Sapık Kadın

7,04

( 19 kişi yorum yaptı )

Sapık Kadın

Sinema Filmi

1988

Ahmet (Tarık Tarcan), genç yakışıklı ve başarılı bir avukattır. Güzel eşi Nevin (Bahar Öztan) ve küçük kızları ile mutlu bir evlilik yaşamı sürdürmektedirler. Ahmet bir davada, savunduğu müvekkili hakkında yalan haber yazan gazeteci Tülay’ı (Perihan Savaş) mahkemeye vermiştir. Ahmet’in eşi Nevin, kızı ile birlikte ailesini ziyarete gider. Ahmet bir toplantıda tanıştığı Tülay ile önce tartışır, sonra uzlaşırlar ve birbirlerinden hoşlanırlar. Tülay, güzel ve tutkulu bir kadındır. Sonunda Ahmet zaaflarına yenik düşer ve Tülay’la birlikte olur. Nevin eve döndüğünde Ahmet Tülay’la ilişkisini noktalamak ister. Tülay ise, Ahmet’e iyice bağlanmış, ondan kopmak istememektedir. Genç avukatı iş yerinden telefonla aramakta, yanıt alamayınca hırslanarak aramalarının sayısını arttırmaktadır. Tutkusu öyl e bir düzeye ulaşır ki, intihara kalkışıp Ahmet’i yanına çağırır. Ona, ayrılığı kabullenmiş gibi davranır. Ama sözünü tutmaz, isim vermeden Nevin’i arayıp rahatsız etmeye başlar. Bununla da kalmaz, Ahmet’i her şeyi Nevin’e anlatmakla tehdit eder. Ahmet’i sahiplenme duygusu tüm benliğini sarmış durumda, onu kendisinden başkasına yar etmemek için öldürmeyi bile düşünmektedir. Hatta bunu dener ama başaramaz. Ahmet Tülay hakkında bilgi toplamaya başlar. Ve onun tehlikeli bir ruh hastası olduğunu öğrenir. Durumu polise bildirir. Evine döndüğünde Tülay’ı eşi Nevin’le salonlarında bulur ve dehşete kapılır. Tülay kendisini müvekkiliymiş gibi tanıtmıştır. Sonunda Ahmet Nevin’e olanları anlatır. Bu arada Tülay yeni planını eyleme geçirir. Ahmet’in kızını okul çıkışında teyzesi imiş gibi alır ve evine götürür. Çocuğu öldürmek amacıyla kaçırmıştır. Fakat yapamaz ve küçük kızı geri götürür. Sonra ansızın bir gece Ahmet’in evine gelir, bıçakla Nevin’e saldırır. Ahmet yetişir ve Nevin’i kurtarır. Tülay kavgada ölür. Ahmet ve ailesi için kabus dolu günler sona ermiştir...

Künye

Yönetmen Orhan Elmas
Senaryo
Yapımcı Türker İnanoğlu
Görüntü Yönetmeni Çetin Gürtop
Süre 89 dk
Tür Gerilim, Macera, Psikolojik
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aşk, Avukat, Evlilik Müessesi , Fatal Attraction , Kırmızı Telefon, Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Adnan İrkut (Yapım Koordinatörü)
Necati Şimşek (Yapım Koordinatörü)
Görüntü Yönetmeni Hakan Gürtop (Görüntü Yönetmeni)
Kurgu Mehmet Bozkuş (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Sohban Koloğlu (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Muzaffer Hiçdurmaz (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Hakan Gürtop (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Ömer Aksu (Negatif Kurgu)
Şems Tokgöz (Laboratuar)
Sabahattin Hoşsöz (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Erol Karaşıray (Işık Şefi)
Aziz Kıskanç (Işık Asistanı)
İbrahim İmik (Işık Asistanı)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Kayıt)
Seslendirme Mehmet Bozkuş (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Erler Film (Yapım)
Sineray (Film Hazırlık Stüdyosu)

Son Yorumlar (19)

KlaraMiliç avatar KlaraMiliç 18 Kasım 2018 18:17:16

5

Pek de iyi olmayan bir Öldüren Cazibe uyarlaması. Perihan Savaş'a sarı saç, Tarık Tarcan'a da bıyık yakışmamış. Anack film boyunca oyuncular oldukça şık giysiler giyiyorlar, 80'lerin modası (o korkunç vatkalar da dahil) gözlemlenebilir.

performer avatar performer 01 Kasım 2018 20:04:31

6

filmi genel olarak beğenmedim ama bu oyuncu kadrosundan kaynaklı, mesela bence perihan savaş ve bahar öztan bu rollere hiç uymamışlar, tarık tarcan'ı ilk defa bu kadar başarılı görüyorum (bütün filmlerini izlemediğim için haksızlık etmeyeyim) ayrıca filmde dikkatimi çeken bir sahne var tarık tarcan, perihan savaş'ın evine ilk gittiği gün eve girer girmez öpüşüp sevişmeleri çok gerçekçi olmuş ki çoğu insan böyle bir durumda bu filmdeki gibi davranır.

fahri.07 avatar fahri.07 01 Nisan 2017 10:31:03

7

Güzel bi gerilim filmiydi.Perihan savaş'ın imajı çok değişik geldi bana ayrıca oyunculuğu harikaydı.10/7

sinemaadamı avatar sinemaadamı 17 Ekim 2015 21:44:39

perihan savaşın tam oscarlık perfonmans sergilediği filmi. bu filmi seyereden perihanı bitirimler sınıfının cici ve iyi kalpli selma öğretmeni olarak değil sapık ve katil bir kadın vamp kadın olarak hatırlar.buda onun oyun gücünü ispatlıyor. tarık ta rcan her zaman ki gibi yakışıklı ve oyun gücü yüksek bir perfonmansta.

beyzacetin avatar beyzacetin 09 Nisan 2013 18:34:58

10

Su anda Türk sinemasında korku filmi diye çekilen gülünçlüklere bakın bir de su filmin kalitesine. Çok basarılı bir gerilim. Çok etkileyici bir atmosfer var.

missy77y avatar missy77y 17 Temmuz 2011 00:25:07

7

öncelikle perihan savaş kesinlikle harikaydı. her sahnede performansı mükemmeldi. filmin enteresan konusuyla birlikte filme 5-6 yerine 7 puan vermemin sebebi kendisinin performansıdır.tarık tarcan normalde çok beğendiğim bir oyuncudur. ne yazık ki bu filmde bir kaç sahne dışında performansı vasattı, beni çok şaşırttı. filmin ilk sahnesinde mutlu aile babasını o kadar güzel canlandırıyordu ki. mutluluğunu ve sevgisini gözleriyle yansıtıyordu, aile sıcaklığını bizim de hissetmemizi sağlıyordu. işte harika bir 90 dakika olacak dedim. ancak perihan savaş'la karşılaştığı anda performansı bir anda düştü. ne perihan savaş'tan hoşlandığını, ne de onunla birlikte olduğu sahnelerde tutkusunu görebildik. aynı şey karısına ihanet ettiğini itiraf ederken, karısı evi terk ederken, ve çocuğu kaçırıldığı zaman da geçerliydi. oldukça duygulu oynaması gereken bu sahnelerde performansı tekdüzeydi. bir tek perihan savaş'a bağırıp vurduğu sahnelerde filmin ilk sahnelerindeki performansına ulaşabildi. dublajında da aynı tekdüzelik söz konusuydu, ki normalde erhan yazıcıoğlu'nun sesi tarık tarcan'ın oyunculuğuna tam oturur ve birlikte güzel bir performans sergilerler. sonuç olarak, ortalama bir film, ama video filmi olduğunu da göz önünde bulundurursak fena değil, izlenilebilir.

Yandex.Metrica