Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sahtekar

Sahtekar

8,37

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1972 1 Saat 18 Dk Dram Dram


Revorse

28 Temmuz 2020 18:28

Güzel film,Yılmaz Güney her rolün üstesinden gelebilen aktör olduğunu bu filmde de kanıtlıyor. Ama sonu yine acı bitiyor ve ölüyor. Filmle ilgili tek eleştirim sokak çocuğu olan ufaklığın sigara içen Yılmaz Güney'den ateş istemesi ve o ateşi Yılmaz Güney'in yakmasıdır. Keşke bu sahne daha farklı yansıtılsaymış, o yaştaki bir çocuğun sigara içmesi hiç hoş olmamış.

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

3 Mayıs 2015 11:56

kılık değiştirerek soygun yapmaya çalışan bir adamın öyküsü. yılmaz güneyin iyi filmlerindendir.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

27 Şubat 2012 17:47

Kılıktan kılığa giren bir şebeke elemanı ve son işi okulda. Öksüz çocukların hayatını kurtarmak için kendini feda etmesini yansıtmış güzel duygu yüklü bir film. "Bülent" Yılmaz Güney bir şebeke elemanı patronu "Beyin" Yıldırım Önal ve çetenin önemli soyguncularından "Bacak" Süha Doğan'dır. Her işte vurgun yaparlar son iş ise milyonluk artistik okulundaki mücevher'lerdir. Oraya Bülent bir çok okuldan mezun  bir öğretmen, öğretim üyesi olarak girer. Bir ev tutar gizliden gizliden planlarını yapmaya başlar. Sınıfta ise zengin çocukların okuduğu okuldur. Uzun bir süre bu oyunu başarıyla oynar ev sahibinin kızı "Fatma" Birtane Güngör ona aşık olur. Herşeyi anlar Bülent'in cebindeki silahı bulur soygun zamanın sonu yaklaşmaktadır. Herşey hazırdır zemindeki dinamit patlayacak  ve mücevherler alınacakır. Fakat sahneye çocukların çıkması gösteri için herşeyi değiştirir. Mücevherleri çalacakken vazgeçer ve onları kaçırıp dinamitleri alır o anda Bacaksız tarafından dinamit patlatılır. Bu olayda Bülent hayatını kaybeder herkes çok üzgündür. Gerek oyuncuların oyunculuğu herşeyiyle iyi bir film. Yılmaz Güney'in Abdurrahman Palay'ın sesiyle okuduğu güzel şiir. Ona 3 kızın aşık olması sırasıyla Yeşim Yükselen,Sevda Karaca ve Birtane Güngör mezarı başında ağlamaları. Sınıftaki haytalık ve yaramazlık filme olumlu yansımış..

Cevap Yaz

Ugu-r

28 Mayıs 2009 21:06

yılmaz güney ile yıldırım önal,karşılıklı çok güzel oynuyorlar.aynı uyum baba filminde de görülüyor

Cevap Yaz

xincecumali

28 Mart 2006 13:03

Sanat okulundaki defilede çok değerli bir hazine sergilenecektir. Kendisini yeni sanat tarihi ögretmeni olarak tanıtan Bülent Akif\' in ( Yılmaz Güney) asıl amacı hazineyi çalmaktır. Okuldaki kız öğrencilerden bir tanesi ise öğretmene aşık olmuştur. Bir yandan öğretmenlik yaparken diğer yandan da soygunun planlarını yapmaktadır. Defile günü sahnenin altına yerleştirdiği bombayı patlatmak üzereyken sahnedeki çocukları farkeder ve bombayı imha etmek için salonu boşalttırır. Soyguncuyken bir kahraman gibi ölür....

Cevap Yaz

ayyaşguney

7 Kasım 2005 10:35

HARİKA BİR FİLM.

Cevap Yaz

ayyaşguney

5 Kasım 2005 10:37

BU FİLMİ BEĞENDİM.

Cevap Yaz

bino

3 Ağustos 2004 17:25

hayatını hırsızlık yaparak geçiren vede ömürleri hayal kurmakla geçmiş üç gençin öyküsü.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica