Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Selamsız Bandosu (Selamsız Bandosu)

Selamsız Bandosu

8,94

(30 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 46 Dk Komedi Dram Politik Komedi, Dram, Politik

Yönetmen: Nesli Çölgeçen Nesli Çölgeçen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Bican Günalan, Ayla Arslancan, Tayfun Çorağan, Celal Perk, Cengiz Tünay, Can Kolukısa, Güzin Çorağan, Uğur Yücel, Üstün Asutay, Ali Uyandıran Devamını Gör...

Konusu : Gazetede Cumhurbaşkanı’nın trenle yurt gezisine çıkacağını ve kasabalarına da uğrayacağını okuyan Selamsız belediye başkanı Latif Şahin (Şener Şen), belediye meclisini toplayarak, bir tören düzenlemeleri gerektiğini anlatır. Tören için en önemli eksikliğin bir bando olduğunu söyler ve bu bandonun kurulması için harekete geçilir. Bir gün kasabaya Murat adında (Ali Uyandıran) biri gelir. Ona “şeref” diye hitap ederler. Şef, bando kurmanın masraflı bir iş olduğunu söyleyince, piyango düzenleyerek parayı temin ederler. Şef para ile birkaç alet alıp, bandocu olarak köylüleri eğitmek çözümünü bulur. Latif ve şef adayları zorla seçerler. Kasabanın top sahasında çalışmalar başlar. Ama hayatlarında hiç enstrüman görmemiş kasabalı bu işi beceremez. Şef, dayanamaz, istifa eder. Utanan acemi bandocular, kendi kendilerine çalışıp sonunda enstrüman çalmayı başarırlar. Şef, sevinçle geri döner. Cumhurbaşkanının kasabanın yanındaki demiryolundan geçeceği gün her şey hazırdır. Herkes yerini almıştır. Amaç Cumhurbaşkanının dikkatini çekerek treni durdurmak ve onun kasabayı ziyaret etmesini sağlamaktır. Sonuç tam bir düş kırıklığı olur. Çünkü tren durmak bir yana, hızla gelip geçmiştir. Ve, ufukta uzaklaşan trenden kasabalıya kalan, aralanan pencereden sallanan bir elden ibarettir...mütelezziz

23 Aralık 2019 23:38

Filmi izlemeden önce konusunu okumuştum. Kendi kendime dedim ki bir bando ayarlama işi için film mi olur. Ama film her ne kadar konusu böyle olsa filmin içerisindeki asıl mesaj farklı. Güzel espirilerin olduğu kaliteli bir film.

Cevap Yaz

sahbaz

8 Nisan 2019 11:37

Erler Film tarafından youtubea yüklenmiştir.

Cevap Yaz

performer

22 Kasım 2016 22:51

çok başarılı bir senaryosu var ama film bu senaryo kadar iyi değil benim şahsi düşüncem...çoğunlukla züğürt ağa filmindeki kadro var. film restore edildikten sonra ilk defa izliyorum, orjinal görüntüsü soluk ve pusluydu. ama şunuda belirtmek isterim ki film sonlara doğru daha bir güzelleşiyor.

Cevap Yaz

kentet

31 Ocak 2014 16:34

bu film 87 yılında çok az sinema salonu bulabilmişti diye hatırlıyorum. şener şen oynamasa belkide hiç iz bırakmayacaktı. şunu belirtmeliyim filmi çıktıgı zaman izledigimde pek begenmemiştim şimdi ise çok sevdigim bir filmdir.

Cevap Yaz

bysiirtli56

21 Ocak 2014 08:06

filmin verdiği mesajlar çok ince ve güzel.komedi çerçevesinde eleştirilerle dolu güzel bir film ama filmin konusuna bakılınca filmin iki saate yakın sürmesi anlamsız konusu o kadar uzatılacak gibi gelmedi bana.

Cevap Yaz

Kpax08

5 Ekim 2013 21:59

Farklı senaryosu ve başarılı oyunculukları ile hatırlanacak hoş bir Nesli Çölgeçen ve Şener Şen filmi. Komedi ve trajedinin bir arada olduğu film toplumumuza ve siyasetçilerimize inceden de bir gönderme yapıyor.

Cevap Yaz

Loverman

24 Mart 2012 01:52

züğürt ağa, arabesk ve bizimkiler in karışımı bir kadrodan güzel bir film. anlatmak istediği belli olan böyle yapımlar bu zamanda daha çok yapılmalıdır. tabi izin gelirmi işin birde o tarafı var.  

Cevap Yaz

oğuzzz

25 Ocak 2012 11:11

filmin sonu çok hazin bitiyor , güzel bir film

Cevap Yaz

porssuk

19 Temmuz 2011 23:38

Sonu çok belli ama her izleyişte yine iç acıtıyor, yine çaresiz bırakıyor. Küçük kasaba, küçük insanlar, küçük dertler, büyük oyunculuklar. Şener Şen bence bu filmde oyunculuğunun zirvesindedir.

Cevap Yaz

müsteşar

29 Haziran 2009 10:20

"sen satınalma müdürü değil misin ?" sözü filmde espiri olmuş. güzel de olmuş...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica