Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yasak Cennet

Yasak Cennet

7,67

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Psikolojik Dram, Duygusal, Psikolojik

Yönetmen: Mehmet Aydın Mehmet Aydın

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tarık Tarcan, Selin Dilmen, Asuman Çiğiltepe, Cezmi Baskın Devamını Gör...nostique

1 Ocak 2013 23:30

kurgu ve senaryo bakımından film çok zayıf, filmin başındaki olaylar neredeyse birbirini takip etmiyorlar. ayrıca metin ve deniz'in birbirlerine aşık oluşları hiçbir şekilde işlenmemiş. madem bu aşk ikisinin de intiharına sebep oluyor, aşık oluş süreçleri ve birbirlerini gerçekten sevdikleri izleyiciye gösterilmeliydi. takıldığım bir başka nokta da metin'in nimet'i sevdiğini ve ona inanmasını söylediği sahne, bu da bana kurgunun için de mantıksız ve gerçek dışı geldi. bu filmi bulana kadar akla karayı seçtim, çok da hevesle izledim ama maalesef hayal kırıklığına uğradım ben...

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

24 Mart 2012 03:34

Birbirlerini seven iki aşık'ın toplumsal baskıdan uzaklaşıp kendileri için "YASAK CENNET" çadırdan kurdukları bir evin için de deniz üstü sahil kıyısında bir yaşama hapis olması anlatılmaktadır. Gerçek yaşamdan uyarlama bir film ama; sinemasal anlatımı oldukça yetersiz, kurgusu zayıf, filmin çekildiği tarih 1987 benzeri trajik bir olay yaşanmıştı daha etkin bir senaryo ile daha iyisi yapılabilirdi de bence filmin başarısızlığında: Tarık TARCAN & Selin DİLMEN'İN olumsuz etkisi de yok... Zati başkalarını da oynatsanız değişen hiç bi'şey olmazdı.

Cevap Yaz

nostique

1 Ocak 2013 23:33

yorumunuza kesinlikle katılıyorum. hatta bence bu tarık tarcan'ın oynadığı başka filmler için de geçerli. hayranı olduğum için söylemiyorum ama kendisi bence iyi bir oyuncu, ama maalesef bazı vasat filmlerde rol alarak bunu gösterebileceği kadar gösterememiş. siz ne dersiniz? yorumlarınızı genel olarak beğenerek okuyorum bu konuda fikrinizi merak ettim, saygılarımla.

kibritkutusu74

24 Kasım 2005 13:28

Gerçek yaşamdan uyarlama bir film. Filmle aynı yıl (1987)meydana gelmiş trajik bir olayın (Ege Üni 'den genç ve evli doktorla, asistanı olan genç bir bayan arasında geçen aşk sonucu, bu iki genç yaşadıkları çıkmaz nedeniyle Mersin'e gidip, sandalla açılarak ayaklarına taş bağlayıp intihar etmiş, bu olay o günlerde gazetelerde manşet olmuştu) film bu olaydan yola çıkarak çekilmiş, fakat kimi yerlerde sinemasal anlatım oldukça yetersiz, kurgu zayıf. Kısaca, derinlemesine incelenmesi ve sağlam bir sinema anlatımı ile iyi bir film olabilecek iken fırsat kaçırılmış, kötü bir film ortaya çıkmış.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica