Ankara'nın Dikmeni

8,00

( 2 kişi yorum yaptı )

Ankara'nın Dikmeni

TV Dizisi

2014

Dikmen, Ankara’da düğünlerde ve pavyonlarda çalan, her alanda kendini aşmaya çalışan, fakat bunun için yeterli alt yapısı olmayan saf ve temiz bir türkücüdür. Dikmen’in hikayesi bir menajer tarafından ünlü olacağına inandırılıp, varını yoğunu satıp, elinde sazıyla İstanbul’a gelmesiyle başlar. Ne yazık ki kısa bir süre sonra anlayacağı üzere dolandırılmıştır. Önce, karşılaştığı Diyarbakırlı asker arkadaşı taksici Zirek imdadına yetişir, sonra da entelektüel halaoğlu Latif.

Nenelerinden miras kalan evde yaşamını süren Latif’in, başta piyano öğretmeni eşi Tilbe ve onun emekli konsolos yardımcısı babası ve operacı annesi tarafından, bu davetsiz misafir hiç hoş karşılanmayacaktır. Defalarca evden kaçırıp göndermek isteseler de, Dikmen her olumsuzluğa uyum sağlayacak, Tilbe’nin yükseltmeye çal ıştığı statüsü ve aileden gelen aristokrasisinin karşısında, kırsallığıyla hep büyük sıkıntı yaşayacaktır. Latif ise çoğu kez karısıyla Dikmen arasında kalacak ve durumu idare edecektir. Çünkü Dikmen’in bu evde miras hakkı vardır ve parasını kurtarana kadar gidecek de başka hiçbir yeri yoktur.

Zamanla, Dikmen’in yaşadığı sıkıntılarının yanında, onu bu eve bağlayan bir neden daha oluşmuştur; yan komşuları diyetisyen Dilek’in resim öğrencisi kızı güzeller güzeli Beste. Farklı tarzları yüzünden aşkını platonik yaşayan Dikmen, evin küçük oğlu Sonat için eğlenceli, renkli bir dünya, evin yardımcısı Tahliye içinse rüyalarının beyaz atlı prensidir.

Her zaman haksızlığa karşı gelen, zayıfın güçsüzün yanında olan Dikmen, elinde sazı ve kırsallığıyla, çoğu zaman komik duruma düşecek fakat naifliğini, iyi niyetini ve özünü hep koruyacaktır.

Önce parasını kurtarmak, ardından da hayal ettiği gibi ünlü bi türkücü olmak ve Beste’nin kalbini kazanmak isteyen Dikmen’in, kentli ailesiyle mücadelesi hiç bitmeyecektir.

Künye

Yönetmen Süleyman Seçik , Osman Taşcı
Senaryo , , ,
Yapımcı Gani Müjde
Müzik Cem Erman (2)
Görüntü Yönetmeni Taylan Sancaktar
Tür Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Selim Aydoğdu (İdari Yapımcı)
Kurgu Doğuş Onur Karasu (Kurgu)
Caner Ertan (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Erinç Gürses (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Önder Kaymak (Yapım Ekibi)
Cesur Akkum (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Gönül Kanat (1. Yönetmen Yardımcısı)
Hilal Kılıç şimşek (2. Yönetmen Yardımcısı)
Gözde Gülşah Çatak (Koordinasyon)
Kamera Ekibi Cengiz Karakaya (Kameraman)
Volkan Ardabak (Focus Puller)
Celal Mahir Baykal (Focus Puller)
Ertekin Kırman (Focus Puller)
Hanifi Erpolat (Panther Operatörü)
Erkan Özcan (2) (Panther Operatörü)
Sanat Ekibi Seçkin Bodur (Sanat Asistanı)
Zeynep Aslan (Sanat Asistanı)

Firmalar

Tükenmez Kalem (Yapım)
Kanal D (Yayıncı)
UNC Film (Görsel Efektler)
ATV (Yayıncı)

Son Yorumlar (2)

KralAkrep07 avatar KralAkrep07 31 Ağustos 2019 13:07:36

Severek İzlemiştim Başka Kanala Geçmişti Reytingleri Mi Düştü Kim Bilir Hiç Unutmam 12 Mart 2014 De Başlamış Ve 31 Aralık 2014 Yılbaşı Günü 25.Bölüm Son Bölümüydü 5 Ocak 2015 Te Yayından Kaldırıldığını Öğrenmiştim Beğenerek İzliyordum Keşke Hikaye So nu Olmadan Bitmeseydi...

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 08 Nisan 2017 22:56:02

3

Açıkçası kötü bir diziydi. Oyuncular replikler espriler hep zorlamaydı.

Yandex.Metrica