Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zavallı

Zavallı

8,38

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 20 Dk Dram Komedi Dram, Komedi

Yönetmen: İlyas Salman İlyas Salman

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hale Haykır, Ali Rıza Cevizli, Akif Kilman, Mustafa Özkaya, Mehmet Uğur, Ali Ateş, Ali Ceylan, Arap Celal, Zuhal Üstüntaş, Osman Cavcı Devamını Gör...

Konusu : Akraba evliliği nedeniyle engelli olarak dünyaya gelen ve kendisi gibi engelli gülperi ile evlenen Ali aynı evde kalan üvey abisi Osman evli olduğu halde Ali'nin engelli ve sakat halinden faydalanıp Gülperi'ye tecavüz ederek hayatını zindan eder, çok önemli ve ibret alınması gereken bir filmperformer

27 Ekim 2019 14:37

ilyas salman reji ile alakalı bir sıkıntı yaşamış olabilir normalde fenomen bir film olması gereken böyle güzel bir hikayenin sonu bu kadar çarçabuk bitmemeliydi... en az 90 dakikayı fazlasıyla geçebilecek bir hikayenin 80dk oluşundan da bir sıkıntı yaşandığı anlaşılıyor.

Cevap Yaz

yeşilçam1987

27 Mart 2018 02:25

Harika bir film.oyunculuklar harika.cengiz sezici role tam oturmus.filmin son sahnesinde ağladım.bicagi yiyince sagol abi dediği zaman içim yandı.ilyas salman efsanesin.sadece görüntüler biraz karanlık ..

Cevap Yaz

capitol

4 Şubat 2017 06:26

Muhteşem bir film İlyas salman dan bir oyunculuk resitali.

Cevap Yaz

bysiirtli56

9 Ekim 2016 04:22

ilyas salmanın son yıllarda attığı en iyi son gol bence bu.iki defa sıkılmadan izledim.

Cevap Yaz

Kleberson

12 Eylül 2014 20:50

cok güzel bir film ilyas salman iyi oynamis

Cevap Yaz

performer

12 Kasım 2013 22:10

ilyas salman'ın senaryosu çok başarılı ve oyunculuğu zaten 1 numara fakat salman ağabey yönetmenlik olayını başaramamış yada daha iyi olabilirdi diyebilirim. filmde uzaylı zekiye dizisinin müzikleri kullanılmış.

Cevap Yaz

beyzacetin

1 Ekim 2012 17:19

ilyas salman dört dörtlük ve cok yönlü bir sanatçı oldugunu bir kez daha kanıtlıyor bu filmle. Çok etkileyici, cok önemli. cok özel bir filmin öyküsünü ve senaryosunu yazıp, yönetip, üstüne bir de filmdeki en zor karakteri kusursuz, ayakta alkıslanacak bir performansla canlandırmak öyle herkesin harcı degildir. neden tv de yıllardır yayınlanmıyor bilmiyorum ama kesinlikle hakettiği degeri görmemiş, kösede kalmıs bir film. Özellikle filmin son 7-8 dk sı muhtesem. Gözü dönmüş rezil üvey abisinin, Ali nin zihinsel engelli eşini( hem ali hem de eşi zihinsel engelli) kandırıp onunla ilişkiye girmesi ve o sırada Ali nin eve gelip onları görmesi üzerine tüyler ürpertici bir final baslıyor. Ali nin iç sesi yürek dağlayıcı. Sonra da gidip sahildeki sarhoslardan balık isteyip "bu balık kokmus" diye onlara saldırması ve kendini öldürtmesi beni daha da cok aglattı. Ama en cok etkilendigim an; bıcak saplandıktan sonra ölmeden önce "sağol" demesiydi sarhos adama. Sadece o finaldeki oyunculugu bile İlyas Salman a sonsuz bir saygı duymak için yeterli.

Cevap Yaz

ali87

4 Eylül 2012 14:43

güzel film

Cevap Yaz

kariz_ma_35

6 Ocak 2012 18:18

Akraba evliliğinden engelli dünyaya gelen üvey kardeşiyle büyüyen. Türkçe'de argo karşılığı tabiriyle deli olarak yaşamını sürdüren. Bir insanın şanssız,horlanan,hırpalanan içler acısı durumunu aktarmış yönetmenliğinide İlyas Salman'ın yaptığı harika bir video dönemi filmi. "Ali" İlyas Salman kardeşi "Osman" Cengiz Sezici'yle birlikte aynı evde mahallede yaşarlar. Sürekli çevresinde ailesi,komşuları tarafından hırpalanan hor görülen Ali'nin başına gelmeyen kalmaz. Mahalleden hırsızlık yapan arkadaşı "Hüseyin" Osman Cavcı ile hırsızlık yapar,kardeşinin arkasından oda kendisi gibi bir engelli ile evlenir. Fakat en büyük darbeyi kardeşi Osman'dan görür. Osman şeytana uyarak karısının evde olmadığı bir günde engelli yengesiyle yatar. Eve bu olay üzerine gelen Ali ise feryat figan çöpçülerin olduğu yerde alem yapan sarhoşlar tarafından bıçaklanarak öldürülür. Öncelikle İlyas Salman'ı yürekten tebrik etmek lazım. Çünkü engelli aklını yitirmiş bir insan rolünü her oyuncu yapamayabilir. Bu rolün üstesinden gelmiş ayrıca filmin yönetmenliğinide o yapmış. Cengiz Sezici ve diğer oyuncularda filme uyum sağlayınca iyi bir film ortaya çıkmış. Televizyon'larda hiç yayınlanmayan İlyas Salman filmlerinden biridir ayrıca bu film..

Cevap Yaz

MGUNAY

8 Aralık 2011 17:28

filmi yeni izledim mükelmel bir senaryo harika bir film eline sağlık İlyas hocam. tabi Cengiz beyide unutmamak lazım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica