Delibal

7,92

( 5 kişi yorum yaptı )

Delibal

Sinema Filmi

2015

Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış (Çağatay Ulusoy), her genç üniversite öğrencisi gibi hayatın tadını çıkarmaktadır. Füsun’u (Leyla Lydia Tuğutlu) ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır…

Kimdir bu kız? Nerede yaşar? Ne yer? Ne içer? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmalıdır. Ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar…

Künye

Yönetmen Ali Bilgin
Senaryo
Yapımcı Kerem Çatay
Müzik Sezen Aksu
Görüntü Yönetmeni Serkan Güler
Vizyona Giriş Tarihi 25 Aralık 2015
Süre 112 dk
Tür Dram, Duygusal, Gizem, Müzikal, Psikolojik
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Buket Arıkan (Genel Koordinatör)
Çağrı Kalkancı (Genel Koordinatör)
Çağrı Kalkancı (Genel Koordinatör)
Danışman Ercümend Koçana (Post-Prodüksiyon Danışmanı)
Kurgu Aylin Zoi Tinel (Kurgu)
Yapım Ekibi Alkın Önder (Yapım Sorumlusu)
Salih Fahlioğulları (Proje Koordinatörü)
Yönetmen Ekibi Sibel Yıldırım (2) (Reji Koordinasyon)
Mehmet Can Bindal (3. Yönetmen Yardımcısı)
Naz Yiğit (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Fatih Yirmibeşoğlu (Focus Puller)
Işık Ekibi Erkol Cevahiroğlu (Bestboy)
Oyuncu Seçimi Sıla Yücel (Cast Direktörü)

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Ay Yapım (Yapım)
Hasılat 16.805.210,0 TL
Toplam İzleyici 1.465.092
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (5)

ToqqLe avatar ToqqLe 29 Mayıs 2020 06:18:40

5

Fena bir film değil oyuncuları için izlene bilinir.

mansur34 avatar mansur34 13 Temmuz 2016 20:04:36

6

Filmi izlemeden önce uyarlandığı hint filmi moonu 3 filmini izledim film malesef orjinaili kadar iyi değil evet yerlileştirme olarak film iyi uyarlanmış ama malesef karışık bir hikayesi olan abartılı oyunculukların olduğu bir film buna rağmen filmde leyla lydia tuğutlu filmi ayakta tutan tek oyuncuydu iyi performansıyla filmde parlamış yönetmen ali bilgin in ilk uzun metrajı olmasına rağmen yönetmen olarak başarılıydı filmin kurgusu da fena değildi ama senaryo orjinal moonu 3 filmi gibi pipolar bozukluğuna fazla yoğunlaşmamış asıl konu buyken filmde konu dışı ailevi sorunlar filmde fazla yer allınca sanki asıl konu unutulmuş gibi pipolar bozukluğu filmde en az yer alan konuydu filme 112 dakika da uzun olmuş 90 dakika yeterdi yinede yönetmen ali bilgin in ilk uzun metraj filmi olduğu için hataları hoş görülebilinir filmin ortalama bir başarısı var izlenebilecek düzeyde bir film son olarak filmde küfür ve şiddet sahneleri olduğu için filmin ailecek izlemeye uygun olmadığını da önceden filmi izleyeceklere söyleyeyim.

DownTown avatar DownTown 26 Mayıs 2016 13:34:49

7

Psikolojik bir rahatsızlık olan Bipolar, filmde güzel işlenmiş. Depresyon ve Aşırı Mutluluk arasında bir yaşam... Okullarda öğrencilere "izleyin" diye tavsiye edilebilecek bir film..

M.Y avatar M.Y 08 Aralık 2015 05:46:44

7

Filmin fragmanı başarılı bu tarz filimlerde olmayan teknik yönden kaliteli kurgusu iyi bir filme benziyor umarım fragman aldatıcı değildir çağatay ulusoy da rolünde iyi oynamış gibi umarım beklediğimize değen iyi bir film çıkar filmi merakla bekliyor um.

suspiria 26 Ekim 2015 18:38:13

10

senaryosunun alisilmis turk senaryolarindan cok farkli oldugu duyurulan , icinde rolu icin gorsel ve bir suru spor,muzik disiplinlerinde iyi performans cikarmak icin cok calisip harika metamorfoz geciren , cok yakisikli, karizmatik ve deli dolu bir b aterist, motosikletci çağatay ulusoy barindiran film. dev merakla beklenilen , giselerde, festivallerde parlamasini tum kalbimle diledigim filmdir.

Yandex.Metrica