Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tantana Kardeşler

Tantana Kardeşler

7,00

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 14 Dk Macera Komedi Macera, Komedi

Yönetmen: Oksal Pekmezoğlu Oksal Pekmezoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Zafer Önen, Gülen Kıpçak, Bülent Eren, İbrahim Aydın, Hüseyin Turan, Arzu Candan, Mustafa Kandıralı, Renan Fosforoğlu, Tevfik Şen, Recep Filiz Devamını Gör...

Konusu : Film, şifreli bir adreste saklanmış olan para dolu çantaya ulaşmaya çalışan iki kardeşin maceralarını konu edinir. İlhan ve kardeşi işportacılık yaparak geçinen iki fakir gençtir. Günün birinde İlhan’a bir mektup gelir. Mektupta, İlhan’ın babasının vefat ettiği ve kendisine yüklü miktarda miras kaldığı yazmaktadır. İlhan ve kardeşi parayı almak için yola çıkar. Yolculukları sırasında kaza yapan bir araca denk gelirler. Aracın sürücüsü, bir adres vererek bu adreste bulunan on milyon lirayı almalarını ister. Ancak bu bilgiyi olay yerinde bulunan bir veznedar ve sevgilisi de adresi öğrenir. Öte yandan işin içinde mafya da vardır.Göztepe

15 Kasım 2018 12:37

Pek hoşuma gitmesede izlenir bir komedi tarzı film rol gereği İlhan Daner'in sürekli Halit Akçatepe'ye hemen hemen her kelimesinde salak demesi sıkıcıydı. Tamer Yiğit'tte konuk oyuncu olarak filme renk katan oyunculardan. Erotik furyadan nasibini alan sonuda saçma biten ortalama bir film.

Cevap Yaz

MGUNAY

2 Ocak 2017 11:48

Halit Akçatepe'nin böyle bir filmde başrol oynaması üzücü. Erotik sahnelerin olduğu saçma sapan anlamsız bir film.

Cevap Yaz

öznurkenan

27 Ocak 2016 21:07

Can sıkıntısı için ideal :)

Cevap Yaz

Caligula83ersin

5 Ağustos 2014 01:51

Cocuklugum'da izledim ve cok sevdim filimlerden biridir. Hafif erotik sahneleri vardir, erotik demeye de yazik, daha cok biraz ciplaklik. Gerisi bildigimiz komedi. Halit Akcatepe, Ilhan Daner ve Baykal Kent cok iyi oynuyorlar. Tamer Yigit 3 dakikalik rol icin filimde gözükmesi cok tuaf ama zevk veriyor.

Cevap Yaz

bysiirtli56

2 Eylül 2013 20:44

filmin ilk sahnesi güzel başladı.umutluydum ama film ne komedi ne adını koyacağım bir konusu türü vardı.halit akçatepenin o güzel oyunculuğu ve konuşmasına ziyan olmuş gerçekten bu filmle.hele filmin yarısından sonra o çalan borazan sesi filmin sonuna kadar kulağımı tırmaladı.filmin sonunda oyuncuların hepsinin dans sahnesi hayal kırıklığı zaten.

Cevap Yaz

sharapnell

18 Mayıs 2012 16:27

komik desem değil, absürd desem değil. bana göre saçma bir film olmuş.

anlamadığım şey ise halit akçatepe'nin, hafızalara kazınan bir çok iyi rolde oynadığı o dönemde (örnekse, hababam sınıfı, ah nerede, süt kardeşler, şabanoğlu şaban, gülen gözler, yaşar ne yaşar ne yaşamaz vb.) bu kadar kötü yapılmış bir filmde neden oynadığı. keşke oynamasaymış. ya da keşke film daha iyi yapılabilseymiş.

Cevap Yaz

templar

2 Mart 2012 19:01

Bu film, 1963 tarihli ve başrolünde Spencer Tracy'nin oynadığı "It's a Mad Mad Mad Mad World" adlı hollywood filminin Yeşilçam'a uyarlanmış versiyonudur. Senaryo neredeyse birebir aynıdır. Orjinali elbette çok eğlenceli bir filmdir.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

1 Aralık 2011 20:25

Absürd de bir film ama; çokta eğlenceli.

Cevap Yaz

oğuzzz

14 Mayıs 2011 09:56

o araba bir kaç filmde daha kullanılmış , tarık akanın külüstürdür o :)

Cevap Yaz

0k3v1n0

14 Aralık 2010 10:09

Evet çok saçma; ama oyuncular için izlenir diye düşünenlerdenim. 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica