Danimarkalı Gelin

7,00

( 16 kişi yorum yaptı )

Danimarkalı Gelin

TV Dizisi

1993

Künye

Yönetmen Salih Diriklik
Senaryo
Yapımcı Fikri Uysal , Mustafa Odabaşı
Görüntü Yönetmeni Aytekin Çakmakçı
Süre 105 dk
Tür Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapım Ekibi İbrahim Kul (Set Amiri)
Ergun Sımsıkı (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Yunus Güngör (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Erdal Akdağ (Kamera Asistanı)
Işık Ekibi Tuncay Uncu (Işık Şefi)
Ses Ekibi Göksenil Güngör (Ses Mühendisi)
Efektler Ayhan Arlı (Efekt)
Seslendirme İskender Bağcılar (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

TGRT (Yapım)
İfpaş (Teknik Yapım)

Son Yorumlar (16)

performer avatar performer 08 Aralık 2016 21:53:37

1

hani bir tabir var "haklıyken haksız duruma düşmek" işte bu söz tam bu film için geçerli, siz güzel bir hikayeyi abartarak ve ölçüyü kaçırarak anlatırsanız vermek istediğin mesajı anlatmakta güçlük çeker mesajı yanlış yere göndermiş olursunuz. emini m filmin yönetmeni ve senaristi yıllar sonra bu filmin böyle çekilmemesi gerektiğini anlamışlardır. filmin tesellisi türk sinemasının yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan aytekin çakmakçı'nın bu filmde görüntü yönetmenliği yapmış olması. filmde az sayıda olsada önemli oyuncular var ama onlardan da yeterince istifade edilememiş...son olarak şunuda söylemek isterim ki TGRT nin o dönem çektiği dini dizilerini genel olarak beğenen biri olarak yazdım bu yorumumu...

lehrymut14 08 Aralık 2016 13:44:17

Ben bu manada yapılan bir filmi, amatör veya profesyonellik açısından değilde o dönemlere baktığımda hem siyasi hem dini açıdan kadınların toplumdaki yeri ve özgürlüklerindeki kısıtlamaları ve mahalle baskılarını, bugünlerle kıyaslama yapmak açısında n çok iyi yansıtmışlar. Ayrıca konu olarakta gayet duysaldı benim açımdan.

tamer71 avatar tamer71 02 Kasım 2013 11:35:44

10

Teşbihte hata olmaz... Bugün saçma bulduğumuz yasaklar 1990 ların başında normaldi. Siyasete girmeden konuşmak zor. Ama o kadar da sanıldığı gibi saçma değil. Bakış açısını anlamak için aynı noktadan bakmak gerektiği bir gerçek.

ahmetdemir avatar ahmetdemir 21 Ekim 2013 22:28:27

10

Birkaç ay önce bir kanalda rastlamış, izlemiştim. Buradaki yorumları okuyunca,bende mi bir gariplik var diye şaşırdım. Filmde en çok ilgimi çeken, toplum ve koca baskısına rağmen bir bayanın kendi özgür iradesiyle karar verip uygulamasıydı. Sırf bu k onu bile, kadın haklarına saygı duyanlar adına alkışlanması gereken bir mesaj içeriyor. Filmle ilgili olumsuz yorumların başörtüsü, dini içerik, dua, namaz vs. gibi manevi motiflerden kaynaklandığını sanıyorum ki bunlar beni fazlaca ilgilendirmiyor. Senaryodaki acemilikler kabul, ama bence filmin konusu 10 numara..

beyzacetin avatar beyzacetin 07 Mart 2013 13:37:43

bence o kadar da kötü değildi. İdare eder işte. En azından konusu hosuma gitti. Çok amatörce oldugu kesin.

delikadir39 avatar delikadir39 25 Şubat 2011 23:35:02

7

sarah ile musa gibi saçma bir diziydi işte.geldiği gibi gitti...

Yandex.Metrica