Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ali Baba Ve Yedi Cüceler

Ali Baba Ve Yedi Cüceler

4,81

(26 kişi yorum yaptı)

2015-06-09 03:40:54 13 Kasım 2015 1 Saat 54 Dk Aksiyon Macera Komedi Aksiyon, Macera, Komedi
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Cem Yılmaz Cem Yılmaz

Ülke: türkiye

Gişe: 1.828.311

Oyuncular: Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Beyti Engin, Yosi Mizrahi, Çetin Altay, Can Yılmaz, Yavor Baharov, Irina Ivkina, Duygu Bal, Bahtiyar Engin Devamını Gör...

Konusu : Başarısız geçen iş hayatlarının yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın tam ortasına düşerler. Zengin olma hayalini bir başka bahara bırakan Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir güç ile karşı karşıya olduklarını kısa zamanda anlayarak, hem kendilerini hem de tüm insanlığı bu beladan kurtarmanın yollarını aramaya başlar. Şenay Cüccaciye’nin ortakları Şenay ve İlber, bahçe cüceleri satmaktadır. Yeniliğe ve gelişmeye açık şirketleri yeteri kadar ilgi görmeyince,Sofya’da yapılacak bir fuara katılmaya karar verirler. Bu fuar da işlerini büyütecek yeni insanlarla tanışarak şirketlerini geliştirmeyi planlamaktadırlar.Haqan

17 Eylül 2020 21:21

Cem Yılmaz'ın kesinlikle en iyi filmlerinden biridir. Seyircide çok daha fazla karşılık bulması gerekirdi ama seyirci niteliğimiz o kadar yüksek değil.

Cevap Yaz

SarpBayhan

17 Kasım 2018 15:09

Arkadaşların çoğu film hakkında olumsuz yorum yapmışlar ama ben aksine eğlenceli bir film olduğunu düşünüyorum sadece filmde bazı abartılı ve saçma sahneler var. Mesela İlberin sürekli ölüp ölüp dirilmesi saçma olmuş önce ölüyor sonra bir şey olmamış gibi karşılarına çıkıyor. Başka bir sahnede kolu kopuyor ormanın içinde Ali Şenay kolu doktor gibi yerine dikiyor hemen saniyeler sonra İlber kolunu rahatça oynatıyor. Bir diğer abartılı bulduğum sahnede Azeri askeri rolünde izlediğimiz Kenan Memedov sahnesiydi. 1988 yılından beri bir insan nasıl yerin altında havasız ve aç susuz yaşayabilir. Bu adam SSCB'nin dağıldığını bile bilmiyor ama bilgisayardan herşeye bakıyor yani hiç mi internet kullanmıyor. Özetle bu sahneler saçma olmuş. Yadırgadığım sahne ise Cem Yılmaz'a yakıştıramadığım gaz çıkarma sahnesi. Önce mağarada İsmail beyin gaz çıkarması sonrasında Cem Yılmaz'ın bu sahneyi tekrarlayarak bu zafer kutlaması demesini yadırgadım ve saçma buldum. Ben daha önce Recep İvedik filminde Şahan Gökbakar'ı kınamıştım aynı şeyi Cem Yılmaz'da filmine eklemiş ve yakışmamış,olmamış. Bunun dışında eğlenceli bir film.

Cevap Yaz

by_yeti

5 Ekim 2017 23:16

Yorum yapan arkadaşlar gibi bende, Cem Yılmaz adıyla bildiğimiz şowmen komedyenin filminde gülümsemeyi unuttum. Güya biraz aksiyon biraz komedi yapmak istemiş. Bugüne kadar Cem Yılmaz imzalı absürd filim hatırlamıyorum.

Cevap Yaz

Kpax08

22 Mayıs 2017 12:57

Gora'dan sonra Cem Yılmaz'da sürekli bir geri gidiş söz konusu. Olaya sadece ticari baktığı için olmuyor. Cem Yılmaz'a sorum şu; filmden kendisini çıkarıp başka bir komedyeni oturtsalar kendisi filme kaç puan verirdi. Dostları Cem Yılmaz'a sinemanın s tand up sahnesi olmadığını hatırlatmalı. Yoksa bir gün gişe rakamları ona bu acı gerçeği hatırlatacak.

Cevap Yaz

gazteci

20 Mayıs 2017 21:32

ünlü bir komedyenin filmini seyrediyorsunuz ve tek bir gülümseme tek bir kahkaha atamıyorsunuz!. Acı ve düşündürücü... Cem Yılmaz, hem sahnede hem beyaz perdede kredisini hızla tüketiyor... Filme gelince...Vallahi hiç gelmeyin orada kalın... Cem Yılmaz yakında 1 milyon gişeyi yakalayamayacağının sinyallerini veriyor. Yazık!

Cevap Yaz

benoben07

8 Nisan 2017 00:59

inanılmaz kötü. Böyle absürt komedi yapılmaz. Bağlantısız absürt komedi olmaz. Yazık 2 saatime. En kötüsü de iyi film ararken çıtayı bu kadar düşürmüş olmam. Kendimden özür diliyorum.

Cevap Yaz

mansurx

26 Aralık 2016 12:41

Film ilk başta komedi filmi gibi başlıyor sonra macera komedi ikinci yarısında aksiyon komedi oluyor bir uyumsuzluk var filmde cem yılmaz pek yakında filminde yeşilçama saygı duyan bir film yapmıştı burda da hollywood tarzı bir komedi yapmış oyuncu kadrosu fena değil ama filmde inandırıcılık sorunları var ilber karakterinin ölüp dirilmesi gibi epey tuhaf sahne var bunun yanında yerli yersiz küfürde filme zarar vermiş yabancı konuşmalara türkçe altyazı olmaması da filmi izlerken izleyeni zorluyor cem yılmazı severim ama bu filmi ortalama bir filmden öte değil kısaca zaman geçirmek için izlenebilinir son olarak filmde epey küfür olduğunu filmin bu yüzden ailecek izlemeye uygun olmadığını da önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

Haqan

21 Mayıs 2016 23:30

Türkiye'nin en cesur ve en çok emek veren yapımcısı Cem Yılmazdır. Bu film de tür olarak çok cesaret isteyen bir film ve çok da güzel.

Cevap Yaz

bttf884

24 Nisan 2016 10:46

Açık Ara Cem Yılmaz'ın En Kötü Filmi,Büyük Hayal Kırıklığı,Esprilerin Büyük Bir Kısmı Çok Zorlama Sadece 1-2 tanesi Biraz Gülümsetiyor O kadar..

Cevap Yaz

DownTown

28 Mart 2016 15:22

Yine hayal kırıklığı.. Stand-up ne kadar zirve ise, bu da o kadar yerlerde. İzzet Altınmeşe ve Poğaçacı askere biraz gülümseme dışında, ne alaka, ne mantık derken film bitti.. Beğenenlere çok şaşırmakla beraber, saygı duyuyor ve iyi seyirler diyorum..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica