Herkül: Efsane Başlıyor

6,00

( 2 kişi yorum yaptı )

Herkül: Efsane Başlıyor

(Hercules: The Legend Begins)

Sinema Filmi

2014

Yunan mitolojisinin tanrıları ve tanrıçaları, bu kez beyazperdeye Herkül’le geliyor. Bir kahramanın epik hikayesi tekrar tasarlanıyor ve köklerinden bir kez daha doğuyor. Film, Herkül’ün uhrevi ve efsanelerle dolu dünyasını genç bir erkeğin gözünden anlatıyor ve kaderini değiştirmek için verdiği mücadeleyi hikayeye konu oluyor.

Kraliçe Alcmene, halkını kral kocasının zulmünden koruyup, ülkesini barış içinde yaşatmayı hayal etmektedir. Alcmene’in Zeus’tan olan savaş tanrısı oğlu Herkül, gerçek kimliğini gizlemektedir. Herkül’ün gayrimeşruluğunu bilen kral kendi oğlu Iphicles’i ön plana çıkarmak için elinden geleni yapmaktadır.

Genç bir erkek olan Herkül, güzeller güzeli Hebe’ye aşık olur. Ancak, kral güzel prensesin oğlu Iphicles’le evlenmesi gerektiğini ortaya atar. Herkül buna i zin vermemekte kararlıdır ve Hebe’yi kaçırıp mutlu bir hayat hayalleri kurarken, planı kralın askerlerinin onu yakalayıp, ölmesi için savaşa yollanmasıyla son bulur. Bir şekilde kaçmayı başaran Herkül, savaşçı diğer dostlarıyla ittifak kurar ve krallığı ve sevdiği kadını kurtarıp Yunan Tanrılarının arasına adını yazdırmak için geri döner.

Künye

Yönetmen Renny Harlin
Senaryo , ,
Yapımcı Trevor Short , Boaz Davidson , Renny Harlin , Avi Lerner , Danny Lerner , Gisella Marengo
Müzik Tuomas Kantelinen
Görüntü Yönetmeni Sam McCurdy
Vizyona Giriş Tarihi 07 Şubat 2014
Süre 99 dk
Tür Aksiyon, Macera
Ülke ABD

Oynayanlar

Liam Garrigan Liam Garrigan Iphicles
Kellan Lutz Kellan Lutz Herkül
Bashar Rahal Bashar Rahal
Spencer Wilding Spencer Wilding Humbaba
Sarai Givaty Sarai Givaty Saphirra
Gaia Weiss Gaia Weiss Hebe
Scott Adkins Scott Adkins King Amphitryon
Nikolai Sotirov Nikolai Sotirov King Tallas
Roxanne McKee Roxanne McKee Queen Alcmene
Radoslav Parvanov Radoslav Parvanov Half Face / Champion #3
Liam McIntyre Liam McIntyre Sotiris
Rade Serbedzija Rade Serbedzija Chiron
Richard Reid Richard Reid
Kitodar Todorov Kitodar Todorov Fight Announcer
Johnathon Schaech Johnathon Schaech Tarak
Velislav Pavlov Velislav Pavlov Jackal
Luke Newberry Luke Newberry Agamemnon
Kenneth Cranham Kenneth Cranham Lucius
Ümit Belen Ümit Belen Türkçe Seslendirme
Dimo Alexiev Dimo Alexiev Captain
Georgi Zlatarev Georgi Zlatarev Villager
Borislav Iliev Borislav Iliev Soldier
Burcu Güneştutar Burcu Güneştutar Türkçe Seslendirme
Rıdvan Çelebi Rıdvan Çelebi Türkçe Seslendirme
Barış Özgenç Barış Özgenç Türkçe Seslendirme
Mesut Uz Mesut Uz Türkçe Seslendirme
Tugay Erverdi Tugay Erverdi Türkçe Seslendirme
Özlem Altınok Özlem Altınok Türkçe Seslendirme
Erol Eren Erol Eren Türkçe Seslendirme
Sabanur Aksoy Sabanur Aksoy Türkçe Seslendirme
Rüzgar Aksoy Rüzgar Aksoy Türkçe Seslendirme
Tarkan Koç Tarkan Koç Türkçe Seslendirme

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 6.313.909,0 TL
Toplam İzleyici 541.954
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (2)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 18:46:42

1

Mitolojinin en büyük kahramanlarınn başında gelen Herkülün niyazikki hiç bir dönemde efsaneyi tam olarak anlatabilen hak ettiği kalitede bir eseri olmadıki(Arnoldu sinemaya kazandıran Hercules in New York’ta çok vasattı ama en azından kendini ciddi ye almayıp eğlendiriyordu) son yıllarda özellikle yunan mitolojisinin yeteneksiz Hollywood yönetmenleri tarafından tarumar edildiğini acıyla izlerken 90’lı yılların bol testesteronlu inanılmaz abartılı, klişe aksiyon filmlerinde imzası olan, Geena Davisin bir dönem eşi olması nedeniyle tanıdığım(o dönem iki üç filmindede oynamıştı) Renny Harlinin bu yağmalamadan kendine pay çıkarmaması olmazdı kuşkusuz. 2000’li yıllarda 90’larda çektiği vasat filmleri bile arar duruma gelmesi, nerdeyse video kaltesindeki eserleri bile çekmek için yapımcı bulmakta zorlanan yönetmenimiz Twilightla belli bir hayran kitlesi kazanan Kellan Lutz arkasına alıp 80’lerin klişe dövüş filmleri formatında bir mitolojik masal anlatmaya başlıyorki senaryo ne efsaneyle bi bağlantısı var(iki üç şeyi saymazsak) ne bir mantık kırıntısı var, nede kaliteli aksiyon sahneleri.Tam tersine ilk dakikadan itibaren herşey yapay duruyor, efekler göze batıyor, dövüş sahneleri hem gerçek dışı hemde kalitesiz, oyuncu performansları ve karakterler bir Shakespeare oyunundan fırlamış gibi.(tiyatro sahnesi) Mitolojilerden yola çıkan eserlerden nerdeyse hiçbirini beğenmedimde böyle bir zulme film süsü verilimeside İŞKENCENİN son noktası.

mimarsinan avatar mimarsinan 15 Şubat 2014 22:29:48

6

Şimdiye dek, özellikle 1960 yıllarda, gösterilmiş olan Herkül, 4 Dev Adam "Herkül, Masist,Samson ve Ursus" ve Spartaküs filmlerinin tadını vermemektedir. Bu, Kellan Lutz'un vücut geliştirme sporundan gelmeyişinden olabilir. Orduların savaş durumuna g eçmede ve savaşmada çizgi film gibi kapışmalarından ileri gelebilir. Herkül'ün boğuşarak öldürdüğü arslanın uyuşturucu verilmiş gibi uyuşuk halinden denebilir. Bu filmde de insan faktöründen, rol yapma ustalığından çok teknolojik imkanlar filme damgasını vurmuştur. Şu köle satıcısı, adam dövüştürüp bahis oynatan kişi müstesna.
Herkül,orta karar film ancak mitolojik filmi sevenlere hitap edebilir.

Yandex.Metrica