Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Pusu

Pusu

8,85

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1974 1 Saat 16 Dk Macera Macera
IMDb puanı: 0

Yönetmen: T. Fikret Uçak T. Fikret Uçak

Ülke: türkiye

Oyuncular: Esen Günay, Yasemin Beler, Nermin Özses, Giray Alpan, Özdemir Akın, Erol Yeşilyaprak, Cengiz Karabulut, Ersun Kazançel, Ergün Rona, Nevin Akkaya Devamını Gör...

Konusu : Film, Oruç Ağa’nın Gaffur Ağa ile mücadelesini konu alır. Oruç Ağa, köyde saygı duyulan bir insandır. Oruç Ağa’nın oğlu Kerim, bir düğün sırasında alkolü fazla kaçırır ve tecavüze yeltenir. Bunun üzerine Oruç Ağa, oğlunu köyden kovar. Kerim, bir tartışma sonrası Gaffur Ağa’nın oğlunu öldürür. Gaffur Ağa, Oruç Ağa’nın köyünü basarak intikamını almaya geldiğini söyler. Gaffar Ağa ve adamlarının Kerim’in nişanlısı Elif’e tecavüz etmeleri, olayları iyice kızıştıracaktır.Yorgun

2 Ağustos 2020 18:15

Tamerin en güzel filmlerindendir 75 dk nasıl geçiyor anlamıyorsunuz bile. Son sahneler dehşet ve vahşet. Müziklerde çok hoş yakışmış bu filme.

Cevap Yaz

Tamer.Yiğit

12 Aralık 2019 01:14

Tamer Yiğit oskarlık oynamış bu filmde. Piyasada vhs versiyonu kesik. Filmin dvdsini bulup seyretmenizi tavsiye ederim. Bi ara youtube de vardı Fanatik film kanalında .sonradan telif yedi sanırım şimdi yok.

Cevap Yaz

benimsinema

16 Mayıs 2013 00:07

filmi bende begendim...fikret ucak gerkcekten iyi yönetmis ve tamer de iyi oynamis...macera, heyecan dolu.... tamerin oglu yalanla hem kendisi hemde ailesinden oldu...

Cevap Yaz

Kleberson

21 Mart 2013 23:03

bu film hakikaten güzel kerim rolündeki oyuncu rolünü güzel oynamis,bencede tamer yigitin en iyi filmlerinden

Cevap Yaz

sharapnell

11 Mayıs 2012 16:15

tamer yiğit'in oyunculuğu üst düzeyde. erol taş yine rolünün hakkını fazlasıyla vermiş, haklı olan taraf olsa yine de kötülüğü elden bırakmıyor. film de güzel.

ama insan düşünmeden edemiyor. bu köylünün eli armut mu topluyor yav. oruç ağa madem köyün sevilen, sayılan bir insanı, o zaman yardım etseler ya. 7-8 kişiyle adamın evinin etrafını sarmışlar ama herkes seyirci gibi oturmuş olanları izliyor. oruç tek başına. oruç'un gelinine tecavüze yelteniyorlar, karısını kaçırıyorlar, bir allahın kulu da karşı çıkmıyor. valla ben olsam o durumda isyan ederim.

neyse, bu arada ergün rona'nın annesini oynayan meral zeren'den yaşça büyük olması, yine babasını oynayan tamer yiğit ile aynı yaşta olması da ilginç, pek farkedilmese de. bir de merak ettim acaba filmin çöl sahneleri nerede çekilmiş.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

11 Şubat 2012 22:02

Öncelikle bu filmin konusunu Alın Yazısı arkadaşım ayrıntılı biçimde anlatmış sağolsun. Bence de Tamer YİĞİT & Meral ZEREN'İN izlemeye değer güzel de bir filmidir.

Cevap Yaz

jamiroguai

15 Mayıs 2011 12:42

güzel bi film izlemeye değer..

Cevap Yaz

performer

6 Şubat 2011 22:48

epey emek harcanarak çekilmiş. saygı duymak lazım.

Cevap Yaz

MGUNAY

6 Mayıs 2010 16:03

gerçekten güzel manalı bir film Allah kimseye böyle evlat vermesin.

Cevap Yaz

Alın yazısı

2 Kasım 2009 17:47

Aktör Tamer Yiğit'in en iyi en anlamlı filmlerinden , Namuslu şerefli biri olan Oruç ağa köy yerinde kendisine laf söyletmeyen sözünün eri mert bir kişidir. köyde sevilir sayılır saygı gösterilir.Ancak kendi kanından olan bir oğlu vardır ki Oruç Ağa ismine günün birinde leke düşürür ve bir kadına zorla sahip olmak isterken Oruç Ağa tarafından köy meydanında dövülür Kanuna teslim edilir. Evlat Hasretini bağrına taş misali basan Oruç Ağa yıllardır görmediği oğlundan Artık umudu kesmiştir. Ancak günün birinde Oğlu Kerim yine rahat durmaz ve Azılı bir eşkıya katil olan Gaffurun KArdeşini öldürür. Eşkıya Gaffur Kanına kan ister ve Kerim'in peşine düşer. Kerim'in gidecek tek bir yeri vardır Oda yıllar önce terk ettiği Babasının evidir. Oruç Ağa yıllar önce yaşanmış bu kötü olayı unutup Evladı Kerim'i bağrına basar. Kerim yalan söyleyerek Gaffurun kardeşini bir sebepten dolayı öldürdüğünü Söyler ama işin aslı öyle değildir. Tamer Yiğit'in müthiş performansını izliyeceksiniz bu filmde...oğlu kerim gerçekten izlerken sizi delirtecek sinirlerinizi bozacak...sonu ibretlikle biten bana göre tamer'in en iyi filmlerinden...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica