde temel taşlardan biri kesinlikle.Dizi keşke tutsaydı diyorum mükemmel bir diziydi.İlerleyen zamanlarda diziyi yeniden izlemek istiyorum..

Cevap Yaz

t_rex

24 Ağustos 2011 09:07

bir dizinin yaşatacağı duyguların  çok ötesinde hisler yaratıyor insanda. bir tarih yazıldı ve adna "çemberimde gül oya"  verildi.

hancıların kızı zarife..

hani geçmişimizi arar, güzelliklerini  mıh gibi belleğimize kazımak istediğimiz ve cennette o günleri göreceğimiz bir zerre his ve bunları bizlere yaşatan yurdanur.bir konak ve kültür mozağinin en güzel şekilde  dizi hali.  en iyi arkadaşım temasında hani çocukluğumuzda sımsıcak arkadşlığı bizlere tekrar tekrar yad ettiren  çemberimde gül oya. çağan ırmak ona müteşekkirim. keşke keşke aynı tatta başka hayatlar yine bağışlasa biz gerçek sinema severler.yazılcak çizilçek o kadar çok şey var ki.  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica