Aziz Ahmet

6,79

( 4 kişi yorum yaptı )

Aziz Ahmet

TV Dizisi

1994

Künye

Yönetmen Orhan Oğuz
Senaryo
Vizyona Giriş Tarihi 22 Nisan 1994
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Cesur Koçak (Yapım Koordinatörü)
Yönetmen Ekibi S. Hakan Arslan (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Cenap Cevahir (Kameraman)

Son Yorumlar (4)

kemre_emre_76@hotmai avatar kemre_emre_76@hotmai 15 Mayıs 2011 13:34:05

3

Biraz Kemal Sunal'ın Japon İşi filmini andırıyor.

By_ULAS 10 Aralık 2008 20:15:12

ya bu diziyi nasıl bulabiliriz bu diziyi çok severdim ben bayağı zxamandır internette dahi arıorum bulmadım bir türlü bana bir yardımcı olursanız eğer diziyi nereden bulabileceğim hakında bir bilgi werirseniz sevnirim..mesaj gönderirseniz ii olur ... teskkürler simdiden

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 10 Aralık 2007 21:00:12

10

Çok güzel bir diziydi..

Friendly 01 Nisan 2006 14:35:04

10

Merhaba site yönetimi..
Öncelikle yorum kısmının hemen altına iliştirdiğiniz \"Yorumunuz kontrol aşamasında memnuniyetle yayınlanmakta ya da acımasızca silinmektedir\" şeklindeki dipnotunuz için teessüflerimi bildirmek isterim... Acaba yazılan yorum ların silinmesi sizlerin beğenisine mi endeksli yoksa, sırf yorum yazmış olmak için yazanların mı yorumlarını siliyorsunuz?Burasını biraz açsaydınız sanırım hem daha etik olur hem de yorum yazacak sinemaseverlerce daha ciddi olduğu kanısına varılırdı.. Fakat yine de herşeye rağmen çalışmalkarınızdan ötürü teşekkürü bir borç telakki eder başarılarınızı dilerim..
Filme gelince, Aziz Ahmet dizi filmi yayınlandığı yıllarda lisedeydim.. İçeriği pek aklıma gelmemekle birlikte çok hoşuma gitmişti.. Yapmacıklıktan uzak, kırsalın feodal elitlerinden birinin mahdumu olan gencin büyük şehirde o kendisine mahsus şivesi, sıcak yüreği ile gönüllere taht kurmasıydı bizi ekran başına çeken...Dizi ikinci bir kez yayınlanmadı çok istemiş olmamıza rağmen.. Modernizmin değerleri ile geleneksel kültürün buluşabileceği en zor viraj olan duygusallığın işlendiği bir filmdi.. Belki de Muhsin Bey gibi bir filmdeki ustalığından dolayı izlemeye başladık Uğur Yücel\'i ama izledikten sonra da pişman olmadık hiç.. Sinemamızın büyük değerlerinden biridir bence.. Sinema filmleri ve halihazırda yayında olan dizisi de onun usta oyunculuğunu her defasında kanıtlamaktadır..Yönetmenlikte de iddialı olduğunu göstermiştir bence.. Umarım ATV Aziz Ahmet dizisini bir daha yayınlar.. Yorumumuza yer vereceğiniz için şimdiden teşekkürler.. Allah kolaylık versin. :)

Yandex.Metrica