Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Üç Gariplersenmühimsin

4 Şubat 2020 00:05

1957 yapımı yazsa da Milliyet gazetesinde sinema ilanları 1960 Şubat ayından başlıyor. Leyla Sayar'ın 1960'taki bir röportajına göre bu film 2 yıl içinde çektikleri filmlerinden biri, muhtemelen 1959 sonlarında çekildi.

Cevap Yaz

ibrahimbakir

13 Aralık 2015 00:42

Şanlıurfadan istanbula gelen üç arkadaşın öyküsü

Cevap Yaz

adonis_malheureux

13 Mayıs 2013 00:20

Bu film bana 1956 yapımı Ana hasreti filmi hatırlattı. Bir ilgisi var mı? Leyla Altın , Saltuk Kaplangı , Deniz Tanyeli , Turhan Ün , Avni Dilligil , Belkıs Dilligil , Muazzez Arçay , Mümtaz Alpaslan , Leman Akçatepe , Muammer Gözalan , Hasan Ceylan , Hüseyin Güler , Eşref Vural , Asım Nipton , Memduh Ün , Sadri Karan , Leyla nil ????????????????????????????????????????

Cevap Yaz

hakan samsun

13 Nisan 2012 09:08

güzel bir  nostalji yaşattılar eski istanbul cok  güzel. öelenlere allah rahmet eylesin ...

Cevap Yaz

performer

12 Kasım 2010 22:06

film baştan sona şarkı ve türkü ile dolu. müzikal bir film.

Cevap Yaz

mkurtsen

19 Mayıs 2009 18:39

FİLM BUGÜN SAAT 15.00 KANAL T DE GÖSTERİLDİ. 52 YIL ÖNCE ÇEKİLMİŞ,  O YILLARDA  ŞARKI SÖYLEYEREK, ŞARKI SÖZÜ KİTAPÇIKLARI SATAN SOKAK SARKICILARI' NIN VAR OLDUĞUNU DİĞER FİLMLERDEN (MEMDUH ÜN'ÜN MAHALLENİN SEVGİLİSİ, METİN ERKSAN'IN KAYIP FİLMİ HİCRAN yARASI  VB..) ANLIYORUZ. İSTANBUL SOKAKLARINI SET OLARAK KULLANAN BU FİLMLER BELGE NİTELİĞİNDE, HOYRAT KARADENİZLİ MÜTEAHHİTLERİN KAT KARŞILIĞI YOK ETTİKLERİ BU GÜZEL İSTANBUL SOKAKLARININ BUGÜN YERLERİNDE ON, YİRMİ KATLI BİÇİMLİ, BİÇİMSİZ TAŞ YIĞINLARI YÜKSELİYOR. ÇOK DEĞİL OTUZ KIRK SENE EVVELİNİ BİLENLERİN O SOKAKLARDAN HER GEÇTİĞİNDE YÜREĞİ SIZLIYOR. TABİ GERÇEK İSTANBULLU İSE VE O KÜLTÜR İÇİNDE BÜYÜDÜ İSE.  METİN ERKSAN'I BİR TV PROGRAMINDA İZLEMİŞTİM. İSTANBULU SEÇİLMİŞLER İLE ATANMIŞLAR KORUMADI, KORUYAMADI DEMİŞTİ, ÇOK YERİNDE BİR TEŞHİS. ELBİRLİĞİ İLE TARİHİ DOKUYU YOK ETTİLER, KENTSEL DÖNÜŞÜM ADI ALTINDA HALEN DEVAM EDİYORLAR, SONRADA RESTORASYON PROJELERİ ÜRETMEYE ÇALIŞIYORLAR..FİLM URFA'DAN İSTANBUL'A GELEN ÜÇ MÜZİSYEN'İN İSTANBUL'DA  YİNE MÜSİZYEN BİR GENÇ KIZ İLE KARŞILAŞMALARINI VE YAŞADIKLARINI ANLATIYOR. 60-70-80 Lİ YILLARIN TÜRK SANAT MÜZİĞİ ŞARKICISI NİGAR ULUERER İLE SONRAKİ YILLARDA AMERİKADA TÜRK LOKUMU OLARAK ÜNLENEN ÖZEL TÜRKBAŞ FİLME  RENK KATIYOR ROL ALAN FİLME EMEK VEREN  BÜTÜN RAHMETLİ SANATÇILAR IŞIKLAR İÇİNDE YATSIN. HAYATTA OLANLARADA SAĞLIKLI VE UZUN ÖMÜRLER.

Cevap Yaz

turgut1955

6 Ocak 2009 10:01

Üç Garipler 1953 yapımı. yönetmen şinasi özonuk senaryo şinasi özonuk. yapımcı şevket kıymaz müzik kasım inaltekin Görüntü yönetmeni şevket kıymaz oyuncular leyla sayar hüseyin peyda semih sezerli necdet tosun seden kızıltunç osman türkoğlu. abdullah ataç. muzazzez arçay .mümtaz ener .mehmet özekit dursune şirin bu filmde Türk sinemasin çok değerli oyunculari bu film yapımcısi yine filmin görüntü yönetmeni şevket kıymaz aktunç film biraz da yeşilçam sinema emekçilerini konuşalim son zamanlarda sinema sektöründe artik yeşilçamin efsanesi okunmaz oldu bu da neden geliyor usta çirak ilişkisi bitti şimdi artik herkes uzman sinemaci diyarlarki yeşilçamin sinemacilari gitti Türk sinemasi aşama yaptı nasil aşama yapti şimdi artık sette elinde viski ve raki bardağı ile dolaşan yönetmen görüntü yönetmeni var karşısında ylların sanatçısıda ayakta bekliyor artık bek saygı .kalmamiş yapılan filmlerden ya iki ya üç geçmez artik bol küfürlü sinema yapıyoruz diyarlaki teknik çok aşama yapti nasil yapti bir bizim filmlerin ve dizilerin geceleri gündüzden daha aydınlık o kadar ışık kullanıyorlarki artik konuşma ya değmez beni gören bizim sinemadan yönetmen olsun oyuncu olsun yapımcı olsun sen.. filmlerde dizilerde çok çalişan adamdin senin bu .ortamda hiç .boş durmaman lazim ben dedimki bir tek ben değil bu gün Türk sinemasin yani yeşilçamin çok değerli yönetmenimiz görüntü yönetmeni ışık yönetmeni sett amiri yapım amiri yardımcı oyuncuları hepsi yeşilçam düşmanliğindan nasipini alıyorlar benim gibi bazi arkadaşlarimiz gelen dizi ve sinema tekliflerine sıcak bakmıyorlar çünkü giden bazi arkadaşlarimiza sette çok saygızlık yapıyorlar bu dizilerde çalişanlarin bazilari parayi almak için neler çekiyorlar insanlari on sekiz saat durmadan çalişiyorlar paraya gelince yapımcı ya toplantıda yanındaki adamda toplantıda birde bölüm başi yazık insanlara yazik o çalişan insanin parasi nasil boğazindan geçiyor şimdi o sette çalişan oyuncu olsun yönetmen olsun ekip parasini almiş almamiş hiç umurunda değil ayrıca şimdiki ekipler birbirini tutmuyor o parasini almayinca o bir arkadaşi başliyor birde bazi görüntü yönetmenlerinde yönetmen hastaliği var yönetmen bırakınca görüntü yönetmeni o yönetmenin yarı fiyatına dizi ve filmi çekiyor tabi yeşilçamin sinemacılarini istemezler çünkü yeşilçam sinema emekçisi iş bitecek sen kamyonda git sen o arabada git on sekiz saat çaliş mesayi yok biz hakizliğa tamül edemeyiz on için üç senedir çalişmiyorum çok ta huzurluyum Türk sinema gitdikçe kötüye gidiyor çünkü hiç bir ülkede bu kadar sinemaci yetişmez yazik işi bilen yeşilçamin sinemacılarina ... bu film üç garıban arkadaşin öyküsü iyi filmlerden biridir bu film sinema ustasi.. ŞİNASİ ÖZONUK filmidir

Cevap Yaz
Yandex.Metrica