Tatlı Nigar

8,99

( 22 kişi yorum yaptı )

Tatlı Nigar

Sinema Filmi

1978

Künye

Yönetmen Orhan Aksoy
Senaryo
Yapımcı İrfan Ünal
Müzik Metin Bükey
Görüntü Yönetmeni Hüseyin Özşahin
Vizyona Giriş Tarihi 01 Ocak 1979
Tür Dram, Duygusal
Ülke Türkiye
Etiketler Bakımlı, Duygusal, Garson, Güzel, Patron, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu İsmail Kalkan (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Erdil Demirbağ (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Şahin Gök (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Ömer Sevinç (Negatif Kurgu)
Hasan Örnek (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Süleyman Çekiç (Işık Şefi)
Ses Ekibi İsmail Kalkan (Senkron)
Müzik ekibi Metin Bükey (Müzik Yönetmeni)
Belkıs Özener (Şarkılar)
Seslendirme Erkan Esenboğa (Seslendirme)
Diğer Şeref Yılmaz (Set Teknisyeni)
Sami Meriç (Set Teknisyeni)
Azmi Yıldız (Set Teknisyeni)

Firmalar

Akün Film (Yapım)
Yeni Film (Renklendirme)
Yeni Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (22)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 12 Aralık 2016 14:10:01

8

vesikalı yarim filimini andıran bir film. bulut aras filmde çok başarılı bir iş çıkarmış. çok iyi oynamış. türkan sultan zaten her zaman ki gibi başarılı. erol taş ta üstün oyun gücüyle filme ren katmış. esen günayın sesi bulut arasa oldukça yakışmış bu filimde. sultan filmi kadar olmasada bu filmde çok başarılı olmuş. fakat aynı senaryol yeşilçamda defalarca tekrar edilmiş diyebilirim. bulut aras anadolu insanın çok güzel bir şekilde canlandırıyor. oynadığı her rolün hakkını sonuna kadar veriyor. kavga sahnelerindede oldukça başarılı buluyorum. uzun boylu ve yakışıklı bir aktör. belkıs özenerde bu filmde şarkılarıyla gönüllerimizi fethediyor.

performer avatar performer 01 Kasım 2014 23:57:48

8

alt kısımlarda yani 2009 yılında burada yaptığım yorumda jenerikte müzik metin bükey yazıyor ama metin bükey yok filmde demişim, 2009'dan bugüne yeşilçam sineması müzikleri konusunda epey yol aldığımı düşünerek düzeltme yapıyorum. filmde belkıs özen er'in seslendirdiği şarkıların orkestra şefi metin bükey. cahit berkay'ın müziği başka filmlerde kullanılan müzikler olarak kullanılmış. genel olarak daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum, kırsalda geçen (şoray ve aras'ın sahneleri) bazı sahneler gereğinden fazla uzatılmış yani erol taş ve ayfer feray gibi oyunculardan daha fazla yararlanılabilinirdi.

benimsinema avatar benimsinema 14 Mayıs 2014 21:38:31

8

kadir inanir oynamis olsaydi degisen bisey olmazdi bence.. bulut aras en az onun kadar basarili... türkan sorayin yetmislerin ikinci yarisinda sinemada hala varim dedirten hatta kült olan filmlerinden biri...

t_rex avatar t_rex 04 Haziran 2011 12:06:06

şuh bir şoray...eminim döneminde epey ses getirip sinema salonlarını  doldurmuştur. 

Loverman avatar Loverman 12 Mayıs 2011 04:17:05

8

türkan şoraya kadir inanır ne kadar yakışıyorsa bulut aras da o kadar yakışıyor gerçekten. yaban ve tatlı nigar filminin ortak bir yönü aktörlerin çok az konuşmasıdır. kadir inanır ve bulut aras sessiz rolü çok iyi başarmışlar. tabi bu başarıda aktri slerin onlara ilgi duyması muhakkak. konuyla ilgili olarak; kadın erkek ilişkisi üzerinde yazılan yazılarda bazı erkeklerin sessizliğini gizemli bulan kadınların, onları keşfetmek için yakınlaştığı belirtilir. yaban da belirgin, tatlı nigar da kısmende olsa bu detay mevcuttur. film için sadece güzel bir film diyorum.

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 17 Nisan 2011 19:11:04

10

Türkan ŞORAY & Kadir İNANIR'IN oynadıkları "DEVLERİN AŞKI" filmine nazire çekilmiş bir bence. Bulut ARAS'I Kadir İNANIR'A karşı bir nevi alternatif olarak oynatılmış diye düşünüyorum... Objektif olmak gerekirse sultana karşılık hangi jö nü koysanız farketmez. Bu filmdeki olan rolde Bulut ARAS'I Kadir İNANIR'I hiç aratmamış olarak, başarılıda buldum. Zaten filmde güzel.

Yandex.Metrica