Baraj

TV Dizisi

2020

Yönetmenliğini Orhan Aksoy’un yaptığı 1977 tarihli filmin başrollerinde Türkan Şoray ve Tarık Akan yer alıyor. Filmde, bir barajın yapımında ustabaşı olan Nazım’ın, genelevde çalışan Aysel ile olan aşkları anlatılıyor. Gönül Postası aracılığı ile mektuplaşmaya başlayan ikili zaman içerisinde birbirlerine aşk duymaya başlarlar…

Baraj Dizisinin de konusunun Baraj Filmi ile aynı olacağı, zaman ve mekanların oyuncuların farklı olması sebebi ile de konunun filminden biraz daha uzun anlatılması için senaryonun ona göre yazılacağı düşünülüyor.

Künye

Yönetmen Fatih Aksoy , Hasan Tolga Pulat , Koralp Gümüş
Senaryo
Yapımcı Fatih Aksoy
Görüntü Yönetmeni Okan Ergan
Tür Dram, Duygusal

Ekip

Kostüm Tasarım Onur Gürbüz (Kostüm Tasarım)
Onur Gürbüz (Kostüm Tasarım)
Yönetmen Ekibi Uğur Dağtaş (Yönetmen Yardımcısı)
Ses Ekibi Volkan Oruç (Ses Operatörü)
Volkan Oruç (Boom Operatörü)

Firmalar

Fox TV (Yayıncı)
Med Yapım (Yapım)

Son Yorumlar (2)

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 27 Mart 2020 07:22:46

6

Fena dizi değil baraj filminin fena olmamış uyarlaması feyyaz duman yüzü yaralı nazım rolünde fena değil izlemeye değer dizi fatih aksoy ve hasan tolga pulat ın kamera arkasındaki varlığı hissediliyor ama bu hikaye daha nasıl uzatılır işte orada sıkı ntı var.

Zafergazi avatar Zafergazi 26 Mart 2020 15:50:38

Konusu ne olursa olsun sonuçta sıkıcı ve insanların dakikalar boyunca birbirlerinin suratına bakıp da dişe dokunur bir laf etmedikleri bir dizi olacak. Bir de bu dizi eski bir Yeşilçam filminin yeni uyarlaması şeklinde sunuluyor ama o eski film de za ten bir Cyrano De Bergerac uyarlamasıydı. Romanda burnu uzun olduğu için kendini beğenmeyen ve kendisinin yerine sevdiği kızın karşısına yakışıklı birini çıkaran biri vardı, burada da aynı şey. Romanın bir felsefesi, bir draması vardı. Ama bu Baraj dizisinin hiçbir numarası yok, sıkıcılıktan başka. Zaten Nazım'ı oynayan oyuncu da daha önce Kadın dizisinde oynayan oyuncu. Ama dersiniz ki o dizideki mahalleden ayrılıp Ege'de bir barajda iş bulmuş çalışıyor. Aynı surat, aynı bakışlar, aynı mimikler, aynı ruh hali, aynı adam. Arkadaş biraz değiştir kendini; farklı bir dünyaya, farklı bir kişiliğe, farklı bir ruh haline bürün. Yok! Sanki vitrin mankeni, oradan almış buraya koymuşlar. Türk diziciliği yerlerde sürünüyor, kimsenin haberi yok. Allah senden razı olsun KORONA!

Yandex.Metrica