Yarın Yarın

7,40

( 3 kişi yorum yaptı )

Yarın Yarın

(Yarın Yarın)

Sinema Filmi

1987

Ekip

Sanat Yönetmeni Feyza Zeybek (Sanat Yönetmeni)

Firmalar

Burç Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

performer avatar performer 01 Kasım 2018 22:59:36

6

filmde ilgimi çeken ve beğendiğim en önemli şey jenerikten itibaren başlayan bora ayanoğlu'nun harika müziği... kamerada ertunç şenkay yine güzel iş çıkarmış. ertem eğilmez filmlerinden bir beraberliği olan sami güçlü ve ertunç şenkay bu filmde yine beraber çalışmışlar.

performer avatar performer 18 Nisan 2011 23:24:04

6

sanki yönetmen oyuncuları kendi haline bırakmış gibi geldi bana...selçuk özer  vurulduğunda hülya avşar'ın şok geçirdiği sahne çok amatörce olmuş. yani bu sahneden bile oyunculara fazla müdahale edilmediği anlaşılıyor. bazı eksiklerine rağmen fena de ğil... herkesin beğenisi farklıdır. mutlaka bu filmi  beğenenlerin olduğunu düşünüyorum.

enigmacuture avatar enigmacuture 25 Mart 2009 09:45:03

10

Romanını okuyan iyi bilir konu olarak iyi bir konu seçilmiş. İçindeki muhalif duygulardan sıyrılarak yalanlara tutunan bir kadının yaşadıkları anlatılıyor fılmde. Hayatı hep ertelemeler üzerine kurulu. Gülmek için yarını bekliyor. Ağlayacağı zaman da "yarın ağlayacağım" durumu var. kısacası film bana göre geç kalınmışlıklar yanında vazgeçmeleri de irdeliyor.Şeyda(Hülya Avşar) ciddi derecede mutsuz ve sıkıntılı günler geçiren bir kadın. Çevresine gülücükler dağıtıyor ama içi kan ağlıyor aslında. Oktay(Kerem Yılmazer) ise para ve itibar bahşettiği Şeyda"dan fazla bir beklenti içinde değil gibi görünüyor. Şeyda"nın yaşadığı yalandan düzmece hayatında çoğu davranışı da başkaları öyle istediği için. Yoksa kendi içinden geldiği gibi davranmıyor.Geçmişinde ve Üniversite yıllarında kalan meçhul sevgilisi Selim(Selçuk Özer) birden Şeyda"nın hayatına geri dönüyor. Siyasi baskılarla örselenmiş Selim hala düzeni değiştirmek için bir umut olduğunu tembihliyor Şeyda"ya. Fakat Şeyda siyasi yanından feragat edeli yıllar oluyor zira evlenme ile birlikte yeni bir yaşama başlıyor ki bu burjuvazi yaşamda siyaset kavramına kesinlikle yer yok. Düşünmek bile yasak.Selim aslında bir kaçış halinde. toplumdan, kendinden bir kaçışı var. Yapmaya çalıştığı ama yapamadığı düzen olayının başarısızlığından bir kaçış bu. Bu kaçışa Şeyda"yı da dahil etmeye çalışıyor. Şeyda"nın ona karşı boş olmayışını kullanarak. Oktay ise bu durumdan pek de rahatsız görünmüyor. Şeyda"nın vakit geçirmek için iyi bir oyuncak bulduğunu düşünüyor."Yarın yarın" idealleri uğruna savaşan insanların, zorlama toplum düzeni karşısında kaybedişlerinin; düşünce gücü yerine parayı seçen, olamadığı halde burjuva olmaya çalışan zoraki insanların kaybedişlerine kaytısız razı oluşlarının göstergesi olan güzel bir film.Düşünce suçu ve siyaset ikilemine güzel yollamalar yapılmış filmde. Verdiği mesaja bakılırsa Hülya Avşar"ın en iyi filmi kuşkusuz.

Yandex.Metrica