Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Deliha

Deliha

6,05

(12 kişi yorum yaptı)

2014-08-18 17:53:05 14 Kasım 2014 1 Saat 46 Dk Komedi Komedi
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Hakan Algül Hakan Algül

Ülke: türkiye

Gişe: 1.596.119

Oyuncular: Gupse Özay, Derya Alabora, Esin Eden, Cihan Ercan, Barış Arduç, Zeynep Çamcı, Korhan Herduran, Hülya Duyar, Cenk Durmazel, Nezih Tuncay Devamını Gör...

Konusu : Deliha, biraz deli, çok matrak ve sahiden temiz kalpli bir genç kadının aşkı bulmaya çalışırken başından geçen komik olayları anlatıyor. Gupse Özay’ın senaryosunu yazdığı ve baş rolünü üstlendiği film seyirciye hem bolca kahkaha hem de macera vaat ediyor. Deli kız Zeliha’nın hikayesi bir gün arkadaşlarıyla falcıya gitmesiyle başlıyor. Yakışıklı Cemil ve erkek kardeşi Cemal o gün mahalleye bir fotoğrafçı açıyor ve işler karışıyor.ali2y

25 Mayıs 2019 17:55

Gupse, maalesef Nurhayat karakterinin üzerine çıkamadı. Görümce deki performansı daha başarılı idi. Deliha, zaman zaman güldürdü, biraz da düşündürdü.

Cevap Yaz

baran34

14 Ocak 2018 22:04

Deliha bir deli kız. Saf, cesur fakat hiç bir erkek tarafından kız gibi görülmeyen bahtsız biri. Gerçek adı Zeliha olmasına rağmen mahalleli tarafından buna istinaden deliha diye çağrılır. Yanlış anlamalar neticesinde bir Cemil adında fotoğrafçıya(Barış Arduç) vurulur. Olaylar bunun akabinde gelişir. Film bir nevi dişi Recep İvedik tarzında. Argo replik dozajı onun kadar olmasada yine gişe kaygısı nedeniyle kurguda yer almış. Oyunculuk olarak pek tabii ki Gupse Özay rolünün hakkını vermiş. Ona yardımcı olarak Cihan Ercan(Cemal) ve Korhan Herduvar(Tayyar) filmde işin hakkını vermişler.

Cevap Yaz

ser36

21 Ağustos 2016 08:02

eh idare eder işte

Cevap Yaz

bacx3t

11 Ocak 2016 16:41

Zorla izlettiler bu filmi bana, Sinema da başka film yokmuş gibi, Büyük saygı duyarak izledim ve çıktım, güldüm ama hiç düşünmedim :) Sonradan izlenme sayısının filmin çok üzerinde olduğunu gördüm merak edip burada ki yorumları okudum. Lokomotif filan, ilginç geldi... Bir de müstehcenliğin, küfürün ve argonun ayıplandığı çokça başka film yorumu okuduğum halde burada rastlamadım, kadına duyulan saygıdandır deyip geçtim.

Cevap Yaz

sinemadelisi

5 Temmuz 2015 15:52

Deliha eğlenceli,matrak bir film.Zaman zaman senaryo tıkanıklık gösterse de izlenilebilir bir film.Kadın bir komedyenin senaryo yazıp bir de başrolde oynaması Türk sineması adına çok değerli.Filmde İlk 45 dk Son 45 dk ya göre daha iyiydi.Bu da bir yerlerde yanlış yapıldığının göstergesidir.Cemal ve Cemil karakterleri hikayeye cuk oturmuştu.Barış Arduç'u özellikle ilerleyen senelerde bir çok sinema filminde başrol olarak göreceğimizi düşünüyorum.Sonuç olarak Gupse Özay'ın cesareti alkışlanmalıdır.

Cevap Yaz

mumillica

21 Nisan 2015 17:54

yönetmenliğini Hakan Algül' ün, senaristliğini ve baş rolünü ise Gupse Özay' ın üstlendiği Deliha, Türk sineması endüstrisinin lokomotifini oluşturan komedi türünün başarılı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Cevap Yaz

leon_red

21 Mart 2015 16:02

Şiir niyetine okuyun dostlar. Şifa niyetine de izleyin : ) Millet deliye hasret biz akıllıya… Bir sen eksiktin be DELİHA… Şaptık şeker olduk sayen de… Şükür seni bize bağışlayan deliye :)

Cevap Yaz

Caligula83ersin

8 Şubat 2015 16:22

Cok zevkli bir film, Gupse Özay rolünü iyi oyuyor. Izlemeye deger bir yapim. Cok espiri var, seni 5 adam daga kaldirsin repligi cok hosuma gitti.

Cevap Yaz

cihaan

19 Aralık 2014 21:10

Jeyan Mahfi Ayral Tözüm için izlediğim bir film..

Cevap Yaz

zuhalozden

19 Aralık 2014 13:19

Belki güzel filmdir gitmedim gitmem de her ne kadar senaristine saygı duysam da bu tarz filmlerden hoşlanmıyorum olmalı herhalde ama ben ret ediyorum seyretmeyi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica