Metropol Kabusu

8,19

( 5 kişi yorum yaptı )

Metropol Kabusu

Sinema Filmi

2003

Mazlum,Eşkiya ve Şahin fakirlik içinde büyüyen ve yolları Kapkaççılıkla keşisen 3 arkadaştır.Çocuk yuvasında büyüyen Eşkiya'nın ailesi yoktur.Doğu'dan göç ederek İstanbul'a gelen Mazlum,babasını kaybetmiştir.Ailesini geçindirmek için hırsızlık yapan Mazlum,Kapkaççı çetesinin başı ve babasının hapisteyken yardım ettiği Şahin'le tanışır.Şahin'in babası kendisini aldattığı İçin karısını öldürmüştür.Annesini kaybeden Şahin,babasını da cezaevinde bırakmıştır.Annesi hasta olan Mazlum,onun iyileşmesini ister.Şahin de ona kol kanat gerer.

Künye

Yönetmen Ümit Cin Güven
Senaryo
Yapımcı Ümit Cin Güven , Murat Baran
Müzik Kaan Ergün
Görüntü Yönetmeni Bahadır Eren
Vizyona Giriş Tarihi 16 Ocak 2004
Süre 76 dk
Tür Dram, Polisiye
Özellikler Dijital, Video
Ülke Türkiye

Ödüller

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (14. Orhan Arıburnu Ödülleri-2003)

Ekip

Kurgu Yakup Baysal (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Halil Küreş (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Mesut Gülveren (Genel Koordinatör Yardımcısı)
Murat Baran (Yapım Sorumlusu)
Güler Baybora (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Selin Kılıçarslan (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Vedat Aydın (Kameraman)

Firmalar

Mgd Filmcilik (Dağıtımcı)
Mgd Filmcilik (Yapım)

Son Yorumlar (5)

Göztepe avatar Göztepe 12 Aralık 2018 12:42:57

8

Film güzel ama filmin finansman sıkıntısı var sanırım kapkaççılık ve sonu kötü hadiseyle biten bir film. Filmin sonunda kardeşi olduğunu bilmeden kapkaç sırasında Şahin'in, Melek'i öldürmesi çok dramatikti. Yönetmen Ümit Cin Güven yetenekli bir sinem acı ama her zaman finans sorunu yaşıyor sanırım. Eksikliklere rağmen ben filmi beğendim film bir nebze kısa film havasında ilerliyor diyebiliriz.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 12 Nisan 2015 12:38:11

6

Kapkaççılık üzerine hoş bir film olmuş sürpriz finalide bu işleri yapanlara ibretlik bir ders olacak türden timur ölkebaş çete lideri şahin rolünde iyi bir performans çıkarmış mine çayıroğluda rolünde iyi sayılabilecek bir performansla filme renk kat mış mustafa uzunyılmaz mafya patronunda yine iyiydi hasan mullaoğlu da mazlum rolünde fena değildi ama diğer karakterlerin konusu pek iyi işlenmemiş ve müzikleri daha iyi olsa film daha iyi olabilirdi temposuda biraz düşük olmuş yinede tadında 76 dakikada bitmesi filmin yararına olmuş filimde ümit cin güven kısa bir rolde duraktaki adam rolünde oynamış guinness rekorlar kitabına göre dünyanın en uzun adamı sultan kösen parktaki adam rolünde kısa bir rol oynamış bazı filimlere amatör ruh amatör hava zarar verirken bu filme doğallık katmış filim zaten daha çok sokakta geçiyor kapkaçın yani hırsızlığın kötü olduğunu bedelinin bazen çok ağır olabileceğini anlatıyor bazı eksikliklerine rağmen seyredilebilecek orta düzey ile iyi bir film arası bir film olmuş kısaca iyi bir film olmayı kaçırmış bir film.

tiiyatro1 03 Eylül 2007 12:07:09

10

başarılı

jones avatar jones 08 Mart 2006 17:23:03

8

zor şartlarda neredeyse parasal bir destek olmadan çekilen ve çalışanların gönüllü olarak emek verdikleri bu film seyredilmeyi hakediyor.

Yandex.Metrica