Kocan Kadar Konuş

6,62

( 8 kişi yorum yaptı )

Kocan Kadar Konuş

Sinema Filmi

2015

Şebnem Burcuoğlu’nun çok satan Kocan Kadar Konuş romanından uyarlanan film bu toprağın kadınlarının daha çocukken nasıl koca bulmaya programlandıklarını anlatıyor. Bu kadınların arasında 30 yaşındaki Efsun (Ezgi Mola) gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü arar ama diğer kızlar gibi numara yapmayı, trip atmayı, erkeği parmağının ucunda oynatmayı bilmez. Bu yüzden bu yaşına kadar düzgün bir ilişkisi olmamıştır. Efsun’un kadınlığın kitabını yazmış İzmirli ailesi ise ona kadınlığı öğretmeye kararlıdır. Efsun da nihayet kendini Türk kızlarına emanet eder. Ailesi tepeden tırnağa yeniledikleri Efsun’u takdim etmeye hazırlanırken Efsun’un karşısına hiç unutamadığı, üstüne yenisini koyamadığı lise aşkı Sinan (Murat Yıldırım) çıkar.

Künye

Yönetmen Kıvanç Baruönü
Senaryo
Yapımcı Pelin Kaya , Necati Akpınar
Görüntü Yönetmeni Jean Paul Seresin
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 20 Mart 2015
Süre 103 dk
Tür Duygusal, Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Çağrı Türkkan (Kurgu)
Kostüm Tasarım Gülümser Gürtunca (Kostüm Tasarım)
Yönetmen Ekibi Silva Delioğlu (Yönetmen Yardımcısı)
İlker Yıldırım (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Murat Erşahin (Focus Puller)
Işık Ekibi Evren Özfırat (Bestboy)
Makyaj Ekibi Dilek Zengin (Makyaj Tasarım)
Ayşegül Şahin (2) (Makyaj Asistanı)
Ses Ekibi Fatih Diren (Boom Operatörü)
Oyuncu Seçimi Canan Odacıl (Cast Direktörü)
İlker Yıldırım (Cast Asistanı)

Firmalar

BKM Film (Yapım)
UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 1.017.725,47 TL
Toplam İzleyici 103.645
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (8)

mansurx avatar mansurx 16 Ekim 2016 18:30:16

7

Film baştan sona eğlenceli kıvanç baruönü patron mutlu son istiyor da dış mekanlarda bazı sahnelerde sorun yaşamıştı ama burada evde kapalı mekanlarda reklam yönetmenliğinden gelen tecrübesiyle iyi bir iş çıkarmış filmin temposu da iyi ayarlanmış kur guda çağrı türkkan iyi iş çıkarmış görüntü yönetmeni jean paul seresin burda patron mutlu son istiyor dan daha iyi bir iş çıkarmış film kadın filmi ve romantik komedi arasında kalmış kadın karakterler inandırıcıyken erkek karakterler biraz karikatürize kalmış gibi ezgi mola film de en iyi performanslarından biriyle filmi ayakta tutuyor ama murat yıldırım ile uyumlu olduklarını söylemek zor filmin en zayıf yanı da murat yıldırım ın lise dönemine dönüldüğünde murat yıldırım ın hiç gençleştirilme den lise kıyafetleriyle yer almasaydı bu yönden film bir çok kişinin tepkisini çekti rüya sahneleri oldukça başarılı bu bölümde michel gondry etkisi hissediliyor kısaca her şeye rağmen iyi bir film izlemeye değer.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 12 Ocak 2016 14:50:40

7

oturup öylesine izlenilecek bir yapım sinemaya gitmeye değmez ama müzikleri çok hoş ve tabii ki Ezgi Mola iyi oyuncu filmi kurtarıyor 7/10

oznuryilmaz avatar oznuryilmaz 03 Eylül 2015 15:26:24

1

Sıradan bir film daha iyi olabilirdi.

DownTown avatar DownTown 15 Ağustos 2015 22:09:41

2

Film havasında uzak, espriler çok da ilgi çekici değildi. Hele Murat Yıldırım'ın lise zamanındaki görüntüleri, yani lise öğrencisi görüntüleri sakallıydı. Bu kadar bariz bir hata yapılabilir mi? Lise sahnelerini filmin en sonuna koyup sakalları keser ek tamamlanabilirdi. Seyirciye saygısızlık...

şabanoviç avatar şabanoviç 10 Ağustos 2015 19:19:40

10

çok güzel bir romantik komedi filmi ezgi mola muhteşem

mumillica avatar mumillica 21 Nisan 2015 17:52:51

7

Başrollerini Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın paylaştığı, yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’ nün üstlendiği, Şebnem Burcuoğlu’ nun aynı isimli romanından uyarlanan “Kocan Kadar Konuş”, vaat ettiği eğlenceyi ve komediyi filmin başından sonuna kadar gerçekle ştiriyor.

Yandex.Metrica