Herkül: Efsane Başlıyor

6,75

( 1 kişi yorum yaptı )

Herkül: Efsane Başlıyor

(Hercules: The Legend Begins)

Sinema Filmi

2014

Yunan mitolojisinin tanrıları ve tanrıçaları, bu kez beyazperdeye Herkül’le geliyor. Bir kahramanın epik hikayesi tekrar tasarlanıyor ve köklerinden bir kez daha doğuyor. Film, Herkül’ün uhrevi ve efsanelerle dolu dünyasını genç bir erkeğin gözünden anlatıyor ve kaderini değiştirmek için verdiği mücadeleyi hikayeye konu oluyor.

Kraliçe Alcmene, halkını kral kocasının zulmünden koruyup, ülkesini barış içinde yaşatmayı hayal etmektedir. Alcmene’in Zeus’tan olan savaş tanrısı oğlu Herkül, gerçek kimliğini gizlemektedir. Herkül’ün gayrimeşruluğunu bilen kral kendi oğlu Iphicles’i ön plana çıkarmak için elinden geleni yapmaktadır.

Genç bir erkek olan Herkül, güzeller güzeli Hebe’ye aşık olur. Ancak, kral güzel prensesin oğlu Iphicles’le evlenmesi gerektiğini ortaya atar. Herkül buna i zin vermemekte kararlıdır ve Hebe’yi kaçırıp mutlu bir hayat hayalleri kurarken, planı kralın askerlerinin onu yakalayıp, ölmesi için savaşa yollanmasıyla son bulur. Bir şekilde kaçmayı başaran Herkül, savaşçı diğer dostlarıyla ittifak kurar ve krallığı ve sevdiği kadını kurtarıp Yunan Tanrılarının arasına adını yazdırmak için geri döner.

Künye

Yönetmen Renny Harlin
Senaryo , ,
Yapımcı Boaz Davidson , Renny Harlin , Avi Lerner , Danny Lerner , Gisella Marengo
Müzik Tuomas Kantelinen
Görüntü Yönetmeni Sam Mccurdy
Vizyona Giriş Tarihi 07 Şubat 2014
Süre 99 dk
Tür Aksiyon, Macera
Ülke ABD

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 6.313.909,0 TL
Toplam İzleyici 541.954
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (1)

mimarsinan avatar mimarsinan 15 Şubat 2014 22:29:48

6

Şimdiye dek, özellikle 1960 yıllarda, gösterilmiş olan Herkül, 4 Dev Adam "Herkül, Masist,Samson ve Ursus" ve Spartaküs filmlerinin tadını vermemektedir. Bu, Kellan Lutz'un vücut geliştirme sporundan gelmeyişinden olabilir. Orduların savaş durumuna g eçmede ve savaşmada çizgi film gibi kapışmalarından ileri gelebilir. Herkül'ün boğuşarak öldürdüğü arslanın uyuşturucu verilmiş gibi uyuşuk halinden denebilir. Bu filmde de insan faktöründen, rol yapma ustalığından çok teknolojik imkanlar filme damgasını vurmuştur. Şu köle satıcısı, adam dövüştürüp bahis oynatan kişi müstesna.
Herkül,orta karar film ancak mitolojik filmi sevenlere hitap edebilir.

Yandex.Metrica