Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Vahşi Sevgili

Vahşi Sevgili

7,40

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1978 1 Saat 19 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Tolgay Ziyal Tolgay Ziyal

Ülke: türkiye

Oyuncular: Selçuk Özer, Müjde Ar, Oya Başar, Leman Akçatepe, Neriman Köksal, İlkay Gün, Sevtap Erdemli, İbrahim Kurt, Belkız Gökçe, Şeref Çokşeker Devamını Gör...

Konusu : Film, ayılar tarafından büyütülmüş Vahşi Kız’ın insanlar tarafından bulunmasıyla başına gelenleri anlatır. Bir define arayışı sırasında yaralanan Orhan, Vahşi Kız tarafından kurtarılır. Orhan, eşi Sevda’nın sahne şovunda Vahşi Kız'ı kullanabileceğini düşünerek onu zorla şehre getirir. Vahşi Kız, yarattığı sansasyonla herkesin tanıdığı ve merak ettiği birisi haline gelir. Ayrıca Emine küçükken kaybolan kızı Fatma'nın Vahşi Kız olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Vahşi Kız'ı Orhan’ın elinden kurtarır. Vahşi Kız döndüğü mağarasında Orhan’ın peşinde olduğu defineyi bulur. Annesi ve servetinin yardımıyla güzel, zengin ve kültürlü bir kadın olan Fatma’ya dönüşür. Bu değişimle Fatma ilk iş olarak intikamını alacağı Orhan’ın peşine düşecektir.Göztepe

14 Temmuz 2015 20:46

Filmi çeşitli açılardan bakmaya yarar var imkansızlıklarla başlayan bir ayı kız ile çapkın kumarbaz play boyun aşkı ile neticeleniyor. Daha önce çekilen Dağdan İnme,Hanzo filmlerden esinlenmiş bir film. Anlayamadığım nokta şu ayılar tarafından bebeklikte kaçırılan bir kız nasıl olurda hayatta kalıyor ayılar onu parçalamıyormu acıktığında. Bu sual Hanzo filmi içinde geçerli burda müthiş bir mantık hatası var. Zaten Müjde Ar ayı kız kalıbına pek uymamış o rolü bana kalırsa sinemamızda en iyi Fatma Girik oynayabilir. Fakat fikir olarakta fena değil film bana kalırsa sıradan bir film lakin tüm bu olumsuzluklara rağmen film cezbedeci kafeste kırbaçlama sahneleride görsellik açısından hoştu. Selçuk Özer uçarı rolde çok başarılıydı en fazla filmde köylü kılığında Neriman Köksal'ı beğendiğimi söyleyebilirim.

Cevap Yaz

MGUNAY

29 Ağustos 2014 11:50

TGRT radyo tiyatrosu Veysel Karani'deki deve seslerini nereden yapmışlar diye küçüklüğümden beri merak ederdim meğerse buradaki ayı seslerinden yapmışlar.

Cevap Yaz

performer

17 Aralık 2013 23:47

silvester adlı arkadaş beni yanlış anladı sanırım yada ben belirtmedim, bir türk filminde ilk defa duydum demem gerekiyordu. bilgisayar sözcüğü.

Cevap Yaz

yaşam11

12 Eylül 2013 12:35

çok başarılı bir film ben çok sevdim

Cevap Yaz

benimsinema

18 Şubat 2012 19:17

senaryo bilindik bi senaryo, hatta fatma girik ve engin caglarin dagdan inme filmine cok andiriyor. filmde bikere sevisiyorlar oda erotike gecmiyor artik sanirim...neriman köksalin ustaligi göz önünde

Cevap Yaz

silvester

19 Eylül 2011 11:11

Performer arkadaşım.haklı ama,bilgisayar Amerika da daha evvelce kullanılan bir sistemdi.Uzay yolu dizisi 1960 lı yıllarda çekildiği için,bu kavramlar Amerika teknolojisi için yabancı olmayan bir aletti.Bu film,bir hayalin beyaz perdeye yansımasıdır.Tabii ki çok abartılı ama,bazen filmlerimizi böyle abartılar güzelleştiriyor.Pazar günü öğlenden sonra seyredilecek filmlerden biriydi benim için.........Silvester.

 

Cevap Yaz

performer

17 Temmuz 2011 18:58

cevdet arıkan müjde ar'a araştırmanın sonucunu verirken "istediğiniz bilgiler efendim, bilgisayar yardımı ile saptadık" diyor. işte bu söz 1977 yılında çekilen bir filmde bilgisayar'dan söz eden belkide ilk film olma özelliğini taşıyor. bu senaryo'da metin erksan ve berrin giz gibi önemli isimlerden kaynaklı olmalı. ayrıca daha önce turist ömer uzay yolunda adlı filmde computer sözü söylenmişti lakin türkçesini ilk defa duydum.

Cevap Yaz

ekesler

12 Aralık 2010 13:26

ameliyat sahnesi görsel olarak güzel ama içerik olarak çok saçma. orta karar bir film, kemal sunal ın hanzo filmini anımsattı bana.

Cevap Yaz

Loverman

27 Şubat 2010 17:40

gayet güzel bir film. müjde ar ve selçuk özer çok iyi oynamışlar. uyumlu da olmuşlar. neriman köksalı da unutmamak lazım. selçuk özer keşke daha fazla filmde oynasaydı

Cevap Yaz

MGUNAY

15 Şubat 2010 16:18

kemal sunalın hanzo filminin kadın versiyonu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica