Sihirli Ay Işığı

7,67

( 2 kişi yorum yaptı )

Sihirli Ay Işığı

(Magic in the Moonlight)

Sinema Filmi

2014

Woody Allen’ın 1920’lerdeki varlıklı Riviera’da geçen SİHİRLİ AYIŞIĞI adlı filmi, bir medyumun (Emma Stone) sahteci olduğunu ifşa etmeye çalışan usta bir illüzyonisti (Colin Firth) anlatan bir romantik komedi. Çinli hokkabaz Wei Ling Soo, döneminin en ünlü illüzyonistidir ancak bunun, kendisini aşırı derecede beğenen ve sahteci illüzyonistlerin gerçekten sihir yapabildikleri iddialarından nefret eden aksi ve kibirli İngiliz Stanley Crawford’ın (Firth) sahne kişiliği olduğunu çok az kişi bilir.

Stanley, çocukluk arkadaşı Howard Burkan’ın (Simon McBurney) zorlamasıyla Catledge ailesinin Fransız Riviearasındaki malikanesine gider. Aile; Anne Grace (Jacki Weaver), oğlu Brice (Hamish Linklater) ve kızı Caroline’dan (Erica Leerhsen) meydana gelmektedir. Kendisini Stanley Taplinger adında bir iş adamı olarak tanıtır. Amacı, annesiyle (Marcia Gay Harden) birlikte orada kalmakta olan cazibeli genç medyum Sophie Baker’ın (Stone) foyasını meydana çıkarmaktır. Sophie, Catledge’lerin villasına Grace’in daveti üzerine gelmiştir. Grace, Sophie’nin ölen kocasıyla temas kurmasına yardımcı olabileceğinden 4 emindir. Sophie oraya gelir gelmez kendisine sırılsıklam âşık olan Brice’ın dikkatini çekmiştir. Sonrasında karakterleri sersemleten, kelimenin tam anlamıyla sihirli bir dizi olay olur. Sonunda SİHİRLİ AYIŞIĞI’nın yaptığı en büyük numara, hepimizi kandıran numaradır.

Künye

Yönetmen Woody Allen
Senaryo
Yapımcı Letty Aronson , Raphaël Benoliel , Ron Chez , Helen Robin , Stephen Tenenbaum
Görüntü Yönetmeni Darius Khondji
Vizyona Giriş Tarihi 10 Ekim 2014
Süre 97 dk
Tür Dram, Duygusal, Komedi
Ülke ABD

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 408.995,0 TL
Toplam İzleyici 25.006
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (2)

Haqan avatar Haqan 04 Şubat 2015 23:51:04

Çok uzamayan , pek de kısalmayan klasik bir Woody Allen filmi.
Hakeza senaryo desen çok zayıf.
Ben beğenmedim

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 13 Ekim 2014 01:08:52

7

Woody allen in diğer filmlerine göre iyimser bir film olmuş birçok sahnede tebessüm ettirmeyi başaran filmde colin firth ile emma stone hem iyi oynamış hemde uyumlular 80 yaşında hala güzel filmler yapması bile woody allen in sinema tutkusunu gösteri yor 97 dakikalık süresiyle tadında biten hoş bir film olmuş tabi daha iyi olabilirdi.

Yandex.Metrica